A A A

"Dünyanın en büyük 10 devletinden biri olacağız "

Eklenme : 2017-05-28 21:57

ŞIRNAK - Şırnak'ta bir dizi temaslarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dünyanın en büyük 10 devletinden biri olacaklarını söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi Kato Dağı bölgesinde yaptığı ziyaretin ardından Jandarma Komando Tugay Komutanlığı'nda asker ve güvenlik korucularıyla iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, "Dünyanın en büyük 10 devletlerinden biri olacağız " dedi.

Beytüşşebap'taki ziyaretinin ardından helikopterle Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı'na gelen Bakan Soylu'yu Tugay Komutanı Tuğgeneral Ercan Yaşin karşıladı.

Beraberinde Jandarma Genel Komutanı Yaşar Güler, Vali Ali İhsan Su,23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın ile birlikte tugay karargahına geçen Soylu, kuvvet komutanlarından brifing aldı.

Soylu, buradan tugay yemekhanesine geçerek, jandarma özel harekat, komando tugay askerleri ve güvenlik korucuları ile birlikte iftar yemeği yedi.

İftar yemeğinin ardından bir konuşma yapan Soylu, "Bugün komutanlarınız ile birlikte Kato Dağı'ndaydık. Oradaki korucularımız, komandolarımızı, Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarımızı gördük. Her biri kendine ait ayrı bir görev almışlar ve bir mücadele sürdürüyorlar. Bu gece sahurda 29 teröristi etkisiz hale getiren evlatlarımız ile birlikte Ağrı Tendürek Dağı'nda Çetenli Karakolunda askerlerimizle birlikte sahur yaptık. Milletimizin duası biliniz ki sizlerle beraberdir." dedi.

"Dünyanın en büyük 10 büyük devletlerinden biri olacağız." diyen Soylu, şu an verilen mücadelenin 50 yıl sonra Çanakkale Destanı, Kıbrıs mücadelesi gibi anlatılacağını söyledi. Soylu, "Allah milletimizin huzurunu ve sükunetini, İslam aleminin huzurunu daim eylesin duamız budur." ifadelerini kullandı.

Yemeğin ardından Bakan Soylu, helikopterle Ankara'ya gitmek üzere helikopterle Şerafettin Elçi Havalimanına gitti. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Diyarbakır’da 4 PKK sığınağı imha edildi

Diyarbakır’da 4 PKK sığınağı imha edildi

2017-08-20 10:48:33

Diyarbakır’ın Lice, Hani ve Çermik ilçelerinde PKK’ye yönelik yapılan operasyonlarda 4 sığınak imha edildi. Operasyonda bir PKK’li öldürüldü.

Bingöl Merhamet Eli “Bingöl Umut Kervanı” olarak devam edecek

Bingöl Merhamet Eli “Bingöl Umut Kervanı” olarak devam edecek

2017-08-20 09:55:26

Bingöl’de 6 yıldır muhtaçlara yardım elini uzatan Merhamet Eli Gıda Bankası, isim değişikliğine giderek bundan sonraki süreçte, “Bingöl Umut Kervanı” olarak hizmet verecek.

22 ilin emniyet müdürü değişti

22 ilin emniyet müdürü değişti

2017-08-20 09:11:50

Resmi Gazete'de yayımlanan İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile 22 ilin emniyet müdürü değişti.

TÜM HABERLER

Gürpınar'da 4 PKK'li öldürüldü

​Van'ın Gürpınar ilçesinde gerçekleştirilen hava harekâtında 4 PKK'li öldürüldü.

"Yargıya güveni artırmanın üzerinde çalışıyoruz"

​Gaziantep’e gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargının daha hızlı karar vermesini sağlayacak reformların hazırlığını sürdürdüklerini, çok yakın zamanda kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.

Erdoğan'dan Almanya Dışişleri Bakanına tepki: Haddini bil

​Denizli'de İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'e tepki göstererek, "Sen kimsin, haddini bil" dedi.

Eski eşini tabancayla vuran kişi balkondan atladı

​Kayseri'de boşandığı eşini tabancayla yaralayan koca dördüncü katın balkonunda atlayarak ağır yaralandı.

Bakan Eroğlu Diyarbakır’da 5 tesisin temelini attı

​Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Diyarbakır’da toplam yatırım bedeli 167 milyon lirayı bulan 5 adet tesisin temelini attı.
TÜM HABERLER