A A A

HÜDA PAR’dan Samsatlı depremzedelere ziyaret

Eklenme : 2017-06-06 15:00

ADIYAMAN - HÜDA PAR Adıyaman İl Başkanlığından oluşan bir heyet, 2 Mart 2017’de yaşanan depremde evleri hasar gören Samsatlı depremzedeleri ziyaret etti.

HÜDA PAR’dan Samsatlı depremzedelere ziyaret

HÜDA PAR Adıyaman İl Başkanı Ali Çelik ve beraberindeki heyet 2 Mart 2017 tarihinde Adıyaman’ın Samsat ilçesinde meydana gelen 5,5 büyüklüğündeki depremden dolayı evleri ve işyerleri büyük hasar gören Samsatlı depremzedeleri ziyaret etti. Heyete HÜDA PAR Samsat İlçe Başkanı Dündar Avcı da eşlik etti.

Heyet ilk olarak Samsat’ta yaşanan depremde en çok hasar gören Taşkuyu köyünü ziyaret etti. Heyet, depremzedelerle hasbihal edip sorun ve sıkıntıları dinledi.

Ardından heyet, Taşkuyu köyünden ayrılarak Samsat ilçe merkezine hareket etti. Heyet burada depremzedeler için oluşturulan konteynır kentte incelemelerde bulundu.

Ziyaretin ardından bir açıklamada bulunan HÜDA PAR Adıyaman İl Başkanı Ali Çelik, Samsat halkının çok mağdur olduğunu söyledi.

Hükümetin, Samsat’a karşı duyarsız olduğunu söyleyen Çelik, “Burada insanlarla görüştük, bayağı mağdurlar. Bu sıcakta, bu oruçlu günde çadırlarda yaşamak gerçekten de çok zor. Ve devlet gelmiş yüzde 50-60 hasarlı olan evleri yıkmış. Evleri yıkmalarında sorun yok ama bu molozlar olduğu gibi duruyor. Hiç bir icraat yok. Bu insanlar hem bu molozlardan dolayı mustaripler hem de bu çadırlarda yaşamaktan.  Bu oruçta, bu sıcakta çadırda dayanmak çok zor. Yetkililerin bir an önce buna bir çözüm bulmaları lazım. Bu köyün halkının derdine derman olmaları gerekiyor. Acaba bu deprem başka yerde olmuş olsaydı ya da batı da olmuş olsaydı hükümet, bu kadar duyarsız olacak mıydı? Bunu da hükümete sormak lazım.” ifadelerini kullandı.

Depremzedelerin yaşadığın mağduriyeti aktaran Yusuf Dağtaş, "Yetkililere sesimizi duyurun!" diyerek şu ifadeleri kullandı:

"3 aydır evimiz yıkıldı. Geldiler 4-5 günde kepçe getirip yıktılar ondan sonra bizi terk ettiler. Şimdiye kadar her hangi bir yetkili gelmedi yani bunlardan gelip bu molozları kaldırmalarını istedik.  Bizlere konteynır getirmelerini, bizim evlerimizin yapılmasını istiyoruz, bu kadar da olmaz yani oruçta çadır altında oruç tutuyoruz, nerde oturacağımızı bile bilmiyoruz, bizim bir gölgemiz bile yok. Güneş altında nasıl oruç tutacağız. Yetkililere sesimizi duyurun bir an önce gelip bizim halimizi görsünler, bize baksınlar." (Osman Gülebak, Hüseyin Sayhar, Ferit Gölgül- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Ege'de 4,1 büyüklüğünde deprem

Ege'de 4,1 büyüklüğünde deprem

2017-06-26 09:45:42

Ege Denizi'nde İzmir'in Karaburun ilçesi yakınlarında 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Küçük çocuğun cinsel istismara uğradığı iddiası halkı ayaklandırdı

Küçük çocuğun cinsel istismara uğradığı iddiası halkı ayaklandırdı

2017-06-26 00:05:17

​Diyarbakır'da akşam saatlerinde küçük bir kız çocuğuna bir okulda cinsel istismarda bulunulduğu iddiası halkı ayaklandırdı.

Foseptik çukuruna düşen 4 kişi öldü

Foseptik çukuruna düşen 4 kişi öldü

2017-06-25 22:26:14

​Adana'nın Aladağ ilçesinde foseptik çukuruna düşen 4 kişi hayatını kaybetti.

TÜM HABERLER

Dışişlerinden Pakistan'daki tanker kazası açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Pakistan'da meydana gelen ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği tanker kazasıyla ilgili açıklama yaptı.

Tunceli'de EYP düzeneği ele geçirildi

Tunceli'de PKK'ye yönelik operasyonda el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirildi.

"Allah bu memleketin üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermesin"

Bayram programı kapsamında Hakkari'ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Allah'ın, Türkiye üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermemesi temennisinde bulundu.

Gaziantep'te kaza: 2 ölü 3 yaralı

Gaziantep'te meydana gelen iki ayrı trafik kazasında biri Suriyeli 2 kişi hayatını kaybetti, 2'si çocuk 3 kişi de yaralandı.

Tanıkların dilinden Susa katliamı

PKK'nin 26 Haziran 1992 tarihinde Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan Susa (Yolaç) köyünde gerçekleştirdiği cami katliamının tanıkları, o günleri anlattılar.
TÜM HABERLER