A A A

Adıyaman’da ilk teravih heyecanı

Eklenme : 2017-05-27 00:50

ADIYAMAN - On bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif'in ilk teravih namazında Adıyaman ve ilçelerindeki camiler doldu taştı.

Adıyaman’da ilk teravih heyecanı

Ramazan ayının ilk teravih namazı tüm İslam âleminde olduğu gibi Adıyaman’da da de büyük bir heyecan ile kılındı. Teravih namazını kılmak isteyen vatandaşlar camilere akın etti.

Adıyaman’ın merkezde bulunan camilerinden olan Ulu Camii ve Kab, Yenipınar ve Eskisaray camileri  teravih namazı için gelen vatandaşlarla dolup taştı. Kimi camilerde yer kalmadığı için cemaat avluda saf tutuğu görüldü.  

Namaz kılmak için camiye gelen vatandaşlardan Muhammed Taşkın, "Ramazan ilk akşamında Yenipınar Camiinde ilk teravih namazının kılmanın sevincini yaşıyoruz. Yemek bile doğru dürüst yemeden koşa koşa geldik. Bugün ilk teravihi kılacağız inşallah. Bütün İslam âlemine huzurlu, bereketli, barış içinde yıl olmasını temenni ederiz. Buradan fakirlere yardım eden, zekât veren, camileri dolduran, cüzler okuyan bütün Müslümanlardan Allah şimdiden razı olsun diyorum." şeklinde konuştu.

Ramazan ayının iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirten Ahmet Dayan, "Bildiğiniz gibi bugün Ramazan'ın ilk teravih namazıdır. Bizi bugüne yetiştiren Allaha hamd ediyoruz. Gerçekten Ramazan'ı iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Allah bizi inşallah bu Ramazanla tekrar dirilişe sevk eder. Tüm ümmeti Muhammed’e buradan Kur'an'a sıkı sıkı sarılmasını tavsiye ediyorum. Bu Ramazan ayında bol bol İslam coğrafyasına dua edelim." dedi.

Ramazan ayının ilk teravih namazını kılmak için camiye geldiğini söyleyen Kıyasettin Değirmenci  ise  "İlk teravih namazını kılacağız. Bizi Ramazan ayına ulaştıran Allah’a hamd ediyoruz. İnşallah hayırlara vesile olur." diye konuştu. (Ferit Gölgül- İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Siverek’te Bayram namazında camiler doldu taştı

Siverek’te Bayram namazında camiler doldu taştı

2017-06-25 10:32:45

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bayram namazında camiler doldu taştı.

Diyarbakır'da Ramazan Bayramı heyecanı

Diyarbakır'da Ramazan Bayramı heyecanı

2017-06-25 08:57:34

​Diyarbakır'da sabah namazından sonra tarihi camileri dolduran halk, Ramazan bayramının İslam ümmetinin vahdetine vesile olmasını diledi.

Van'da Ramazan Bayramı sevinçle karşılandı

Van'da Ramazan Bayramı sevinçle karşılandı

2017-06-25 08:25:06

​VAN - Van’da sabahın erken saatlerinde camileri dolduran vatandaşlar, Ramazan Bayramını büyük bir sevinçle karşıladı.

TÜM HABERLER

ABD'nin Rakka'da düzenlediği saldırılarda 173 sivil hayatını kaybetti

​BM, ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun Suriye'nin Rakka şehrinde haziran ayında düzenlenen saldırıların bilançosunu açıkladı.

Battı-Çıktı Projesi’nde ilk kazma vuruluyor

​Mardin merkez Artuklu ilçesinde ulaşım sorununu önemli ölçüde rahatlatacak Battı-Çıktı Projesi'nde ilk kazma 3 Temmuz’da vurulacak.

ABD Savunma Bakanı: YPG ile olan ilişki geçici

​Savunma Bakanı Fikri Işık ABD'li mevkidaşı James Mattis ile görüştü. Görüşmede, Mattis ise YPG ile olan ilişkinin geçici olduğunu belirtti.

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.
TÜM HABERLER