A A A

İlkokul öğrencilerinden "İstanbul’un Fethi 1453" tiyatro gösterisi

Eklenme : 2017-05-29 21:07

ELAZIĞ - Elazığ İsmet Paşa İlkokulu öğrencileri İstanbul’un Fethi'ni konu alan bir tiyatro sergiledi.

İlkokul öğrencilerinden

Elazığ Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinde İsmet Paşa İlkokulu öğrencileri “İstanbul’un Fethi 1453” gösterisini sergiledi. Saat 14.50'de başlayan tiyatro gösterisine İsmet Paşa İlkokulu öğrencileri, öğrenci velileri ve davetliler katıldı.

Yaklaşık 5 aydır bu oyun için çalıştıklarını belirten yönetmen Mahmut Yıldırım, “Bugün İstanbul’un Fethinin 564’üncü yıldönümü. Hem mübarek Ramazan ayına denk gelmesi, hem de bu şekilde anlamlı olması inanılmaz bir duygu. 18 bin âlemin efendisi Hz. Peygamberimizin övgüsüne mazhar olan büyük hakan ve askerlerinin anıldığı gündür. 29 Mayıs 1453 günü gerçekten dünya tarihi ve dünya siyaseti bakımından çağ kapatıp, çağ açmış büyük bir olaydır. Bizde bunu kaleme aldık yazdım ve yönettim daha önce bu oyun 7 kere sergilendi” ifadelerini kullandı.

Oyunda Fatih Sultan Mehmet’i canlandıran Ahmet Efe Türkmenoğlu, “İstanbul’un fethi oyununa 5 ay boyunca çalıştık, provalar yaptık. Bende Fatih Sultan Mehmet rolünü oynadım, bundan da keyif aldım. Emeğimizin karşılığını aldığımızı düşünüyorum” diye konuştu. (Ebubekir Yavuz- İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İslam kültürünü camilerin duvarlarına nakşediyorlar

İslam kültürünü camilerin duvarlarına nakşediyorlar

2017-06-21 16:12:44

Nakkaşlık ve hattatlığı günümüzde sürdüren ustalar, çeşitli renklerde ayet, hadis ve motifleri sabır ve titizlikle camilerin duvarlarına nakşediyorlar.

İki kardeş çeyrek asırdır dede mesleğini devam ettiriyor

İki kardeş çeyrek asırdır dede mesleğini devam ettiriyor

2017-06-19 09:22:40

​Elazığ’da ikamet eden iki kardeş 25 yıldır dede mesleği olan el yapımı kadayıf üreticiliğini devam ettiriyor.

Gaziantep'te ilk kez “Baklava Alayı” düzenlendi

Gaziantep'te ilk kez “Baklava Alayı” düzenlendi

2017-06-16 12:20:38

17’inci yüzyılda başlatılan ve 500 yıllık bir Osmanlı geleneği olan “Baklava Alayı” Gaziantep’te ilk defa büyük bir katılımla canlandırıldı.

TÜM HABERLER

Peygamber sevdalıları Diyarbakır'da bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen bayramlaşma programı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

HÜDA PAR Mardin'de halkla bayramlaştı

HÜDA PAR Mardin il teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla parti üyeleri ve halkla bayramlaştı.

"Müslümanlar Ramazan'dan sonra da ibadetlerine devam etmelidir"

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde gerçekleştirilen bayramlaşma programında, Müslümanların Ramazan ayından sonra da ibadetlerine devam etmeleri gerektiği belirtildi.

"Geçmişi Ramazan olanın geleceği bayram olur"

Mardin'de düzenlenen bayramlaşma programına katılan HÜDA PAR GİK üyesi Mahmut Kılınç, geçmişi Ramazan olanın geleceğinin bayram olacağını söyledi.

Peygamber sevdalıları Cizre'de bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Cizre Koordinatörlüğü, üye ve gönüllüleriyle salâvatlar eşliğinde bayramlaştı.
TÜM HABERLER