A A A

İlkokul öğrencilerinden "İstanbul’un Fethi 1453" tiyatro gösterisi

Eklenme : 2017-05-29 21:07

ELAZIĞ - Elazığ İsmet Paşa İlkokulu öğrencileri İstanbul’un Fethi'ni konu alan bir tiyatro sergiledi.

İlkokul öğrencilerinden

Elazığ Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinde İsmet Paşa İlkokulu öğrencileri "İstanbul'un Fethi 1453" gösterisini sergiledi. Saat 14.50'de başlayan tiyatro gösterisine İsmet Paşa İlkokulu öğrencileri, öğrenci velileri ve davetliler katıldı.

Yaklaşık 5 aydır bu oyun için çalıştıklarını belirten yönetmen Mahmut Yıldırım, "Bugün İstanbul'un Fethinin 564'üncü yıldönümü. Hem mübarek Ramazan ayına denk gelmesi, hem de bu şekilde anlamlı olması inanılmaz bir duygu. 18 bin âlemin efendisi Hz. Peygamberimizin övgüsüne mazhar olan büyük hakan ve askerlerinin anıldığı gündür. 29 Mayıs 1453 günü gerçekten dünya tarihi ve dünya siyaseti bakımından çağ kapatıp, çağ açmış büyük bir olaydır. Bizde bunu kaleme aldık yazdım ve yönettim daha önce bu oyun 7 kere sergilendi" ifadelerini kullandı.

Oyunda Fatih Sultan Mehmet'i canlandıran Ahmet Efe Türkmenoğlu, "İstanbul'un fethi oyununa 5 ay boyunca çalıştık, provalar yaptık. Bende Fatih Sultan Mehmet rolünü oynadım, bundan da keyif aldım. Emeğimizin karşılığını aldığımızı düşünüyorum" diye konuştu. (Ebubekir Yavuz- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

2017-08-20 17:58:37

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Aile boyu kalaycılık yapıyorlar

Aile boyu kalaycılık yapıyorlar

2017-08-18 18:17:13

​Bursa’da yaşayan Halil Özcan, oğlu ve torunuyla birlikte yıllardır kalaycılık mesleğini sürdürüyor.

DİMED üyeleri tarihle buluştu

DİMED üyeleri tarihle buluştu

2017-08-16 14:47:18

DİMED, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde çalışan üyelerini düzenlediği gezi programıyla tarihle buluşturdu.

TÜM HABERLER

Bakan Eroğlu’ndan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ziyaret

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’yı makamında ziyaret etti.

“Devlete 7 milyar dolar katkımız oldu”

Türkiye Petrolleri (TP) Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir, devlete son 10 yıl içerisinde 7 milyar dolar katkılarının olduğunu söyledi.

Mazıdağı’nda minikler namaz için yürüdü

Namaz ve ibadet farkındalığı için Mardin’in Mazıdağı ilçesinde çocuklar yürüyüş yaptı.

Şırnak’ta çok sayıda el yapımı patlayıcı imha edildi

Şırnak’ın Beytüşşebap ve Silopi ilçelerinde PKK’ye yönelik devam eden operasyonlarda çok sayıda el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edildi.

"Alternatif Ürün Projesi"nde yüksek verim

Mardin’in Midyat İlçesinde Ziraat Odası tarafından ‘Alternatif Ürün Projesi' kapsamında ekilen ve yüksek verim elde edilen çeşitli sebzeler, "Tarla Günü" programında tanıtıldı.
TÜM HABERLER