A A A

Yardıma muhtaç aileler için büyükbaş hayvan kesildi

Eklenme : 2017-06-07 17:24

ADIYAMAN - Adıyaman’ın Kâhta İlçesinde Kahta Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yardıma muhtaç aileler için 2 adet tosun kesilerek et yardımında bulunuldu.

Yardıma muhtaç aileler için büyükbaş hayvan kesildi

Adıyaman'ın Kahta İlçesinde Kahta Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 2 adet tosun kesilerek eti, öksüz ve yetim çocukların bulunduğu ailelere dağıtıldı.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti kararı ile satın alınan 2 adet tosun Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya'nın katıldığı törenle kesildi.

Tosunlar Kahta Belediyesi mezbahanesinde 2 veteriner hekim gözetiminde, dualar eşliğinde kesilerek her bir aileye 6 kilo et verilmek üzere paketlendi. Et paketleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personelleri tarafından hak sahibi ailelerin adreslerine götürülerek teslim edildi.

Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yoksul ailelere yardım faaliyetlerinin devam etmekte olduğunu belirtti. Kaya, "Satın alınan 2 adet tosunun etlerinin dağıtımı ile birlikte Ramazan ayında toplam bin 614 aileye 150'şer TL nakdi para yardımı, şehit ve gazi ailelerine 500'er TL nakdi para yardımı ve 125 yoksul aileye gıda paketi yardımı olmak üzere ayni ve nakdi yardımlar yapıldı." şeklinde konuşarak ayni ve nakdi yardım faaliyetlerine bundan sonra de devam edileceğini belirtti. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Türkiye genelinde hava durumu nasıl olacak?

Türkiye genelinde hava durumu nasıl olacak?

2017-08-21 07:24:32

​Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklığı iç ve batı bölgelerde 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği tahmin ediliyor.

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

2017-08-20 23:06:07

Kur'an Nesli Platformu tarafından ilan edilen "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında iki haftada namaz eğitimini başarıyla tamamlayan 3 bini aşkın çocuk için Batman’da program düzenlendi.

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

2017-08-20 22:38:13

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir dizi temaslarda bulunmak üzere Siirt’e geldi.

TÜM HABERLER

İçme suyu boru hattı patlayınca köyün yarısı boşaltıldı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde 'Beyaz Su'dan gelen içme suyu boru hattı Kızıltepe Ekinlik Mahallesi'nde patladı. Su altında kalan köylüler evlerini boşaltmak zorunda kaldı.

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.
TÜM HABERLER