A A A

Silopi’den TEOG birincisi çıktı

Eklenme : 2017-06-02 18:37

ŞIRNAK - Şırnak’ın Silopi ilçesinde TEOG birincisi çıktı

Silopi’den TEOG birincisi çıktı

Şırnak’ın Silopi ilçesinde Beyzanur Sadullahoğlu adlı öğrenci Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavı’nda 120 soruya tam cevap vererek Türkiye birincileri arasında yer aldı.

Silopi Yenişehir Ortaokulu öğrencisi Beyzanur Sadullahoğlu, 7'nci sınıftan itibaren hazırlandığını, okuldaki öğretmenleri ve ailesinden tam destek alarak bu puanı aldığını belirterek, ‘’120 sorunun tamamını cevapladım ve Türkiye birincisi oldum. Bu zorlu süreçte bize bu imkanları sunan ilçe milli eğitim müdürümüze, kaymakam beye, müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Aynı şekilde üzerimde emeği olan bütün öğretmenlerimize ve aileme teşekkür ediyorum." dedi.

Aynı okulda okuyan ve 120 sorudan 118 doğru 2 yanlış yapan Berkay Kocakaplan ise, “Terör engel olamadı çalışmama. 7'nci sınıfa başladıktan sonra çalışmaya başladım. Sınavda motivasyonumu yüksek tuttum. Buradan öğrenci arkadaşlarıma tavsiyem, yanlış yaptıkları soruları öğretmenlerine göstersinler. Bolca konu tekrarı yapsınlar ve motivasyonlarını yüksek tutsunlar." dedi.

Öğrenciler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Dayanan ve Okul Müdürü Bilal Aksoy’u ziyaret ettiler.

Açıklamada bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Dayanan, Şırnak Şenoba beldesinde hayatlarını kaybeden 13 TSK personeline Allah'tan rahmet dileyerek şöyle konuştu:“Öğretmenlerimizin gösterdiği yoğun bir çalışma sonucunda ciddi başarı elde ettik. 120 soru da 120 net yapan öğrencilerimiz oldu. Sadece 2 yanlış yaparak 118 soru cevaplayan öğrencilerimiz oldu. Bu işin mutfağında hep öğretmenlerimiz vardı. Emeği geçen öğretmenlerimize teşekkürlerimi sunuyorum."

Okul Müdürü Bilal Aksoy da dereceye giren öğrencilere başarılarından dolayı tebrik edip mesai içinde ve dışında yoğun bir çaba ile çalışan öğretmenlere de teşekkürlerini iletti. (Ahmet Uçar – İLKHA)
 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

HÜDA PAR'dan trafik kazasında hayatını kaybedenlerin ailesine ziyaret

HÜDA PAR'dan trafik kazasında hayatını kaybedenlerin ailesine ziyaret

2017-06-22 15:05:55

​HÜDA PAR'dan bir heyet, Mardin’in Midyat ilçesinde meydana gelen trafik kazası sonucu hayatını kaybeden 5 kişinin ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Gaziantepli baklavacıların “tatlı” bayram mesaisi

Gaziantepli baklavacıların “tatlı” bayram mesaisi

2017-06-22 14:52:37

Ramazan Bayramına sayılı günler kala Gaziantep’te, bayramın vazgeçilmezi baklavanın siparişlerinin artmasıyla baklava üreticileri, talebi karşılamak için çift vardiya yapıyor.

Yeni

Yeni "şap hastalığı" uyarısı

2017-06-22 14:45:13

Yeni ortaya çıkan "şap hastalığı" ile ilgili uyarılarda bulunan Batman İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, bütün yetiştirici ve üreticilerin dikkatli olmasını istedi.

TÜM HABERLER

Diyarbakır'da "Dünya Kudüs Günü" etkinliğine davet

Siyonist İsrail'in işgali altında bulunan Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa'nın durumuna dikkat çekmek amacıyla yarın Diyarbakır'da iftar etkinliği düzenlenecek.

"Ümmet coğrafyasında sınır diye bir şey yoktur"

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde iftar programına katılan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı M. Hüseyin Yılmaz, ümmet coğrafyasında sınır diye bir şeyin olmadığını belirtti.

Midyat’ta halk Kadir Gecesi’nde camilere akın etti

Bin aydan hayırlı olarak bilinen Kadir Gecesi, Mardin’in Midyat ilçesinde yediden yetmişe halkın yoğun katılımıyla dualarla ihya edildi.

"Suriyeli kardeşlerimiz dinlerini kaybetme ile karşı karşıya"

​HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin, Suriye'deki savaş sonucunda Avrupa'ya göçen mültecilerin Hıristiyanlaştırıldığına dikkat çekerek, "Suriyeli kardeşlerimiz hem insanlık onurlarını hem de dinlerini kaybetme ile karşı karşıya kaldı." dedi.

Hanehalkı işgücü araştırması sonuçları açıklandı

Hanehalkı işgücü araştırması 2016 yılı sonuçlarına göre, AB üyesi 28 ülkede ortalama işgücüne katılma oranı 15-64 yaş nüfusta yüzde 72,9 olarak gerçekleşirken, bu oran Türkiye'de yüzde 56,9 oldu.
TÜM HABERLER