A A A

HÜDA PAR'dan "İstanbul'un Fethi" mesajı

Eklenme : 2017-05-29 18:15

İSTANBUL - HÜDA PAR İstanbul İl Başkanı Erdal Elibüyük, İstanbul'un Fethi yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

HÜDA PAR'dan

HÜDA PAR Medya ve Tanıtımdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı Erdal Elibüyük, İstanbul'un fethi yıldönümü dolayısıyla yayımladı mesajında, fetihle günümüzde dahi etkisi hissedilen bir dönemin kapısını açıldığı belirtti.

İstanbul'un fethinin, bir çağı kapatıp, yeni bir çağ açtığına işaret eden Elibüyük, bu fethin düşünce sisteminden yaşam biçimine kadar, hayatın her alanı için yepyeni bir dönem olduğunu ifade etti.

Elibüyük, "İstanbul'un fethiyle Batı , sadece askeri olarak yenilmedi, aynı zamanda fikri ve psikolojik üstünlüğü de kaybetti.Yeni bir dönem, yeni bir dünya tasavvuru oluştu. Günümüzde dahi etkisi hissedilen bir dönemin kapısı açıldı. Aşkın, inancın, umudun ve gayretin bir semeresi olan Büyük Fethin ,şüphesiz büyük sonuçları olmuştur. Jeopolitik ve jeostratejik açıdan fevkelade ehemmiyeti olan İstanbul'un Fethi bu gün bile istikbal tasavvurumuzda önemli bir yer teşkil etmektedir." dedi.

Elibüyük, mesajının sonunda "İstanbul'un fethinin 564. sene i devriyesini yad eder, fethin ruhuna uygun hür ve adil bir toplum düzenine kavuşmayı Cenab-ı Allah'tan niyaz ederiz." temennisinde bulundu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

2017-08-20 18:11:19

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

2017-08-20 17:33:47

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

2017-08-20 16:50:26

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

TÜM HABERLER

Bakan Eroğlu’ndan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ziyaret

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’yı makamında ziyaret etti.

“Devlete 7 milyar dolar katkımız oldu”

Türkiye Petrolleri (TP) Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir, devlete son 10 yıl içerisinde 7 milyar dolar katkılarının olduğunu söyledi.

Mazıdağı’nda minikler namaz için yürüdü

Namaz ve ibadet farkındalığı için Mardin’in Mazıdağı ilçesinde çocuklar yürüyüş yaptı.

Şırnak’ta çok sayıda el yapımı patlayıcı imha edildi

Şırnak’ın Beytüşşebap ve Silopi ilçelerinde PKK’ye yönelik devam eden operasyonlarda çok sayıda el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edildi.

"Alternatif Ürün Projesi"nde yüksek verim

Mardin’in Midyat İlçesinde Ziraat Odası tarafından ‘Alternatif Ürün Projesi' kapsamında ekilen ve yüksek verim elde edilen çeşitli sebzeler, "Tarla Günü" programında tanıtıldı.
TÜM HABERLER