A A A

Tunceli'de olası facianın önüne geçildi

Eklenme : 2017-05-29 15:45

TUNCELİ - Tunceli'nin Nazimiye ilçesinde yol üzerindeki menfez içerisine yerleştirilmiş mutfak tüpleriyle hazırlanmış patlayıcıların tespit edilmesiyle olası bir facianın önüne geçildi.

Tunceli'de olası facianın önüne geçildi

Tunceli Valiliği, Nazımiye ilçesi Tanrıverdi Mahallesi bölgesinde yol üzerindeki menfez içerisine yerleştirilmiş mutfak tüplerinin tüpleriyle hazırlanmış patlayıcıların tespit edilerek yerinde imha edildiğini belirtti.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Tunceli İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar neticesinde; Nazımiye ilçesi Tanrıverdi Mahallesi bölgesinde yol üzerindeki menfez içerisine yerleştirilmiş 10 adet 12 kiloluk mutfak tüpü içerisinde toplamda 500 kilo amonyum nitrat ile güçlendirilmiş 200 metre kablo bağlı patlatılmaya hazır el yapımı patlayıcı düzeneğinin tespit edildiği ifade edildi.

Açıklamada, tespit edilen bölgeye patlayıcı madde imha timleri sevk edilerek yolun trafiğe kapatıldığı belirtildi.

Yapılan inceleme işleminin ardından el yapımı patlayıcı düzeneği Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile bulunduğu yerde imha edildiği aktarılan açıklamada, kullanılamaz hale gelen yolda gerekli çalışmalar yapılmasından sonra yolun trafiğe açıldığı kaydedildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bingöl Merhamet Eli “Bingöl Umut Kervanı” olarak devam edecek

Bingöl Merhamet Eli “Bingöl Umut Kervanı” olarak devam edecek

2017-08-20 09:55:26

Bingöl’de 6 yıldır muhtaçlara yardım elini uzatan Merhamet Eli Gıda Bankası, isim değişikliğine giderek bundan sonraki süreçte, “Bingöl Umut Kervanı” olarak hizmet verecek.

22 ilin emniyet müdürü değişti

22 ilin emniyet müdürü değişti

2017-08-20 09:11:50

Resmi Gazete'de yayımlanan İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile 22 ilin emniyet müdürü değişti.

Tarihi Kasimiye Medresesinde namaz etkinliği

Tarihi Kasimiye Medresesinde namaz etkinliği

2017-08-19 23:55:36

​Mardin'de Peygamber Sevdalıları Platformu üyesi Dost-Der tarafından, Tarihi Kasimiye Medresesinde 'Hayat namaz ile güzeldir' etkinliği düzenlendi.

TÜM HABERLER

"Yargıya güveni artırmanın üzerinde çalışıyoruz"

​Gaziantep’e gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargının daha hızlı karar vermesini sağlayacak reformların hazırlığını sürdürdüklerini, çok yakın zamanda kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.

Erdoğan'dan Almanya Dışişleri Bakanına tepki: Haddini bil

​Denizli'de İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'e tepki göstererek, "Sen kimsin, haddini bil" dedi.

Eski eşini tabancayla vuran kişi balkondan atladı

​Kayseri'de boşandığı eşini tabancayla yaralayan koca dördüncü katın balkonunda atlayarak ağır yaralandı.

Bakan Eroğlu Diyarbakır’da 5 tesisin temelini attı

​Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Diyarbakır’da toplam yatırım bedeli 167 milyon lirayı bulan 5 adet tesisin temelini attı.

Yayaların sık kullandığı kaldırım çöktü

​Batman’da yayaların yoğun kullandığı kaldırım çöktü, o esnada kaldırımda yürüyen bir kadın saniyelerle kurtuldu.
TÜM HABERLER