A A A

Kız imam hatip lisesi öğrencilerinden bilim fuarı

Eklenme : 2017-06-01 10:48

DİYARBAKIR - Diyarbakır’da kız imam hatip lisesi öğrencileri tarafından bilim fuarı gerçekleşti

Kız imam hatip lisesi öğrencilerinden bilim fuarı

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde Mecit Çelik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından TÜBİTAK 4006 projesi bilim fuarı etkinlikleri çerçevesinde bilim sergisi gerçekleşti.

9 branşta 16 projenin sergilendiği etkinlik, 30-31 Mayıs 2017 tarihlerinde okul binasında yapıldı.

Etkinliğin açılışı Belediye Başkan Vekili Kaymakam Turgay Gülenç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak ve Şube Müdürü Ferit Fidancı tarafından yapıldı.

Fuarda anız yakılmasının çevre üzerindeki etkileri ve buna karşı alınabilecek çözüm önerileri, yanardağ patlaması, küresel ısınmanın buzullara olan etkisi, hızlı tren, geçmişten günümüze köprü, periyodik cetvelin çözümlenmesi, renkli kokteyl, kan grubu tahlili, klorofil eldesi ve florsan özelliği, devasa fildişi macunu, şekillerle çarpma, oyunlarla arapça öğretimi, Diyarbakır Surları'nın tanıtımı, namazın insan vücuduna biyolojik etkisi, yenilenebilir hücre modeli projeleri sergilendi.

Bu projelerden özellikle Bismil’de kangren haline gelmiş anız yakılması sorunu kapsamında hazırlanan “Anız yakılmasını çevreye olan etkileri ve buna karşı alınabilecek çözüm önerileri” adlı proje katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kız imam hatip lisesi öğrencilerinden bilim fuarı

Kız imam hatip lisesi öğrencilerinden bilim fuarı

2017-06-01 10:48:22

Diyarbakır’da kız imam hatip lisesi öğrencileri tarafından bilim fuarı gerçekleşti

İmam hatipli kızlar bilim fuarı için projelerini tanıttı

İmam hatipli kızlar bilim fuarı için projelerini tanıttı

2017-05-22 16:15:30

Şanlıurfa'da eğitim gören kız imam hatip lisesi öğrencileri, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında projelerini tanıttılar.

WhatsApp'ta erişim sorunu

WhatsApp'ta erişim sorunu

2017-05-17 20:26:14

Mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'ta erişim sorunu yaşandı.

TÜM HABERLER

Diyarbakır'da "Dünya Kudüs Günü" etkinliğine davet

Siyonist İsrail'in işgali altında bulunan Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa'nın durumuna dikkat çekmek amacıyla yarın Diyarbakır'da iftar etkinliği düzenlenecek.

"Ümmet coğrafyasında sınır diye bir şey yoktur"

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde iftar programına katılan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı M. Hüseyin Yılmaz, ümmet coğrafyasında sınır diye bir şeyin olmadığını belirtti.

Midyat’ta halk Kadir Gecesi’nde camilere akın etti

Bin aydan hayırlı olarak bilinen Kadir Gecesi, Mardin’in Midyat ilçesinde yediden yetmişe halkın yoğun katılımıyla dualarla ihya edildi.

"Suriyeli kardeşlerimiz dinlerini kaybetme ile karşı karşıya"

​HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin, Suriye'deki savaş sonucunda Avrupa'ya göçen mültecilerin Hıristiyanlaştırıldığına dikkat çekerek, "Suriyeli kardeşlerimiz hem insanlık onurlarını hem de dinlerini kaybetme ile karşı karşıya kaldı." dedi.

Hanehalkı işgücü araştırması sonuçları açıklandı

Hanehalkı işgücü araştırması 2016 yılı sonuçlarına göre, AB üyesi 28 ülkede ortalama işgücüne katılma oranı 15-64 yaş nüfusta yüzde 72,9 olarak gerçekleşirken, bu oran Türkiye'de yüzde 56,9 oldu.
TÜM HABERLER