A A A

Elazığ Umut Kervanı 300 aileye yardımda bulunacak

Eklenme : 2017-05-26 18:21

ELAZIĞ - Umut Kervanı Vakfı Elazığ şubesi, Ramazan ayında 300 aileye yardımda bulunacağını açıkladı.

Elazığ Umut Kervanı 300 aileye yardımda bulunacak

Umut Kervanı Vakfı bünyesinde Elazığ'da hizmet yürüten Umut Kervanı Gıda Bankası ihtiyaç sahibi 300 aileye Ramazan ayında yardımda bulunacağını açıkladı.

Umut Kervanı Gıda Bankası Elazığ temsilcisi Yavuz öner, Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını temenni ederek, "Ramazan ayı bereket ayıdır. Bu gerek ibadi, gerek manevi, gerekse maddi olsun. İnsanlar genelde Ramazan ayını bekliyor, bütün hayırlarını bu ayda yapıyorlar. Bunun diğer aylara yayılması daha da makbuldür. Vatandaşlar içleri daha rahat olduğu için bu ayda yapıyorlar yardımlarını. Ramazan gelmeden önce birçok yoksul aile bize müracaat etti. Bizler de kayıtlarını yaptık inşallah yüzlerce aileye ulaşmaya çalışacağız." ifadelerini kullandı.

" Bizim yoksullara yardım yapabilmemiz için hayırseverlerin hayır yapmaları lazım."

Bu Ramazan ayında daha çok aileye yardım yapabilmeleri için hayırseverlerin daha çok hayır yapmaları gerektiğini belirten öner, " Bu insanlara yardımın ulaşması için hayırseverlerden yardımın gelmesi lazım. Biz de Elazığ Umut Kervanı olarak bütün hayırseverlerden hayırlarını gerek kumanya olarak gerekse de maddi olarak bekliyoruz. Allah ayette diyor ki: ‘ Ey iman edenler kazandıklarınızı ve sizler için yerden çıkardıklarımızın iyisinden verin.' Onun için buna dikkat etmemiz lazım. Genellikle kullanılmayan, giyilmeyen atılacak seviyede olan elbiseleri vermeyelim. Çünkü Allah için iyisini verirsek o bize daha iyisini verecektir. Kumanyalarımız 70 ile 100 TL arasında değişiyor. Hayırseverler gelip kendi kumanyalarını da hazırlayabilirler. İsteyenler için 150 TL'ye kadar kumanyalarımız var. Hayırseverlerden yardımlarını bekliyoruz.

Ne kadar çok yardım gelirse o kadar aileye ulaşabileceklerini belirten öner, hedeflerinin en az 300 aileye yardım etmek olduğunu belirtti. (Ebubekir Yavuz - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Tarihi Kasimiye Medresesinde namaz etkinliği

Tarihi Kasimiye Medresesinde namaz etkinliği

2017-08-19 23:55:36

​Mardin'de Peygamber Sevdalıları Platformu üyesi Dost-Der tarafından, Tarihi Kasimiye Medresesinde 'Hayat namaz ile güzeldir' etkinliği düzenlendi.

Kayseri'de trafik kazası: Bir ölü 4 yaralı

Kayseri'de trafik kazası: Bir ölü 4 yaralı

2017-08-19 23:31:55

​Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti, 4 kişide yaralandı.

Bakan Gül, Antep fıstığı kortejine katıldı

Bakan Gül, Antep fıstığı kortejine katıldı

2017-08-19 23:12:37

​Gaziantep’e gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "10’uncu Uluslararası Antep Fıstığı Kültür ve Sanat Festivali" kapsamında düzenlenen kortej yürüyüşüne katıldı.

TÜM HABERLER

Bakan Eroğlu Diyarbakır’da 5 tesisin temelini attı

​Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Diyarbakır’da toplam yatırım bedeli 167 milyon lirayı bulan 5 adet tesisin temelini attı.

Yayaların sık kullandığı kaldırım çöktü

​Batman’da yayaların yoğun kullandığı kaldırım çöktü, o esnada kaldırımda yürüyen bir kadın saniyelerle kurtuldu.

Midyat’ta ilk hac kafilesi dualarla uğurlandı

​Mardin’in Midyat ilçesinde kutsal topraklara gidecek olan ilk hacı kafilesi dua ve gözyaşlarıyla uğurlandı.

Ankara Emniyet Müdürü görevini bıraktı

Ankara Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan, emeklilik dilekçesini vererek, görevini bıraktı.

"Bütün milletvekillerini FETÖ davalarını takip etmeye davet ediyoruz"

15 Temmuz Derneği, bütün milletvekillerini FETÖ davalarını takip etmeye davet ettiklerini açıkladı.
TÜM HABERLER