A A A

Öğrenciler cami klimalarını temizlediler

Eklenme : 2017-06-07 17:10

ADIYAMAN - Adıyaman'da lise öğrencileri, farkındalık oluşturmak amacıyla camilerde klima temizlediler.

Öğrenciler cami klimalarını temizlediler

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde METEM Lisesi öğrencileri, her Ramazan ayında okullarına komşu olan Muhammediye, Fatih ve İhlas camilerinin klima ve elektrikli aletlerinin bakım ve temizliğini yaparak, farkındalık oluşturuyorlar.

Konuyla ilgili bilgilendirmelerde bulunan Elektrik-Elektronik Bölümü Öğretmeni Ayhan Aktan, camilerde farkındalık oluşturmak amacıyla klimaları temizleme uygulaması başlattıklarını söyledi.

Bu uygulamayla öğrenci ve cami bağını güçlendirip, kamu malı bilincini oluşturmayı hedeflediklerini belirten Aktan, "Kamu malı koruma-kollama bilincimiz maalesef eksik. Bu eksikliği bu tür küçük etkinliklerle kapatacağımızı düşünüyorum." dedi.

Elektrik ve Elektronik Bölümü öğrencisi İnsan İnsan ise "Havalar ısındığı için camilerde klimalar sürekli açılıyor. Belli bir süreden sonra klimaların iç ve dış ünite filtreleri toz kaplıyor. Bizler de Kahta METEM Elektrik-Elektronik Bölümü Ev Aletleri Teknik Servisliği Dalı öğrencileri olarak bu mübarek Ramazan ayında hem hayır kazanmak hem de okulda öğrendiklerimizi uygulamalı olarak pekiştirmek amacıyla okula komşu olan camilerimizin klima ve diğer malzemelerinin bakım ve temizliğini ücretsiz olarak yapıyor ve bu işten de keyif alıyoruz. Cami hocalarının ve görevlilerinin o güzel dualarını da alınca değmeyin keyfimize." şeklinde konuştu.

Öğrencilerin bu uygulamasını takdirle karşılayan cami cemaati ise kendilerine teşekkür etti. (Aydın Evren, Mehmet Eren - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Sıcak havalarda güneş çarpmasına dikkat

Sıcak havalarda güneş çarpmasına dikkat

2017-06-28 16:06:22

Uzmanlar, güneş çarpmalarına karşı diyabet, hipertansiyon, kalp ve damar hastalığı olanlar ile yoğun ilaç kullananların dikkat etmeleri uyarısında bulundu.

Tek odalı evde yaşayan İli ailesine yardım

Tek odalı evde yaşayan İli ailesine yardım

2017-06-26 19:11:10

Mardin'de tek odası bulunan harabe evde yaşam mücadelesi veren İli ailesine Artuklu Kaymakamlığı tarafından yardım yapıldı.

Mardin'de yetim ailelere yardım

Mardin'de yetim ailelere yardım

2017-06-24 10:04:36

Mardin'in Midyat ilçesinde 30 yetim aileye Avrupa Yetim-Der tarafından nakit ve gıda yardımında bulunuldu.

TÜM HABERLER

ABD'nin Rakka'da düzenlediği saldırılarda 173 sivil hayatını kaybetti

​BM, ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun Suriye'nin Rakka şehrinde haziran ayında düzenlenen saldırıların bilançosunu açıkladı.

Battı-Çıktı Projesi’nde ilk kazma vuruluyor

​Mardin merkez Artuklu ilçesinde ulaşım sorununu önemli ölçüde rahatlatacak Battı-Çıktı Projesi'nde ilk kazma 3 Temmuz’da vurulacak.

ABD Savunma Bakanı: YPG ile olan ilişki geçici

​Savunma Bakanı Fikri Işık ABD'li mevkidaşı James Mattis ile görüştü. Görüşmede, Mattis ise YPG ile olan ilişkinin geçici olduğunu belirtti.

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.
TÜM HABERLER