A A A

Elazığ Umut Kervanı 300 aileye yardımda bulunacak

Eklenme : 2017-05-26 18:21

ELAZIĞ - Umut Kervanı Vakfı Elazığ şubesi, Ramazan ayında 300 aileye yardımda bulunacağını açıkladı.

Elazığ Umut Kervanı 300 aileye yardımda bulunacak

Umut Kervanı Vakfı bünyesinde Elazığ’da hizmet yürüten Umut Kervanı Gıda Bankası ihtiyaç sahibi 300 aileye Ramazan ayında yardımda bulunacağını açıkladı.

Umut Kervanı Gıda Bankası Elazığ temsilcisi Yavuz Öner, Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını temenni ederek, “Ramazan ayı bereket ayıdır. Bu gerek ibadi, gerek manevi, gerekse maddi olsun. İnsanlar genelde Ramazan ayını bekliyor, bütün hayırlarını bu ayda yapıyorlar. Bunun diğer aylara yayılması daha da makbuldür. Vatandaşlar içleri daha rahat olduğu için bu ayda yapıyorlar yardımlarını. Ramazan gelmeden önce birçok yoksul aile bize müracaat etti. Bizler de kayıtlarını yaptık inşallah yüzlerce aileye ulaşmaya çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

“ Bizim yoksullara yardım yapabilmemiz için hayırseverlerin hayır yapmaları lazım.”

Bu Ramazan ayında daha çok aileye yardım yapabilmeleri için hayırseverlerin daha çok hayır yapmaları gerektiğini belirten Öner, “ Bu insanlara yardımın ulaşması için hayırseverlerden yardımın gelmesi lazım. Biz de Elazığ Umut Kervanı olarak bütün hayırseverlerden hayırlarını gerek kumanya olarak gerekse de maddi olarak bekliyoruz. Allah ayette diyor ki: ‘ Ey iman edenler kazandıklarınızı ve sizler için yerden çıkardıklarımızın iyisinden verin.’ Onun için buna dikkat etmemiz lazım. Genellikle kullanılmayan, giyilmeyen atılacak seviyede olan elbiseleri vermeyelim. Çünkü Allah için iyisini verirsek o bize daha iyisini verecektir. Kumanyalarımız 70 ile 100 TL arasında değişiyor. Hayırseverler gelip kendi kumanyalarını da hazırlayabilirler. İsteyenler için 150 TL’ye kadar kumanyalarımız var. Hayırseverlerden yardımlarını bekliyoruz.

Ne kadar çok yardım gelirse o kadar aileye ulaşabileceklerini belirten Öner, hedeflerinin en az 300 aileye yardım etmek olduğunu belirtti. (Ebubekir Yavuz - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları bayramlaşma programı

Peygamber Sevdalıları bayramlaşma programı

2017-06-24 18:17:13

​Peygamber Sevdalıları Platformunun, farklı illerde düzenleyeceği bazı bayramlaşma programlarının yer ve zamanı belirlendi.

Hizbullah Rehberi Gümüş’ten Ramazan Bayramı mesajı

Hizbullah Rehberi Gümüş’ten Ramazan Bayramı mesajı

2017-06-24 18:07:02

​Hizbullah Cemaati Rehberi Edip Gümüş, Ramazan Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajda Müslümanlar arasında kardeşlik bağlarının güçlendirilmesine, ittihad ve vahdetin Müslümanlar için tek çare olduğuna vurgu yaptı.

Gaziantepli ihracatçılar rotayı Katar'a çevirdi

Gaziantepli ihracatçılar rotayı Katar'a çevirdi

2017-06-24 18:00:55

GAİB Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, bazı Arap ülkelerinin ticari ve diplomatik ilişkilerini sonlandırdığı Katar’a ihracatı artırmak için çalıştıklarını söyledi.

TÜM HABERLER

Hatay Valiliği: 5 canlı bomba yakalandı

Hatay Valiliği, Suriye’den Türkiye'ye canlı bomba eylemi yapmak üzere gönderilen 5 kişinin yakalandığını açıkladı.

Kuaförlerde bayram yoğunluğu

Batman'da Ramazan Bayramı arifesinde müşteri yoğunluğu yaşayan kuaförler, gece geç saatlere kadar mesai yapıp, bayram bereketinin sevincini yaşıyor.

Hollanda’daki iş adamlarından hayra teşvik

Dünyanın dört bir yanındaki yardım faaliyetlerini sürdüren Hollanda merkezli Uluslararası Yardım Kuruluşu IHO-Ebrar, Ramazan’da Hollanda’daki gurbetçi iş adamlarıyla daha büyük projelere imza attı.

"Bayrama ulaşmanın buruk sevincini yaşıyoruz"

Ramazan Bayramı'nın İslam âleminin kurtuluşuna vesile olmasını dileyen Gaziantep’teki siyasi parti, STK ve kurum temsilcileri, Ramazan ayının ardından bayrama ulaştıklarını ancak buruk bir sevinç yaşadıklarını söylediler.

Gaziantep’te arefe günü mezarlıklar ziyaret edildi

Her bayram öncesinde olduğu gibi Ramazan Bayramı arefesinde Gaziantep’te vatandaşlar kabir ziyareti yaparak vefat eden yakınlarına dua etti.
TÜM HABERLER