A A A

Gazzeli Kerim Alastal İstanbul’da Filistin temalı bir söyleşi gerçekleştirdi

Eklenme : 2017-05-25 17:37

İSTANBUL - Türkiye’deki Filistinli öğrencilerin temsilcisi konumunda olan Gazzeli aktivist Kerim Alastal, İstanbul’da Filistin temalı bir söyleşi gerçekleştirdi.

Gazzeli Kerim Alastal İstanbul’da Filistin temalı bir söyleşi gerçekleştirdi

Gazzeli aktivist Kerim Alastal, İstanbul'da “Filistin’de Bir Gün” başlıklı söyleşisinde Siyonist rejimin zulmü hakkında kendi tanıklıklarını anlatan anlatarak, ailesinden intikal eden anekdotları paylaştı.

Üniversite öğrencisi olarak bir süredir Türkiye’de ikamet eden ve hayatını Filistin’deki İsrail zulmünü dünyaya duyurmaya adayan Gazzeli Kerim Alastal, TYB İstanbul Şubesi’nde “Filistin’de Bir Gün” başlıklı bir söyleşi yaptı.

TYB İstanbul Şubesi, Mekteb-i Nisa ve Se-lam Platformu’nun organizasyonuyla gerçekleşen ve moderatörlüğünü Recep Aslan’ın yaptığı programda Alastal, birebir yaşanmışlıklardan yola çıkarak İsrail’in dünya çapında yerleştirdiği “terörist Filistinli” algısını yıkma çabalarını ortaya koyan bir konuşma yaptı.

İşgalci İsrail’in, Filistin işgalini meşrulaştırmak için en fazla Filistinlilerin topraklarını Yahudilere sattıklarına dair iddiaları üzerinde duran Kerim Alastal, dile getirilen abartılı toprak satışlarının söz konusu olmadığını, satılan toprak miktarı yüzde biri geçmediği halde, Siyonistlerin yüzde 80 oranında Filistin toprağını işgal etmesinin toprak satışı ile açıklanmayacağını kaydetti. 

“Filistin’de gerçekten ne yaşandığını tüm dünyaya anlatmak istiyoruz. Bunun için İHH başta olmak üzere birçok dernek ve vakıftan destek alıyoruz. İsrail’in 70 yılı aşkındır sürdürdüğü işgali, dünyaya kendi hakkıymış gibi anlatmasının önüne geçmek istiyoruz.” diyen Alastal, İsrailli Yahudilerin satın aldıklarını iddia etikleri topraklara ait tapuların halen ellerinde mevcut olduğunu, bu tür abartılı ifadelere inanılmaması gerektiğini kaydetti.

Kudüs’te Mescid-i Aksa’nın Yahudiler eliyle yıkımı konusuna da değinen Alastal, Mescid-i Aksa’yı kendine seçen Yahudilerin, Kubbetü’s-Sahra’yı Müslümanlara bıraktıklarını ve dünyada birçok kişinin Kubbetü’s-Sahra’yı Mescid-i Aksa sandığının altını çizdi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Ege'de 4,1 büyüklüğünde deprem

Ege'de 4,1 büyüklüğünde deprem

2017-06-26 09:45:42

Ege Denizi'nde İzmir'in Karaburun ilçesi yakınlarında 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Küçük çocuğun cinsel istismara uğradığı iddiası halkı ayaklandırdı

Küçük çocuğun cinsel istismara uğradığı iddiası halkı ayaklandırdı

2017-06-26 00:05:17

​Diyarbakır'da akşam saatlerinde küçük bir kız çocuğuna bir okulda cinsel istismarda bulunulduğu iddiası halkı ayaklandırdı.

Foseptik çukuruna düşen 4 kişi öldü

Foseptik çukuruna düşen 4 kişi öldü

2017-06-25 22:26:14

​Adana'nın Aladağ ilçesinde foseptik çukuruna düşen 4 kişi hayatını kaybetti.

TÜM HABERLER

Dışişlerinden Pakistan'daki tanker kazası açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Pakistan'da meydana gelen ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği tanker kazasıyla ilgili açıklama yaptı.

Tunceli'de EYP düzeneği ele geçirildi

Tunceli'de PKK'ye yönelik operasyonda el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirildi.

"Allah bu memleketin üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermesin"

Bayram programı kapsamında Hakkari'ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Allah'ın, Türkiye üzerinde kötü emel besleyenlere fırsat vermemesi temennisinde bulundu.

Gaziantep'te kaza: 2 ölü 3 yaralı

Gaziantep'te meydana gelen iki ayrı trafik kazasında biri Suriyeli 2 kişi hayatını kaybetti, 2'si çocuk 3 kişi de yaralandı.

Tanıkların dilinden Susa katliamı

PKK'nin 26 Haziran 1992 tarihinde Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bulunan Susa (Yolaç) köyünde gerçekleştirdiği cami katliamının tanıkları, o günleri anlattılar.
TÜM HABERLER