A A A

"FETÖ'cülerle ilgili delillere ihtiyaç var"

Eklenme : 2017-06-05 17:47

ANKARA - Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Ankara'ya gelen Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Almanya'da bulunan FETÖ'cülerin iadesiyle ilgili delillere ihtiyaç olduğunu söyledi.

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Türkiye'ye gelen Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Ankara'da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüştü.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Gabriel, kendisine şu anda İncirlik'e bir ziyaretin mümkün olmadığının belirtildiğini söyledi.

Gabriel, "Bundan üzüntü duydum. Almanya'nın buradaki askerlerini başka yere taşıması ilişkilerin kötüye gittiği anlamına gelmez. İncirlik'ten çekilme konusunda net bir karar yok. Türkiye iç siyasi nedenlerden dolayı parlamenterlerin ziyaretine izin veremeyeceğini açıkça gösterdi. Türkiye bu durumda Alman askerlerini İncirlik'ten çıkarmak zorunda olduğumuzu anlamalı. Bu durumda Bundestag hükümetten İncirlik'teki askerler için başka bir yer bulmasını isteyecek." dedi.

Türkiye ile Almanya arasındaki ilişkilerin sıkıntılı bir dönemden geçtiğini dile getiren Gabriel, bilim insanları ve iş adamları için vizelerin kolaylaştırılması gerektiğini ifade etti.

Almanya'da bulunan FETÖ mensuplarının iadesiyle ilgili Gabriel, "FETÖ'cülerle ilgili delillere ihtiyaç var. Her ip ucunu takip edeceğiz." şeklinde konuştu.

Ayrıca Gabriel, Almanya'da iltica kararlarını bağımsız mahkemelerin verdiğini sözlerine ekledi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bingöl Valisi Köşger veda yemeği verdi

Bingöl Valisi Köşger veda yemeği verdi

2017-06-29 08:14:16

​Aydın Valiliğine atanan Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger için veda yemeği verdi.

4 aşamalı planla Ada'dan asker çekileceği iddiası

4 aşamalı planla Ada'dan asker çekileceği iddiası

2017-06-29 07:32:59

Dışişleri Bakanlığı tarafından 4 aşamalı bir plan çerçevesinde Ada'dan asker çekeceğine dair iddiaların gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

12 akademisyen açığa alındı

12 akademisyen açığa alındı

2017-06-29 07:24:10

Bildiriye imza atma gerekçesiyle haklarında soruşturma başlatılan 12 akademisyen açığa alındı.

TÜM HABERLER

ABD'nin Rakka'da düzenlediği saldırılarda 173 sivil hayatını kaybetti

​BM, ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun Suriye'nin Rakka şehrinde haziran ayında düzenlenen saldırıların bilançosunu açıkladı.

Battı-Çıktı Projesi’nde ilk kazma vuruluyor

​Mardin merkez Artuklu ilçesinde ulaşım sorununu önemli ölçüde rahatlatacak Battı-Çıktı Projesi'nde ilk kazma 3 Temmuz’da vurulacak.

ABD Savunma Bakanı: YPG ile olan ilişki geçici

​Savunma Bakanı Fikri Işık ABD'li mevkidaşı James Mattis ile görüştü. Görüşmede, Mattis ise YPG ile olan ilişkinin geçici olduğunu belirtti.

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.
TÜM HABERLER