A A A

"FETÖ'cülerle ilgili delillere ihtiyaç var"

Eklenme : 2017-06-05 17:47

ANKARA - Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Ankara'ya gelen Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Almanya'da bulunan FETÖ'cülerin iadesiyle ilgili delillere ihtiyaç olduğunu söyledi.

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Türkiye'ye gelen Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Ankara'da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüştü.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Gabriel, kendisine şu anda İncirlik'e bir ziyaretin mümkün olmadığının belirtildiğini söyledi.

Gabriel, "Bundan üzüntü duydum. Almanya'nın buradaki askerlerini başka yere taşıması ilişkilerin kötüye gittiği anlamına gelmez. İncirlik'ten çekilme konusunda net bir karar yok. Türkiye iç siyasi nedenlerden dolayı parlamenterlerin ziyaretine izin veremeyeceğini açıkça gösterdi. Türkiye bu durumda Alman askerlerini İncirlik'ten çıkarmak zorunda olduğumuzu anlamalı. Bu durumda Bundestag hükümetten İncirlik'teki askerler için başka bir yer bulmasını isteyecek." dedi.

Türkiye ile Almanya arasındaki ilişkilerin sıkıntılı bir dönemden geçtiğini dile getiren Gabriel, bilim insanları ve iş adamları için vizelerin kolaylaştırılması gerektiğini ifade etti.

Almanya'da bulunan FETö mensuplarının iadesiyle ilgili Gabriel, "FETö'cülerle ilgili delillere ihtiyaç var. Her ip ucunu takip edeceğiz." şeklinde konuştu.

Ayrıca Gabriel, Almanya'da iltica kararlarını bağımsız mahkemelerin verdiğini sözlerine ekledi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İspanya'da minibüs kalabalığın arasına daldı: 13 ölü

İspanya'da minibüs kalabalığın arasına daldı: 13 ölü

2017-08-17 20:05:13

İspanya'nın Barcelona kentinde bir minibüsün kalabalığın arasına dalması sonucu en az 13 kişinin öldüğü, çok sayıda yaralının olduğu bildirildi.

Kur'an kursundan mezun olan kız çocuklarına taç giydirildi

Kur'an kursundan mezun olan kız çocuklarına taç giydirildi

2017-08-17 19:56:53

Mardin Kızıltepe Belediyesi ile ilçe Müftülüğünün ortaklaşa düzenlemiş olduğu yaz Kur'an kursu kapanış programında mezun olan 15 kız çocuğa taç giydirildi.

Tüketici hakem heyeti bölgesel eğitim toplantısı Şanlıurfa'da gerçekleştirildi

Tüketici hakem heyeti bölgesel eğitim toplantısı Şanlıurfa'da gerçekleştirildi

2017-08-17 18:57:33

Şanlıurfa ve Adıyaman il ve ilçe tüketici hakem heyetlerinin başkan, üye ve raportörlerine yönelik bölgesel eğitim toplantısı Şanlıurfa'da gerçekleştirildi.

TÜM HABERLER

Saatlerce bekledikleri halde faturalarını ödeyemediler

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde elektrik faturalarını ödemek isteyenler, elektrik şirketine bağlı kurumda kimsenin olmaması nedeniyle saatlerce bekledikleri halde faturalarını ödeyemediler.

Diyarbakır’da yıkım tehlikesi olan 3 apartman yıkılacak

​Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde yıkım tehlikesi olan 3 apartman yıkılacak.

'Sason İsyanı'nın 122 yaşındaki tanığı o günleri anlattı

Batman'ın Kozluk ilçesine bağlı Geçitaltı köyünde yaşayan 122 yaşındaki Hacı Mehmet Reşit Ak, 1925'ten 1937'ye kadar devam eden 'Sason İsyanı'nı ve o günkü zulüm dolu süreci İLKHA'ya anlattı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Van’da

​Bazı tesislerin temelini atmak amacıyla Van'a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Van’ı dünyanın gözdesi bir il yapacakları söyledi.

Nusaybin'den Suriye’ye uzanan tünel bulundu

Mardin’in Nusaybin ilçesinden Suriye’ye uzanan ve kazımı halen devam eden bir tünel daha ortaya çıkarıldı.
TÜM HABERLER