A A A

Adıyaman’da ilk teravih heyecanı

Eklenme : 2017-05-27 00:50

ADIYAMAN - On bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif'in ilk teravih namazında Adıyaman ve ilçelerindeki camiler doldu taştı.

Adıyaman’da ilk teravih heyecanı

Ramazan ayının ilk teravih namazı tüm İslam âleminde olduğu gibi Adıyaman'da da de büyük bir heyecan ile kılındı. Teravih namazını kılmak isteyen vatandaşlar camilere akın etti.

Adıyaman'ın merkezde bulunan camilerinden olan Ulu Camii ve Kab, Yenipınar ve Eskisaray camileri teravih namazı için gelen vatandaşlarla dolup taştı. Kimi camilerde yer kalmadığı için cemaat avluda saf tutuğu görüldü.

Namaz kılmak için camiye gelen vatandaşlardan Muhammed Taşkın, "Ramazan ilk akşamında Yenipınar Camiinde ilk teravih namazının kılmanın sevincini yaşıyoruz. Yemek bile doğru dürüst yemeden koşa koşa geldik. Bugün ilk teravihi kılacağız inşallah. Bütün İslam âlemine huzurlu, bereketli, barış içinde yıl olmasını temenni ederiz. Buradan fakirlere yardım eden, zekât veren, camileri dolduran, cüzler okuyan bütün Müslümanlardan Allah şimdiden razı olsun diyorum." şeklinde konuştu.

Ramazan ayının iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirten Ahmet Dayan, "Bildiğiniz gibi bugün Ramazan'ın ilk teravih namazıdır. Bizi bugüne yetiştiren Allaha hamd ediyoruz. Gerçekten Ramazan'ı iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Allah bizi inşallah bu Ramazanla tekrar dirilişe sevk eder. Tüm ümmeti Muhammed'e buradan Kur'an'a sıkı sıkı sarılmasını tavsiye ediyorum. Bu Ramazan ayında bol bol İslam coğrafyasına dua edelim." dedi.

Ramazan ayının ilk teravih namazını kılmak için camiye geldiğini söyleyen Kıyasettin Değirmenci ise "İlk teravih namazını kılacağız. Bizi Ramazan ayına ulaştıran Allah'a hamd ediyoruz. İnşallah hayırlara vesile olur." diye konuştu. (Ferit Gölgül- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Siverek’te Bayram namazında camiler doldu taştı

Siverek’te Bayram namazında camiler doldu taştı

2017-06-25 10:32:45

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bayram namazında camiler doldu taştı.

Diyarbakır'da Ramazan Bayramı heyecanı

Diyarbakır'da Ramazan Bayramı heyecanı

2017-06-25 08:57:34

​Diyarbakır'da sabah namazından sonra tarihi camileri dolduran halk, Ramazan bayramının İslam ümmetinin vahdetine vesile olmasını diledi.

Van'da Ramazan Bayramı sevinçle karşılandı

Van'da Ramazan Bayramı sevinçle karşılandı

2017-06-25 08:25:06

​VAN - Van’da sabahın erken saatlerinde camileri dolduran vatandaşlar, Ramazan Bayramını büyük bir sevinçle karşıladı.

TÜM HABERLER

Trafoya giren genç elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti

Diyarbakır’da trafoya giren genç elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.

Saatlerce bekledikleri halde faturalarını ödeyemediler

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde elektrik faturalarını ödemek isteyenler, elektrik şirketine bağlı kurumda kimsenin olmaması nedeniyle saatlerce bekledikleri halde faturalarını ödeyemediler.

Diyarbakır’da yıkım tehlikesi olan 3 apartman yıkılacak

​Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde yıkım tehlikesi olan 3 apartman yıkılacak.

'Sason İsyanı'nın 122 yaşındaki tanığı o günleri anlattı

Batman'ın Kozluk ilçesine bağlı Geçitaltı köyünde yaşayan 122 yaşındaki Hacı Mehmet Reşit Ak, 1925'ten 1937'ye kadar devam eden 'Sason İsyanı'nı ve o günkü zulüm dolu süreci İLKHA'ya anlattı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Van’da

​Bazı tesislerin temelini atmak amacıyla Van'a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Van’ı dünyanın gözdesi bir il yapacakları söyledi.
TÜM HABERLER