A A A

Kato Dağı'nda silah ve mühimmat ele geçirildi

Eklenme : 2017-06-05 14:08

ŞIRNAK - Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinin Kato Dağı bölgesinde PKK'ye yönelik operasyonda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Kato Dağı'nda silah ve mühimmat ele geçirildi

Şırnak Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Beytüşşebap ilçesinin Kato Dağı bölgesinde PKK'ye yönelik yürütülen operasyonda 6 mağara tespit edildiği belirtildi.

Mağaralarda yapılan aramada 176 el bombası, 32 kaleşnikof piyade tüfeği, 57 bin muhtelif mühimmat, 10 adet RPG sevk fişeği, bir adet anti tank mayını ve 10 tüp ile çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Böylece 19 Nisan'da başlayan operasyondan bugüne kadar 751 silah, 411 bin 335 muhtelif mühimmat, 5 ton amonyum nitrat ve 76 ton yaşam malzemesi ele geçirilmiş oldu.

öte yandan, Şırnak'ta geçtiğimiz günlerde askeri helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden Tümgeneral Aydoğan Aydın'ın adı, yönettiği operasyona verildi.

İncebel Dağları-Kato Operasyonu'nun, 31 Mayıs'ta Şenoba'da meydana gelen helikopter kazasında 12 silah arkadaşıyla hayatını kaybeden ve operasyonu başından beri yöneten Tümgeneral Aydın'ın adıyla "Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Operasyonu" olarak anılacağı öğrenildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

2017-08-20 18:11:19

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

2017-08-20 17:33:47

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

2017-08-20 16:50:26

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

TÜM HABERLER

Bakan Eroğlu’ndan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ziyaret

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’yı makamında ziyaret etti.

“Devlete 7 milyar dolar katkımız oldu”

Türkiye Petrolleri (TP) Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir, devlete son 10 yıl içerisinde 7 milyar dolar katkılarının olduğunu söyledi.

Mazıdağı’nda minikler namaz için yürüdü

Namaz ve ibadet farkındalığı için Mardin’in Mazıdağı ilçesinde çocuklar yürüyüş yaptı.

Şırnak’ta çok sayıda el yapımı patlayıcı imha edildi

Şırnak’ın Beytüşşebap ve Silopi ilçelerinde PKK’ye yönelik devam eden operasyonlarda çok sayıda el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edildi.

"Alternatif Ürün Projesi"nde yüksek verim

Mardin’in Midyat İlçesinde Ziraat Odası tarafından ‘Alternatif Ürün Projesi' kapsamında ekilen ve yüksek verim elde edilen çeşitli sebzeler, "Tarla Günü" programında tanıtıldı.
TÜM HABERLER