A A A

HÜDA PAR'dan "İstanbul'un Fethi" mesajı

Eklenme : 2017-05-29 18:15

İSTANBUL - HÜDA PAR İstanbul İl Başkanı Erdal Elibüyük, İstanbul'un Fethi yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

HÜDA PAR'dan

HÜDA PAR Medya ve Tanıtımdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı Erdal Elibüyük, İstanbul'un fethi yıldönümü dolayısıyla yayımladı mesajında, fetihle günümüzde dahi etkisi hissedilen bir dönemin kapısını açıldığı belirtti.

İstanbul'un fethinin, bir çağı kapatıp, yeni bir çağ açtığına işaret eden Elibüyük, bu fethin düşünce sisteminden yaşam biçimine kadar, hayatın her alanı için yepyeni bir dönem olduğunu ifade etti.

Elibüyük, "İstanbul'un fethiyle Batı , sadece askeri olarak yenilmedi, aynı zamanda fikri ve psikolojik üstünlüğü de kaybetti.Yeni bir dönem, yeni bir dünya tasavvuru oluştu. Günümüzde dahi etkisi hissedilen bir dönemin kapısı açıldı. Aşkın, inancın, umudun ve gayretin bir semeresi olan Büyük Fethin ,şüphesiz büyük sonuçları olmuştur. Jeopolitik ve jeostratejik açıdan fevkelade ehemmiyeti olan İstanbul'un Fethi bu gün bile istikbal tasavvurumuzda önemli bir yer teşkil etmektedir." dedi.

Elibüyük, mesajının sonunda "İstanbul'un fethinin 564. sene i devriyesini yad eder, fethin ruhuna uygun hür ve adil bir toplum düzenine kavuşmayı Cenab-ı Allah'tan niyaz ederiz." temennisinde bulundu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

TSK YPG kontrolündeki Afrin’i bombalıyor

TSK YPG kontrolündeki Afrin’i bombalıyor

2017-06-28 01:10:34

Türkiye’nin obüs toplarıyla Suriye’nin Afrin kenti kırsalındaki YPG mevzilerini bombadığı, YPG’nin de karşılık verdiği iddia edildi.

HÜDA PAR’dan şehit ailelerine ziyaret

HÜDA PAR’dan şehit ailelerine ziyaret

2017-06-28 00:39:59

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Erdal Elibüyük beraberindeki heyet ile 15 Temmuz darbe girişiminde katledilen şehitlerin yakınları ile PKK tarafından katledilen Şehit Öğretmen İbrahim Kızmaz’ın ailesini ziyaret etti.

Batman halkı bayramlaştı

Batman halkı bayramlaştı

2017-06-28 00:13:27

Peygamber Sevdalıları Platformu Batman Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen bayramlaşma programı, salâvatlar eşliğinde yoğun katılım ile gerçekleşti.

TÜM HABERLER

Peygamber sevdalıları Diyarbakır'da bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen bayramlaşma programı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

HÜDA PAR Mardin'de halkla bayramlaştı

HÜDA PAR Mardin il teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla parti üyeleri ve halkla bayramlaştı.

"Müslümanlar Ramazan'dan sonra da ibadetlerine devam etmelidir"

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde gerçekleştirilen bayramlaşma programında, Müslümanların Ramazan ayından sonra da ibadetlerine devam etmeleri gerektiği belirtildi.

"Geçmişi Ramazan olanın geleceği bayram olur"

Mardin'de düzenlenen bayramlaşma programına katılan HÜDA PAR GİK üyesi Mahmut Kılınç, geçmişi Ramazan olanın geleceğinin bayram olacağını söyledi.

Peygamber sevdalıları Cizre'de bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Cizre Koordinatörlüğü, üye ve gönüllüleriyle salâvatlar eşliğinde bayramlaştı.
TÜM HABERLER