A A A

Yardıma muhtaç aileler için büyükbaş hayvan kesildi

Eklenme : 2017-06-07 17:24

ADIYAMAN - Adıyaman’ın Kâhta İlçesinde Kahta Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yardıma muhtaç aileler için 2 adet tosun kesilerek et yardımında bulunuldu.

Yardıma muhtaç aileler için büyükbaş hayvan kesildi

Adıyaman’ın Kahta İlçesinde Kahta Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 2 adet tosun kesilerek eti, öksüz ve yetim çocukların bulunduğu ailelere dağıtıldı.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti kararı ile satın alınan 2 adet tosun Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya'nın katıldığı törenle kesildi.

Tosunlar Kahta Belediyesi mezbahanesinde 2 veteriner hekim gözetiminde, dualar eşliğinde kesilerek her bir aileye 6 kilo et verilmek üzere paketlendi. Et paketleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personelleri tarafından hak sahibi ailelerin adreslerine götürülerek teslim edildi.

Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yoksul ailelere yardım faaliyetlerinin devam etmekte olduğunu belirtti. Kaya, “Satın alınan 2 adet tosunun etlerinin dağıtımı ile birlikte Ramazan ayında toplam bin 614 aileye 150'şer TL nakdi para yardımı, şehit ve gazi ailelerine 500'er TL nakdi para yardımı ve 125 yoksul aileye gıda paketi yardımı olmak üzere ayni ve nakdi yardımlar yapıldı.” şeklinde konuşarak ayni ve nakdi yardım faaliyetlerine bundan sonra de devam edileceğini belirtti. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Ege'de 4,1 büyüklüğünde deprem

Ege'de 4,1 büyüklüğünde deprem

2017-06-26 09:45:42

Ege Denizi'nde İzmir'in Karaburun ilçesi yakınlarında 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Küçük çocuğun cinsel istismara uğradığı iddiası halkı ayaklandırdı

Küçük çocuğun cinsel istismara uğradığı iddiası halkı ayaklandırdı

2017-06-26 00:05:17

​Diyarbakır'da akşam saatlerinde küçük bir kız çocuğuna bir okulda cinsel istismarda bulunulduğu iddiası halkı ayaklandırdı.

Foseptik çukuruna düşen 4 kişi öldü

Foseptik çukuruna düşen 4 kişi öldü

2017-06-25 22:26:14

​Adana'nın Aladağ ilçesinde foseptik çukuruna düşen 4 kişi hayatını kaybetti.

TÜM HABERLER

Dışişlerinden Pakistan'daki tanker kazası açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Pakistan'da meydana gelen ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği tanker kazasıyla ilgili açıklama yaptı.

Tunceli'de EYP düzeneği ele geçirildi

Tunceli'de PKK'ye yönelik operasyonda el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirildi.

"Allah bu memleketin üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermesin"

Bayram programı kapsamında Hakkari'ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Allah'ın, Türkiye üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermemesi temennisinde bulundu.

Gaziantep'te kaza: 2 ölü 3 yaralı

Gaziantep'te meydana gelen iki ayrı trafik kazasında biri Suriyeli 2 kişi hayatını kaybetti, 2'si çocuk 3 kişi de yaralandı.

Tanıkların dilinden Susa katliamı

PKK'nin 26 Haziran 1992 tarihinde Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan Susa (Yolaç) köyünde gerçekleştirdiği cami katliamının tanıkları, o günleri anlattılar.
TÜM HABERLER