A A A

"Sınava kadar hayatımda televizyon ve internet yoktu"

Eklenme : 2017-06-01 11:16

ELAZIĞ - Elazığ'ın Palu ilçesinde TEOG ikinci dönem sınavında bütün soruları doğru cevaplayan öğrenci, sınava kadar hayatına televizyon ve interneti koymadığını söyledi.

Elazığ'ın Palu ilçesinde Atatürk Ortaokulundan Sıla Öztürk, Beyhan Ortaokulundan Hamza Bulut ile Gökdere İzmir Ortaokulundan Şeval Çelik, TEOG ikinci dönem sınavında bütün soruları doğru cevapladı.

Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından notlarını kontrol eden öğrenciler, Türkiye birinciliğini elde etmenin mutluluğunu yaşıyorlar.

Atatürk Ortaokulunda eğitim gören Öztürk, bir milyon 174 bin öğrencinin ter döktüğü sınavda 120 sorunun tamamına doğru yanıt vererek, büyük başarıya imza attı.

Türkiye birinciliğini elde eden Öztürk, duygularını anlatarak, başarısının sırının çok kitap okumak olduğunu söyledi.

Öztürk, "TEOG sınavına ilk olarak okulumuzda çalışmaya başladım. Okulda öğretmenlerimin anlattığı dersleri güzel bir şekilde dinleyip, hazırladıkları kurslara katıldım. Okulda ne işlemişsek evde çok iyi bir şekilde çalıştım. Testlerimi çözüp, yoğun bir şekilde TEOG-2 sınavına kadar çalıştım. Sınava kadar hayatımda televizyon ve internet hiç yoktu. Sınava girdiğimde dünyanın sonu olmadığını düşünerek, hiç heyecan yapmadım. Sınava girip elimden geleni yaptıktan sonra gerisini Allah'a bırakıp, duamı ettim. Sınavda hepsinden ful çekerek sınavımı bitirdim. Sınav sonuçlarımı ilk gördüğümde çok mutlu oldum. Ben kendime 120 soruda 120'yi hedef koymuştum. Hedefime ulaştığım için çok mutlu oldum." dedi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Adıyaman'da öğretmenlere kişisel gelişim semineri

Adıyaman'da öğretmenlere kişisel gelişim semineri

2017-06-25 13:00:52

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde öğretmenlere yönelik kişisel gelişim semineri verildi.

Mardin’de milli eğitim müdürleri toplantısı yapıldı

Mardin’de milli eğitim müdürleri toplantısı yapıldı

2017-06-24 13:27:58

Mardin’de ilçe milli eğitim müdürleri ile sene sonu değerlendirme toplantısı yapıldı.

"Öğretmenlik için KPSS yeterli değil"

2017-06-19 19:01:19

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin, iyi ve nitelikli öğretmen olup olunmayacağını ve kişilik özelliklerini ölçmek için KPSS'nin yeterli olmadığını belirtti.

TÜM HABERLER

Dışişlerinden Pakistan'daki tanker kazası açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Pakistan'da meydana gelen ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği tanker kazasıyla ilgili açıklama yaptı.

Tunceli'de EYP düzeneği ele geçirildi

Tunceli'de PKK'ye yönelik operasyonda el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirildi.

"Allah bu memleketin üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermesin"

Bayram programı kapsamında Hakkari'ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Allah'ın, Türkiye üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermemesi temennisinde bulundu.

Gaziantep'te kaza: 2 ölü 3 yaralı

Gaziantep'te meydana gelen iki ayrı trafik kazasında biri Suriyeli 2 kişi hayatını kaybetti, 2'si çocuk 3 kişi de yaralandı.

Tanıkların dilinden Susa katliamı

PKK'nin 26 Haziran 1992 tarihinde Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan Susa (Yolaç) köyünde gerçekleştirdiği cami katliamının tanıkları, o günleri anlattılar.
TÜM HABERLER