A A A

Silopi Halk Eğitim Merkezinin ürünleri sergilendi

Eklenme : 2017-05-26 13:38

ŞIRNAK - Şırnak'ın Silopi ilçesinde Halk Eğitim Merkezinin yılsonu sergisi düzenlenen törenle açıldı.

Silopi Halk Eğitim Merkezinin ürünleri sergilendi

Şırnak'ın Silopi ilçesinde Halk Eğitim Merkezine katılanların çeşitli alanlarda ürettikleri ürünlerin gösterimi için yılsonu sergisi törenle açıldı.

Cudi İlkokulu ve Ortaokulunun bahçesinde düzenlenen sergiye Silopililer ilgi gösterdi.

Serginin açılışına Vali Yardımcısı Ali Arıkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Dayanan, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ökten, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Bilen, kurum müdürleri ve davetliler katıldı.

Burada açıklamalarda bulunan Bilen, kurs öğreticilerine ve kursiyerlere yaptıkları çalışmalar dolayısıyla teşekkür etti.

Geçen yıl yaşanan olaylar nedeniyle aksayan kursların telafisini bu yıl tamamlayan Bilen, şu ana kadar 220 kurstan 4 bin 500 öğrencinin faydalandığını belirtti.

Meslek, sanat ve spor alanlarında hemen hemen bütün ilçenin ihtiyacını karşılayacak tarzda kurs açtıklarını ifade eden Bilen, "Çok da faydalı oldu. Geçen seneki terör olaylarından dolayı birçok kursumuz yarım kalmıştı. Onların da telafisini bu sene gerçekleştirdik. Bundan sonra bu tür sergileri geleneksel hale getirerek, tüm Silopi'ye yaymaya çalışacağız. Bunun için de çalışmalarımızı hazırladık." dedi.

Kursiyerlere katkı sağlaması amacıyla söz konusu çalışmalar için ilçedeki 3 noktada satış merkezi kurdukları bilgisini veren Bilen, bunun için ilerleyen günlerde ilk adımı atacaklarını söyledi. (Ahmet Uçar-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Ege'de 4,1 büyüklüğünde deprem

Ege'de 4,1 büyüklüğünde deprem

2017-06-26 09:45:42

Ege Denizi'nde İzmir'in Karaburun ilçesi yakınlarında 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Küçük çocuğun cinsel istismara uğradığı iddiası halkı ayaklandırdı

Küçük çocuğun cinsel istismara uğradığı iddiası halkı ayaklandırdı

2017-06-26 00:05:17

​Diyarbakır'da akşam saatlerinde küçük bir kız çocuğuna bir okulda cinsel istismarda bulunulduğu iddiası halkı ayaklandırdı.

Foseptik çukuruna düşen 4 kişi öldü

Foseptik çukuruna düşen 4 kişi öldü

2017-06-25 22:26:14

​Adana'nın Aladağ ilçesinde foseptik çukuruna düşen 4 kişi hayatını kaybetti.

TÜM HABERLER

Dışişlerinden Pakistan'daki tanker kazası açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Pakistan'da meydana gelen ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği tanker kazasıyla ilgili açıklama yaptı.

Tunceli'de EYP düzeneği ele geçirildi

Tunceli'de PKK'ye yönelik operasyonda el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirildi.

"Allah bu memleketin üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermesin"

Bayram programı kapsamında Hakkari'ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Allah'ın, Türkiye üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermemesi temennisinde bulundu.

Gaziantep'te kaza: 2 ölü 3 yaralı

Gaziantep'te meydana gelen iki ayrı trafik kazasında biri Suriyeli 2 kişi hayatını kaybetti, 2'si çocuk 3 kişi de yaralandı.

Tanıkların dilinden Susa katliamı

PKK'nin 26 Haziran 1992 tarihinde Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan Susa (Yolaç) köyünde gerçekleştirdiği cami katliamının tanıkları, o günleri anlattılar.
TÜM HABERLER