A A A

Tunceli'de PKK operasyonu: Bir asker yaralı

Eklenme : 2017-06-01 16:09

TUNCELİ - Tunceli'de PKK'ye yönelik operasyonlarda el yapımı patlayıcıyla düzenlenen saldırıda bir asker yaralandı.

Tunceli'de PKK operasyonu: Bir asker yaralı

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde PKK'ye yönelik operasyonda el yapımı patlayıcıyla düzenlenen saldırıda bir askerin yaralandığı bildirildi.

Tunceli Valiliğinden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, Tunceli İl Jandarma Komutanlığınca Çemişgezek ilçesi Karakol Tepe ve Birlik Tepe bölgelerinde 31 Mayıs tarihinde operasyon başlatıldığı belirtildi.

Açıklamada, "Yapılan operasyon esnasında teröristler tarafından uzaktan kumandalı EYP düzeneğinin patlatılması suretiyle saldırı yapılmıştır. Yapılan saldırı esnasında (1) kahraman askerimiz hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmış, yaralı askerimiz gerekli tedavinin yapılması için bölgeden alınarak Tunceli Devlet Hastanesine getirilmiştir. Askerimizin sağlık durumu iyidir." denildi.

Yüzlerce boş fişek ele geçirildi

Valilik ayrıca, Tunceli merkeze bağlı Gökçek köyü Pul Tepe bölgesinde gerçekleştirilen farklı bir operasyonda ise 4 adet topukkoparan mayın, 50 adet bixi makineli tüfeği fişeği, 175 adet boş bixi makineli tüfeği fişeği, 126 adet boş kaleşnikof fişeği, 7 metre kablo ve çok miktarda yaşamsal malzemenin ele geçirildiğini açıkladı.

Açıklamada, ele geçirilen malzemelere Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile el konulduğu kaydedildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Diyarbakır’da 4 PKK sığınağı imha edildi

Diyarbakır’da 4 PKK sığınağı imha edildi

2017-08-20 10:48:33

Diyarbakır’ın Lice, Hani ve Çermik ilçelerinde PKK’ye yönelik yapılan operasyonlarda 4 sığınak imha edildi. Operasyonda bir PKK’li öldürüldü.

Bingöl Merhamet Eli “Bingöl Umut Kervanı” olarak devam edecek

Bingöl Merhamet Eli “Bingöl Umut Kervanı” olarak devam edecek

2017-08-20 09:55:26

Bingöl’de 6 yıldır muhtaçlara yardım elini uzatan Merhamet Eli Gıda Bankası, isim değişikliğine giderek bundan sonraki süreçte, “Bingöl Umut Kervanı” olarak hizmet verecek.

22 ilin emniyet müdürü değişti

22 ilin emniyet müdürü değişti

2017-08-20 09:11:50

Resmi Gazete'de yayımlanan İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile 22 ilin emniyet müdürü değişti.

TÜM HABERLER

Gürpınar'da 4 PKK'li öldürüldü

​Van'ın Gürpınar ilçesinde gerçekleştirilen hava harekâtında 4 PKK'li öldürüldü.

"Yargıya güveni artırmanın üzerinde çalışıyoruz"

​Gaziantep’e gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargının daha hızlı karar vermesini sağlayacak reformların hazırlığını sürdürdüklerini, çok yakın zamanda kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.

Erdoğan'dan Almanya Dışişleri Bakanına tepki: Haddini bil

​Denizli'de İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'e tepki göstererek, "Sen kimsin, haddini bil" dedi.

Eski eşini tabancayla vuran kişi balkondan atladı

​Kayseri'de boşandığı eşini tabancayla yaralayan koca dördüncü katın balkonunda atlayarak ağır yaralandı.

Bakan Eroğlu Diyarbakır’da 5 tesisin temelini attı

​Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Diyarbakır’da toplam yatırım bedeli 167 milyon lirayı bulan 5 adet tesisin temelini attı.
TÜM HABERLER