A A A

Öğrenciler cami klimalarını temizlediler

Eklenme : 2017-06-07 17:10

ADIYAMAN - Adıyaman'da lise öğrencileri, farkındalık oluşturmak amacıyla camilerde klima temizlediler.

Öğrenciler cami klimalarını temizlediler

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde METEM Lisesi öğrencileri, her Ramazan ayında okullarına komşu olan Muhammediye, Fatih ve İhlas camilerinin klima ve elektrikli aletlerinin bakım ve temizliğini yaparak, farkındalık oluşturuyorlar.

Konuyla ilgili bilgilendirmelerde bulunan Elektrik-Elektronik Bölümü öğretmeni Ayhan Aktan, camilerde farkındalık oluşturmak amacıyla klimaları temizleme uygulaması başlattıklarını söyledi.

Bu uygulamayla öğrenci ve cami bağını güçlendirip, kamu malı bilincini oluşturmayı hedeflediklerini belirten Aktan, "Kamu malı koruma-kollama bilincimiz maalesef eksik. Bu eksikliği bu tür küçük etkinliklerle kapatacağımızı düşünüyorum." dedi.

Elektrik ve Elektronik Bölümü öğrencisi İnsan İnsan ise "Havalar ısındığı için camilerde klimalar sürekli açılıyor. Belli bir süreden sonra klimaların iç ve dış ünite filtreleri toz kaplıyor. Bizler de Kahta METEM Elektrik-Elektronik Bölümü Ev Aletleri Teknik Servisliği Dalı öğrencileri olarak bu mübarek Ramazan ayında hem hayır kazanmak hem de okulda öğrendiklerimizi uygulamalı olarak pekiştirmek amacıyla okula komşu olan camilerimizin klima ve diğer malzemelerinin bakım ve temizliğini ücretsiz olarak yapıyor ve bu işten de keyif alıyoruz. Cami hocalarının ve görevlilerinin o güzel dualarını da alınca değmeyin keyfimize." şeklinde konuştu.

öğrencilerin bu uygulamasını takdirle karşılayan cami cemaati ise kendilerine teşekkür etti. (Aydın Evren, Mehmet Eren - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Sağlık sektöründe Türkiye ile İran arasındaki ilişkiler gelişiyor"

2017-08-17 18:53:18

İran'da düzenlenen Sağlık Turizmi Hizmet Sektöründe Uzmanlar Sempozyumu'na katılan İranlı ve Türkiyeli yetkililer, sağlık sektöründe iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştiğini belirttiler.

Van’da hasta ve yaşlılara evde bakım hizmeti

Van’da hasta ve yaşlılara evde bakım hizmeti

2017-08-17 11:04:06

​Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yardıma muhtaç, hasta ve yaşlılara evde bakım hizmeti veriliyor.

Umut Kervanı Siirt'te “kurban” çağrısında bulundu

Umut Kervanı Siirt'te “kurban” çağrısında bulundu

2017-08-16 14:52:21

Umut Kervanının Siirt'teki yetkilileri, Kurban Bayramı'nda ihtiyaç sahiplerine umut olma çağrısında bulunuyor.

TÜM HABERLER

Saatlerce bekledikleri halde faturalarını ödeyemediler

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde elektrik faturalarını ödemek isteyenler, elektrik şirketine bağlı kurumda kimsenin olmaması nedeniyle saatlerce bekledikleri halde faturalarını ödeyemediler.

Diyarbakır’da yıkım tehlikesi olan 3 apartman yıkılacak

​Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde yıkım tehlikesi olan 3 apartman yıkılacak.

'Sason İsyanı'nın 122 yaşındaki tanığı o günleri anlattı

Batman'ın Kozluk ilçesine bağlı Geçitaltı köyünde yaşayan 122 yaşındaki Hacı Mehmet Reşit Ak, 1925'ten 1937'ye kadar devam eden 'Sason İsyanı'nı ve o günkü zulüm dolu süreci İLKHA'ya anlattı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Van’da

​Bazı tesislerin temelini atmak amacıyla Van'a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Van’ı dünyanın gözdesi bir il yapacakları söyledi.

Nusaybin'den Suriye’ye uzanan tünel bulundu

Mardin’in Nusaybin ilçesinden Suriye’ye uzanan ve kazımı halen devam eden bir tünel daha ortaya çıkarıldı.
TÜM HABERLER