A A A

Silopi’den TEOG birincisi çıktı

Eklenme : 2017-06-02 18:37

ŞIRNAK - Şırnak’ın Silopi ilçesinde TEOG birincisi çıktı

Silopi’den TEOG birincisi çıktı

Şırnak'ın Silopi ilçesinde Beyzanur Sadullahoğlu adlı öğrenci Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavı'nda 120 soruya tam cevap vererek Türkiye birincileri arasında yer aldı.

Silopi Yenişehir Ortaokulu öğrencisi Beyzanur Sadullahoğlu, 7'nci sınıftan itibaren hazırlandığını, okuldaki öğretmenleri ve ailesinden tam destek alarak bu puanı aldığını belirterek, ‘'120 sorunun tamamını cevapladım ve Türkiye birincisi oldum. Bu zorlu süreçte bize bu imkanları sunan ilçe milli eğitim müdürümüze, kaymakam beye, müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Aynı şekilde üzerimde emeği olan bütün öğretmenlerimize ve aileme teşekkür ediyorum." dedi.

Aynı okulda okuyan ve 120 sorudan 118 doğru 2 yanlış yapan Berkay Kocakaplan ise, "Terör engel olamadı çalışmama. 7'nci sınıfa başladıktan sonra çalışmaya başladım. Sınavda motivasyonumu yüksek tuttum. Buradan öğrenci arkadaşlarıma tavsiyem, yanlış yaptıkları soruları öğretmenlerine göstersinler. Bolca konu tekrarı yapsınlar ve motivasyonlarını yüksek tutsunlar." dedi.

öğrenciler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Dayanan ve Okul Müdürü Bilal Aksoy'u ziyaret ettiler.

Açıklamada bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Dayanan, Şırnak Şenoba beldesinde hayatlarını kaybeden 13 TSK personeline Allah'tan rahmet dileyerek şöyle konuştu:"öğretmenlerimizin gösterdiği yoğun bir çalışma sonucunda ciddi başarı elde ettik. 120 soru da 120 net yapan öğrencilerimiz oldu. Sadece 2 yanlış yaparak 118 soru cevaplayan öğrencilerimiz oldu. Bu işin mutfağında hep öğretmenlerimiz vardı. Emeği geçen öğretmenlerimize teşekkürlerimi sunuyorum."

Okul Müdürü Bilal Aksoy da dereceye giren öğrencilere başarılarından dolayı tebrik edip mesai içinde ve dışında yoğun bir çaba ile çalışan öğretmenlere de teşekkürlerini iletti. (Ahmet Uçar – İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kuveyt'te

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kuveyt'te

2017-07-23 21:14:48

Suudi Arabistan'daki temaslarını tamamlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuveyt'e geçti.

Silopi'de 4 PKK'li teslim oldu

Silopi'de 4 PKK'li teslim oldu

2017-07-23 20:56:45

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Silopi ilçesinde 4 PKK'linin teslim olduğunu bildirdi.

YÖK Başkanı Saraç'tan taziye mesajı

YÖK Başkanı Saraç'tan taziye mesajı

2017-07-23 20:42:40

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden ŞÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Nuri Nas için taziye mesajı yayımladı.

TÜM HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suud Kralı Selman ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suud Kralı Selman Bin Abdülaziz ile bir araya geldi.

Siyonist işgalciden küstah açıklama: Detektörler kalacak!

Siyonist işgalcilerin sözde Bölgesel İşbirliği Bakanı Tzachi Hanegbi, Mescid-i Aksa'nın etrafına yerleştirilen metal detektörlerinin kaldırılmayacağını açıkladı.

Şırnak'ta bulunan cesedin kimliği belirlendi

Şırnak' bağlı İkizce köyü mevkiinde bulunan ve kime ait olduğu bilinmeyen erkek cesedinin kimliği Adli Tıptan gelen rapor doğrultusunda belirlendi.

Şifa kaynağı dut pekmezi

Anadolu’nun dört bir yanında farklı yöntemlerle yapılan ve içerdiği vitaminlerden dolayı birçok hastalığa şifa olan dut pekmezinin üretimine Bingöl'de başlandı.

Kalp krizi geçiren ŞÜ Rektörü Nas hayatını kaybetti

Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Nuri Nas, geçirdiği kalp krizi sonrası kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
TÜM HABERLER