A A A

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu

Eklenme : 2017-05-30 14:23

ANKARA - Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşık 3 yıl aradan sonra partisinin grup toplantısında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, AK Parti Genel Başkanlığına seçilmesinin ardından partisinin Meclis'te düzenlediği grup toplantısında konuştu.

Yaklaşık 3 yıl aradan sonra partisinin grup toplantısında yeniden partililere seslenen cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli mesajlar verdi.

Konuşmasının başında Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depremden dolayı bölgede yaşayan vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Erdoğan, en son 22 Temmuz 2014'te, grup toplantısında konuşma yaptığını hatırlatarak, "Yaklaşık 34 ay, tam olarak da bin 44 gün sonra bir kez daha burada, bu salonda sizlerle beraber olmanın bahtiyarlığını yaşıyorum." dedi.

FETö davalarının başladığını belirten Erdoğan, "Bizler bütün şehitlerimizin ailelerine bu mahkeme kararları ile hakların iadei itibarın sağlanmasını temin edeceğiz. Dünyada bunları korumaya kalkan ülkelere karşı da yargı kararları deyip bunları da onların önüne koyacağız. Şimdi de dünyaya sesleniyorum; Eğer sizler iadei itibara yardımcı olmazsanız bilesiniz ki yarın birgün sizlerin de bizim elimize düşenleriniz olduğu zaman istediğinizde bunları bizden alamayacaksınız. Bunları da inşallah vatandaşlıktan çıkaracağız, iade ettiniz ettiniz etmediğiniz zaman da kusura bakmayın. Men dakka dukka. Biz de bunu yaparız." dedi.

Yürütülen operasyonlara değinen Erdoğan, "Sadece son iki ayda yurt içinde ve yurt dışında 336 teröristi etkisiz hale getiren güvenlik güçlerimiz, maalesef asker, polis ve güvenlik korucusu olarak 43 de şehit vermiştir. Terör örgütünün geçmişte hiç girilmemiş girilememiş inlerine girip, silah mühimmat ele geçiren hem de teröristlere dağları, mağaraları dar eden kahraman güvenlik güçlerimize şahsım, milletim adına şükranlarımı sunuyorum. Şehitlerimizin ve gazilerimizin bu fedakarlıkları boşa gitmeyecek, Türkiye çok geniş bir alanda yürüttüğü istiklal ve istikbal mücadelesini mutlaka ama mutlaka zaferle sonuçlandırılacaktır. En son 22 Temmuz 2014 tarihinde değerli kardeşlerim sizlerle bu salonda birlikte olmuştuk, yaklaşık 34 ay tam olarak da bin 44 gün sonra bir kez daha burada, bu salonda sizlerle beraber olmanın bahtiyarlığını yaşıyorum." ifadelerini kullandı.

16 Nisan halk oylaması ile Cumhurbaşkanının parti üyeliğinin ve parti faaliyetlerine katılımının önünün açılmış olduğuna işaret eden Erdoğan, "Anayasa değişikliğinin 25 milyon 157 bin gibi demokrasi tarihimizin rekoru olan bir ‘evet' sayısıyla kabul edilmesinin ardından biz de bu hakkımızı kullanmış oluyoruz. 2 Mayıs tarihinde davete icabetle AK Parti Genel Merkezi'ne giderek partimize üye olduk. Ardından 21 Mayıs tarihinde toplanan 3.Olağanüstü Büyük Kongremizde delegelerimizin teveccühü ile Genel Başkanlık görevine seçildik. Dün genel merkezimizde, Merkez Karar Yönetim Kurulu toplantımızı yaparak Merkez Yürütme Kurulumuzu da belirledik. Durmak yok yola devam" dedi.

Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: "Partinin tüm çalışmalarında beraber olacağız. Bundan sonra işimiz çok daha zor bunu da özellikle ifade etmek durumundayım. özellikle Merkez Yürütme Kurulu ve grup toplantılarımıza mümkün olduğu kadar iştirak etmeye çalışacağım. Ancak bilindiği gibi Cumhurbaşkanı sıfatıyla yürütmem gereken pek çok görev de bulunuyor. Bu sebeple şahsen katılamadığım toplantılara da ihdas ettiğimiz grup başkan vekilliği, özellikle genel başkan vekilliği ile birlikte onları da Sayın Binali Yıldırım kardeşim başkanlık ederek yürütecek. Kendisi demokrasi tarihimize altın harflerle yazılacak süreci başarı ile yürütmüştür."

Erdoğan, "Partimizi kurduğumuzda milletimize ‘Türkiye'nin sorunları çözümsüz değildir' demiştik.Çareyi başka bir yerde değil doğrudan milletimizde arayacağımı söylemiştik. Milletimize zorlaştıran değil, kolaylaştıran, iten değil kucaklayan, bölen değil, birleştiren bir yönetim anlayışı vaat etmiştik. Bu anlayışla açıkladığımız parti programımızda yer alan hususların tamamını da hayata geçirmenin çabası içinde olduk. Programda yer alan hususlardan yapamadıklarımız var. Yapmamız gerekenler var. Onları da yeni yönetim sistemi ile birlikte gerçekleştirme imkanı elde edeceğiz. AK Parti çizgisinde en ufak bir sapmaya meydan vermemiş bir partidir. 2001 yılından bu güne yaşadıklarımıza, yaptıklarımız baktığımızda gördüğümüz şudur; bu ülkeye gerçek manada demokrasiyi de gerçek manada cumhuriyeti de, gerçek manada refahı da getiren AK Parti olmuştur." (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Marmara Depremi'nin 18'inci yıldönümü

Marmara Depremi'nin 18'inci yıldönümü

2017-08-17 08:45:52

​17 Ağustos 1999 sabah 03.02'de merkez üssü Kocaeli’nin Gölcük ilçesi olan Marmara Depremi'nin üzerinden 18 yıl geçti.

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

2017-08-17 07:24:42

​Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, bazı illerde kuvvetli yağış olması bekleniyor.

Askerlerin üzerine yıldırım düştü: 2 yaralı

Askerlerin üzerine yıldırım düştü: 2 yaralı

2017-08-16 22:24:30

​Tunceli'de askerlerin üzerine yıldırım düşmesi soncu 2 askerin yaralandığı bildirildi.

TÜM HABERLER

Hasankeyf Kalesi ziyarete açılacak

​Hasankeyf’te incelemelerde bulunan Batman Valisi Ahmet Deniz, tehlike oluşturan alanların temizlenmesi ve güçlendirme çalışmalarından sonra kalenin yeniden turizme ve vatandaşların ziyaretine açılacağını söyledi.

Kredi kartlarının internetten alışverişe onay süresi uzatıldı

​Banka ve kredi kartlarının elektronik ticarette kullanılabilmesi kart sahiplerinin onayı için verilen süre 31 Aralık'a kadar uzatıldı.

"Hiçbir iz olmamasına rağmen çalışmaları dikkatli yürütüyoruz"

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı, iplik fabrikasında çıkan yangında kaybolan fabrika sahibiyle ilgili hiçbir iz olmamasına rağmen arama çalışmalarının dikkatle yürütüldüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İran Genelkurmay Başkanı'nı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Genelkurmay Başkanı Bakıri’yi kabul etti.

AFAD'da Deprem Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı

Deprem Danışma Kurulu'nun 2017 yılı ikinci toplantısı, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ'ın katılımıyla AFAD'da yapıldı.
TÜM HABERLER