A A A

Kato Dağı'nda silah ve mühimmat ele geçirildi

Eklenme : 2017-06-05 14:08

ŞIRNAK - Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinin Kato Dağı bölgesinde PKK'ye yönelik operasyonda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Kato Dağı'nda silah ve mühimmat ele geçirildi

Şırnak Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Beytüşşebap ilçesinin Kato Dağı bölgesinde PKK'ye yönelik yürütülen operasyonda 6 mağara tespit edildiği belirtildi.

Mağaralarda yapılan aramada 176 el bombası, 32 kaleşnikof piyade tüfeği, 57 bin muhtelif mühimmat, 10 adet RPG sevk fişeği, bir adet anti tank mayını ve 10 tüp ile çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Böylece 19 Nisan'da başlayan operasyondan bugüne kadar 751 silah, 411 bin 335 muhtelif mühimmat, 5 ton amonyum nitrat ve 76 ton yaşam malzemesi ele geçirilmiş oldu.

Öte yandan, Şırnak'ta geçtiğimiz günlerde askeri helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden Tümgeneral Aydoğan Aydın'ın adı, yönettiği operasyona verildi.

İncebel Dağları-Kato Operasyonu'nun, 31 Mayıs'ta Şenoba'da meydana gelen helikopter kazasında 12 silah arkadaşıyla hayatını kaybeden ve operasyonu başından beri yöneten Tümgeneral Aydın'ın adıyla "Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Operasyonu" olarak anılacağı öğrenildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

TSK YPG kontrolündeki Afrin’i bombalıyor

TSK YPG kontrolündeki Afrin’i bombalıyor

2017-06-28 01:10:34

Türkiye’nin obüs toplarıyla Suriye’nin Afrin kenti kırsalındaki YPG mevzilerini bombadığı, YPG’nin de karşılık verdiği iddia edildi.

HÜDA PAR’dan şehit ailelerine ziyaret

HÜDA PAR’dan şehit ailelerine ziyaret

2017-06-28 00:39:59

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Erdal Elibüyük beraberindeki heyet ile 15 Temmuz darbe girişiminde katledilen şehitlerin yakınları ile PKK tarafından katledilen Şehit Öğretmen İbrahim Kızmaz’ın ailesini ziyaret etti.

Batman halkı bayramlaştı

Batman halkı bayramlaştı

2017-06-28 00:13:27

Peygamber Sevdalıları Platformu Batman Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen bayramlaşma programı, salâvatlar eşliğinde yoğun katılım ile gerçekleşti.

TÜM HABERLER

Peygamber sevdalıları Diyarbakır'da bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen bayramlaşma programı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

HÜDA PAR Mardin'de halkla bayramlaştı

HÜDA PAR Mardin il teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla parti üyeleri ve halkla bayramlaştı.

"Müslümanlar Ramazan'dan sonra da ibadetlerine devam etmelidir"

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde gerçekleştirilen bayramlaşma programında, Müslümanların Ramazan ayından sonra da ibadetlerine devam etmeleri gerektiği belirtildi.

"Geçmişi Ramazan olanın geleceği bayram olur"

Mardin'de düzenlenen bayramlaşma programına katılan HÜDA PAR GİK üyesi Mahmut Kılınç, geçmişi Ramazan olanın geleceğinin bayram olacağını söyledi.

Peygamber sevdalıları Cizre'de bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Cizre Koordinatörlüğü, üye ve gönüllüleriyle salâvatlar eşliğinde bayramlaştı.
TÜM HABERLER