A A A

"Sınava kadar hayatımda televizyon ve internet yoktu"

Eklenme : 2017-06-01 11:16

ELAZIĞ - Elazığ'ın Palu ilçesinde TEOG ikinci dönem sınavında bütün soruları doğru cevaplayan öğrenci, sınava kadar hayatına televizyon ve interneti koymadığını söyledi.

Elazığ'ın Palu ilçesinde Atatürk Ortaokulundan Sıla öztürk, Beyhan Ortaokulundan Hamza Bulut ile Gökdere İzmir Ortaokulundan Şeval Çelik, TEOG ikinci dönem sınavında bütün soruları doğru cevapladı.

Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından notlarını kontrol eden öğrenciler, Türkiye birinciliğini elde etmenin mutluluğunu yaşıyorlar.

Atatürk Ortaokulunda eğitim gören öztürk, bir milyon 174 bin öğrencinin ter döktüğü sınavda 120 sorunun tamamına doğru yanıt vererek, büyük başarıya imza attı.

Türkiye birinciliğini elde eden öztürk, duygularını anlatarak, başarısının sırının çok kitap okumak olduğunu söyledi.

öztürk, "TEOG sınavına ilk olarak okulumuzda çalışmaya başladım. Okulda öğretmenlerimin anlattığı dersleri güzel bir şekilde dinleyip, hazırladıkları kurslara katıldım. Okulda ne işlemişsek evde çok iyi bir şekilde çalıştım. Testlerimi çözüp, yoğun bir şekilde TEOG-2 sınavına kadar çalıştım. Sınava kadar hayatımda televizyon ve internet hiç yoktu. Sınava girdiğimde dünyanın sonu olmadığını düşünerek, hiç heyecan yapmadım. Sınava girip elimden geleni yaptıktan sonra gerisini Allah'a bırakıp, duamı ettim. Sınavda hepsinden ful çekerek sınavımı bitirdim. Sınav sonuçlarımı ilk gördüğümde çok mutlu oldum. Ben kendime 120 soruda 120'yi hedef koymuştum. Hedefime ulaştığım için çok mutlu oldum." dedi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Batman’da namazı öğrenen binlerce çocuk yürüyüş yaptı

Batman’da namazı öğrenen binlerce çocuk yürüyüş yaptı

2017-08-20 20:28:55

Batman’da Kur’an Nesli Platformu’nun verdiği eğitimle namazla tanışan binlerce kız ve erkek çocuk, farkındalık yürüyüşü yaptı.

Van’da öğrencilere bisiklet ve Kur’an hediye edildi

Van’da öğrencilere bisiklet ve Kur’an hediye edildi

2017-08-18 19:10:51

Van'ın Edremit ilçesinde yaz Kur’an kurslarını tamamlayan 100 öğrenciye bisiklet ve Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

Muş'ta ücretli öğretmenler için

Muş'ta ücretli öğretmenler için "Özel Eğitim Uygulamaları Kursu" açıldı

2017-08-17 16:47:47

Muş'ta özel eğitim okullarında ve evde eğitim hizmetleri kapsamındaki öğretmen ihtiyacını karşılamak için ücretli öğretmenlere yönelik "Özel Eğitim Uygulamaları Kursu" açıldı.

TÜM HABERLER

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

"Biz sağ oldukça bu acı yüreğimizden çıkmaz"

Gaziantep’te geçtiğimiz yıl bir kına gecesinde gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınları, olayın yıl dönümünde yakınlarının kabrini ziyaret etti.
TÜM HABERLER