A A A

Çatışmada hasar gören camiler Ramazan'a hazır

Eklenme : 2017-05-25 20:49

ŞIRNAK - PKK'nin çukur siyasetiyle çıkan çatışmalar sonucu hasar gören camiler, Ramazan ayına hazırlandı.

Çatışmada hasar gören camiler Ramazan'a hazır

Şırnak'ta çatışmalarda hasar gören camilerin Ramazan ayı hazırlıkları kapsamında halka hizmet vereceği belirtildi. İl Müftüsü Ramazan Tolan, PKK'nin çukur siyaseti sonucu çıkan çatışmalarda hasar gören 10 yıkıldığını, 13'ünün onarıldığını, toplam da 20 cami ile vatandaşlara hizmet verileceğini söyledi.

Ramazan ayı hazırlıkları kapsamında gazetecilere açıklamada bulunan Tolan, çatışmalar nedeniyle kentte bulunan 10 caminin yıkıldığını, şehrin yeni inşasıyla modern camilere bir yıl içinde kavuşmayı arzu ettiklerini belirtti.

Yıkılan evlerin yanında ibadet yeri olan camilerinde zarar gördüğünü anımsatan Tolan, "İl genelinde 430 camimiz var. Şırnak'ta maalesef geçen yıl terör olaylarından zarar gören 10 camimiz maalesef yıkıldı. 14 camimizde zarar gördü. Hasar gören camilerimizin 13'ü onarıldı, 6 camimiz de ise hasar görmemişti şu an kent merkezinde toplam 20 camimizle hizmet edeceğiz. Bir camimizin onarımı hâlen devam ediyor. 10 camimiz de maalesef yıkıldı. Yeni yapılanmayla beraber inşallah Şırnak'a daha modern daha güzel camiler yapılacaktır. Bizde önümüzdeki yıl ramazan ayında bu camilerimizde ibadet etme olanağı sağlarız." dedi.

Ramazan ayında camilerde cemaatin daha huzurlu bir şekilde ibadetlerini yapabilmesi için hazırlıkların son aşamaya geldiğini ifade eden Tolan, camilerin iç, dış temizliği ve personel eksikliklerin tamamlandığını kaydetti.

Camilerde teravih ve farz namazlarında imamların cemaate dini vaaz vereceğini aktaran Tolan, "Ramazan ayı boyunca şehit ailelerine, gazi ailelerine, yetimlere, engellilere ve engelli aileleri, fakirleri, hastaları ziyarette bulunacağız, gücümüz nispetinde durumu iyi olan zenginlerimizle durumu iyi olmayan kardeşlerimizi buluşturmak suretiyle durumu iyi olanlardan durumu iyi olmayanlara yardım aktarmasına vesile olacağız. Zekat ve fitre ibadetimizin tam yerini bulması için gereken organize yapacağız." ifadelerini kullandı. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

2017-08-17 07:24:42

​Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, bazı illerde kuvvetli yağış olması bekleniyor.

Askerlerin üzerine yıldırım düştü: 2 yaralı

Askerlerin üzerine yıldırım düştü: 2 yaralı

2017-08-16 22:24:30

​Tunceli'de askerlerin üzerine yıldırım düşmesi soncu 2 askerin yaralandığı bildirildi.

Diyarbakır'da uçuşlar iptal edildi

Diyarbakır'da uçuşlar iptal edildi

2017-08-16 21:39:03

​Diyarbakır Havalimanında pist aydınlatma sisteminde yaşanan arıza nedeniyle tüm uçuşlar geçici süreliğine iptal edildi.

TÜM HABERLER

Kredi kartlarının internetten alışverişe onay süresi uzatıldı

​Banka ve kredi kartlarının elektronik ticarette kullanılabilmesi kart sahiplerinin onayı için verilen süre 31 Aralık'a kadar uzatıldı.

"Hiçbir iz olmamasına rağmen çalışmaları dikkatli yürütüyoruz"

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı, iplik fabrikasında çıkan yangında kaybolan fabrika sahibiyle ilgili hiçbir iz olmamasına rağmen arama çalışmalarının dikkatle yürütüldüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İran Genelkurmay Başkanı'nı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Genelkurmay Başkanı Bakıri’yi kabul etti.

AFAD'da Deprem Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı

Deprem Danışma Kurulu'nun 2017 yılı ikinci toplantısı, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ'ın katılımıyla AFAD'da yapıldı.

“Kurban Bayramı sevinci ile fakirlere et ulaştıralım”

Umut Kervanı'nın Gaziantep’teki yetkililerinden Mustafa Özaslan, kurban bayramı çalışmalarını başlattıklarını belirterek, hayırseverlere kurban bağışı çağrısında bulundu.
TÜM HABERLER