A A A

Zeynel Abidin Türbesi'nin çevre düzenlemesi yapıldı

Eklenme : 2017-06-08 18:04

ADIYAMAN - Adıyaman’ın manevi önderlerinden Zeynel Abidin Hazretlerinin metfun bulunduğu türbenin çevre düzenlemesi tamamlandı.

Zeynel Abidin Türbesi'nin çevre düzenlemesi yapıldı

Adıyaman’a 15 km uzaklıkta kırsal alanda bulunan manevi önderlerden Zeynel Abidin Hazretlerinun metfun olduğu türbesinin çevre düzenleme çalışması Adıyaman Valiliği tarafından bitirilerek hizmete sunuldu.

Adıyaman Valisi Abdullah Erin, İl Özel İdare Genel Sekreteri Avukat Sami Işık’la birlikte İller Bankası tarafından tahsis edilen ödenekle Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından ihale edilerek türbe çevresinin tamamı bakım ve onarımdan geçirilerek tamamlanan Zeynel Abidin Türbesi'nde incelemelerde bulundu.

İki ay önce çalışmalara başladıklarını ve Ramazan ayı ile birlikte Zeynel Abidin Hazretleri Türbesinin çevre düzenlemesi yapılarak vatandaşların ziyaretine daha bakımlı bir şekilde açıldığını kaydeden Vali Abdullah Erin, "Yapılan çalışmalarla türbenin etrafı kilitli parke taşıyla güzelleştirilirken, alana kurban kesim yerleri, lavabolar ve çeşmeler yapıldı. Ayrıca türbenin bulunduğu alan ve çevresine kamelyalar ve banklar monte edilerek, ziyaretçilerin burada daha güzel ve daha rahat vakit geçirmeleri sağlanmış olacak. Son yapılan çalışmalarla vatandaşlarımız buraya geldiklerinde türbe ziyaretlerini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaktır." dedi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Van'da Peygamber Sevdalılarından kitlesel bayramlaşma

Van'da Peygamber Sevdalılarından kitlesel bayramlaşma

2017-06-27 21:46:13

Peygamber Sevdalıları Platformu Van İl Koordinatörlüğü tarafından Van Kalesi Piknik Alanı’nda kitlesel bayramlaşma töreni düzenlendi.

Şırnak’ta 3 asker hayatını kaybetti

Şırnak’ta 3 asker hayatını kaybetti

2017-06-27 21:19:51

Şırnak'ın Uludere ilçesinde üs bölgesine yemek götüren askeri araca PKK tarafından düzenlenen saldırıda 3 asker hayatını kaybetti.

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak

2017-06-27 21:01:08

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, 20 bin öğretmenin mülakatını yaparak atamalarını gerçekleştirdiklerini, 20 bin öğretmenin de mülakatını tamamladıklarını atamalarının önümüzdeki ay yapılacağını söyledi.

TÜM HABERLER

HÜDA PAR'dan Bitlis'te bayramlaşma programı

HÜDA PAR Bitlis İl Teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla üye ve gönüllüleriyle bayramlaştı.

Saman yüklü TIR yandı

Mardin'de saman yüklü TIR, seyir halindeyken elektrik tellerine çarpması sonucu yandı.

Bingöl'de 11 PKK'li öldürüldü

Bingöl'de PKK'ye yönelik devam eden operasyonda 11 PKK'li öldürüldü.

Bitlis Valisi Çınar için veda programı

Valiler kararnamesiyle Zonguldak'a atanan Bitlis Valisi Ahmet Çınar için veda programı düzenlendi.

HÜDA PAR'dan Elazığ'da bayramlaşma programı

HÜDA PAR Elazığ il teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla üye ve gönüllüleriyle bayramlaştı.
TÜM HABERLER