A A A

Çatışmada hasar gören camiler Ramazan'a hazır

Eklenme : 2017-05-25 20:49

ŞIRNAK - PKK'nin çukur siyasetiyle çıkan çatışmalar sonucu hasar gören camiler, Ramazan ayına hazırlandı.

Çatışmada hasar gören camiler Ramazan'a hazır

Şırnak'ta çatışmalarda hasar gören camilerin Ramazan ayı hazırlıkları kapsamında halka hizmet vereceği belirtildi. İl Müftüsü Ramazan Tolan, PKK'nin çukur siyaseti sonucu çıkan çatışmalarda hasar gören 10 yıkıldığını, 13'ünün onarıldığını, toplam da 20 cami ile vatandaşlara hizmet verileceğini söyledi.

Ramazan ayı hazırlıkları kapsamında gazetecilere açıklamada bulunan Tolan, çatışmalar nedeniyle kentte bulunan 10 caminin yıkıldığını, şehrin yeni inşasıyla modern camilere bir yıl içinde kavuşmayı arzu ettiklerini belirtti.

Yıkılan evlerin yanında ibadet yeri olan camilerinde zarar gördüğünü anımsatan Tolan, "İl genelinde 430 camimiz var. Şırnak’ta maalesef geçen yıl terör olaylarından zarar gören 10 camimiz maalesef yıkıldı. 14 camimizde zarar gördü. Hasar gören camilerimizin 13'ü onarıldı, 6 camimiz de ise hasar görmemişti şu an kent merkezinde toplam 20 camimizle hizmet edeceğiz. Bir camimizin onarımı hâlen devam ediyor. 10 camimiz de maalesef yıkıldı. Yeni yapılanmayla beraber inşallah Şırnak’a daha modern daha güzel camiler yapılacaktır. Bizde önümüzdeki yıl ramazan ayında bu camilerimizde ibadet etme olanağı sağlarız." dedi.

Ramazan ayında camilerde cemaatin daha huzurlu bir şekilde ibadetlerini yapabilmesi için hazırlıkların son aşamaya geldiğini ifade eden Tolan, camilerin iç, dış temizliği ve personel eksikliklerin tamamlandığını kaydetti.

Camilerde teravih ve farz namazlarında imamların cemaate dini vaaz vereceğini aktaran Tolan, "Ramazan ayı boyunca şehit ailelerine, gazi ailelerine, yetimlere, engellilere ve engelli aileleri, fakirleri, hastaları ziyarette bulunacağız, gücümüz nispetinde durumu iyi olan zenginlerimizle durumu iyi olmayan kardeşlerimizi buluşturmak suretiyle durumu iyi olanlardan durumu iyi olmayanlara yardım aktarmasına vesile olacağız. Zekat ve fitre ibadetimizin tam yerini bulması için gereken organize yapacağız." ifadelerini kullandı. (İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bingöl Valisi Köşger veda yemeği verdi

Bingöl Valisi Köşger veda yemeği verdi

2017-06-29 08:14:16

​Aydın Valiliğine atanan Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger için veda yemeği verdi.

4 aşamalı planla Ada'dan asker çekileceği iddiası

4 aşamalı planla Ada'dan asker çekileceği iddiası

2017-06-29 07:32:59

Dışişleri Bakanlığı tarafından 4 aşamalı bir plan çerçevesinde Ada'dan asker çekeceğine dair iddiaların gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

12 akademisyen açığa alındı

12 akademisyen açığa alındı

2017-06-29 07:24:10

Bildiriye imza atma gerekçesiyle haklarında soruşturma başlatılan 12 akademisyen açığa alındı.

TÜM HABERLER

ABD'nin Rakka'da düzenlediği saldırılarda 173 sivil hayatını kaybetti

​BM, ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun Suriye'nin Rakka şehrinde haziran ayında düzenlenen saldırıların bilançosunu açıkladı.

Battı-Çıktı Projesi’nde ilk kazma vuruluyor

​Mardin merkez Artuklu ilçesinde ulaşım sorununu önemli ölçüde rahatlatacak Battı-Çıktı Projesi'nde ilk kazma 3 Temmuz’da vurulacak.

ABD Savunma Bakanı: YPG ile olan ilişki geçici

​Savunma Bakanı Fikri Işık ABD'li mevkidaşı James Mattis ile görüştü. Görüşmede, Mattis ise YPG ile olan ilişkinin geçici olduğunu belirtti.

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.
TÜM HABERLER