A A A

Şırnak Belediyesinden 2 bin kişiye iftar

Eklenme : 2017-05-27 22:25

ŞIRNAK - İçişleri Bakanlığı Kanun Hükmünde Kararname ile görevlendirme yapılan Şırnak Belediyesi 2 bin kişiye iftar yemeği veriyor.

Şırnak Belediyesinden 2 bin kişiye iftar

Yeni Mahalle Geylani Cami altında kurulan yemek salonunda 7'den 70'şe vatandaşlar ilgi gösterdi. Ezanın okumasıyla Ramazan ayının ilk iftarı açıldı.

KHK kapsamında Şırnak Belediyesine Başkan Vekili olarak görevlendirilen Vali Yardımcısı Turan Bedirhanoğlu, Ramazan ayı boyunca her gün 2 bin kişiye yetecek yemeğin hazırlanıp vatandaşlara dağıtılacağını söyledi.

Bedirhanoğlu, "Kentte fakir, muhtaç, işçi her vatandaşın gelebileceği bir mekan hazırladık. Ramazan ayının vatandaşlarımıza en iyi şekilde yansıtmak adına belediye olarak çalışmalarımız devam ediyor. Geylani Cami altında hazırladığımız yemekhanede her gün 2 bin kişiye yemek verebilecek şekilde hazırlandı. Ramazan ayı boyunca hem burada sıcak yemeği vatandaşlarımıza sunacağız hem de mobil aşevini birkaç güne kadar bazen değişken bazen sabit yerde halkımızın hizmetinde olacak. Ayrıca her gün 2 bin ekmek dağıtımımız da pazartesi gününden itibaren başlayacak. Tüm İslam aleminin Ramazan ayını tebrik ediyorum emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi. (İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Siverek’te Bayram namazında camiler doldu taştı

Siverek’te Bayram namazında camiler doldu taştı

2017-06-25 10:32:45

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bayram namazında camiler doldu taştı.

Diyarbakır'da Ramazan Bayramı heyecanı

Diyarbakır'da Ramazan Bayramı heyecanı

2017-06-25 08:57:34

​Diyarbakır'da sabah namazından sonra tarihi camileri dolduran halk, Ramazan bayramının İslam ümmetinin vahdetine vesile olmasını diledi.

Van'da Ramazan Bayramı sevinçle karşılandı

Van'da Ramazan Bayramı sevinçle karşılandı

2017-06-25 08:25:06

​VAN - Van’da sabahın erken saatlerinde camileri dolduran vatandaşlar, Ramazan Bayramını büyük bir sevinçle karşıladı.

TÜM HABERLER

ABD'nin Rakka'da düzenlediği saldırılarda 173 sivil hayatını kaybetti

​BM, ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun Suriye'nin Rakka şehrinde haziran ayında düzenlenen saldırıların bilançosunu açıkladı.

Battı-Çıktı Projesi’nde ilk kazma vuruluyor

​Mardin merkez Artuklu ilçesinde ulaşım sorununu önemli ölçüde rahatlatacak Battı-Çıktı Projesi'nde ilk kazma 3 Temmuz’da vurulacak.

ABD Savunma Bakanı: YPG ile olan ilişki geçici

​Savunma Bakanı Fikri Işık ABD'li mevkidaşı James Mattis ile görüştü. Görüşmede, Mattis ise YPG ile olan ilişkinin geçici olduğunu belirtti.

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.
TÜM HABERLER