A A A

Gazzeli Kerim Alastal İstanbul’da Filistin temalı bir söyleşi gerçekleştirdi

Eklenme : 2017-05-25 17:37

İSTANBUL - Türkiye’deki Filistinli öğrencilerin temsilcisi konumunda olan Gazzeli aktivist Kerim Alastal, İstanbul’da Filistin temalı bir söyleşi gerçekleştirdi.

Gazzeli Kerim Alastal İstanbul’da Filistin temalı bir söyleşi gerçekleştirdi

Gazzeli aktivist Kerim Alastal, İstanbul'da "Filistin'de Bir Gün" başlıklı söyleşisinde Siyonist rejimin zulmü hakkında kendi tanıklıklarını anlatan anlatarak, ailesinden intikal eden anekdotları paylaştı.

Üniversite öğrencisi olarak bir süredir Türkiye'de ikamet eden ve hayatını Filistin'deki İsrail zulmünü dünyaya duyurmaya adayan Gazzeli Kerim Alastal, TYB İstanbul Şubesi'nde "Filistin'de Bir Gün" başlıklı bir söyleşi yaptı.

TYB İstanbul Şubesi, Mekteb-i Nisa ve Se-lam Platformu'nun organizasyonuyla gerçekleşen ve moderatörlüğünü Recep Aslan'ın yaptığı programda Alastal, birebir yaşanmışlıklardan yola çıkarak İsrail'in dünya çapında yerleştirdiği "terörist Filistinli" algısını yıkma çabalarını ortaya koyan bir konuşma yaptı.

İşgalci İsrail'in, Filistin işgalini meşrulaştırmak için en fazla Filistinlilerin topraklarını Yahudilere sattıklarına dair iddiaları üzerinde duran Kerim Alastal, dile getirilen abartılı toprak satışlarının söz konusu olmadığını, satılan toprak miktarı yüzde biri geçmediği halde, Siyonistlerin yüzde 80 oranında Filistin toprağını işgal etmesinin toprak satışı ile açıklanmayacağını kaydetti.

"Filistin'de gerçekten ne yaşandığını tüm dünyaya anlatmak istiyoruz. Bunun için İHH başta olmak üzere birçok dernek ve vakıftan destek alıyoruz. İsrail'in 70 yılı aşkındır sürdürdüğü işgali, dünyaya kendi hakkıymış gibi anlatmasının önüne geçmek istiyoruz." diyen Alastal, İsrailli Yahudilerin satın aldıklarını iddia etikleri topraklara ait tapuların halen ellerinde mevcut olduğunu, bu tür abartılı ifadelere inanılmaması gerektiğini kaydetti.

Kudüs'te Mescid-i Aksa'nın Yahudiler eliyle yıkımı konusuna da değinen Alastal, Mescid-i Aksa'yı kendine seçen Yahudilerin, Kubbetü's-Sahra'yı Müslümanlara bıraktıklarını ve dünyada birçok kişinin Kubbetü's-Sahra'yı Mescid-i Aksa sandığının altını çizdi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

2017-08-20 23:06:07

Kur'an Nesli Platformu tarafından ilan edilen "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında iki haftada namaz eğitimini başarıyla tamamlayan 3 bini aşkın çocuk için Batman’da program düzenlendi.

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

2017-08-20 22:38:13

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir dizi temaslarda bulunmak üzere Siirt’e geldi.

Yoldan çıkan araç kayalıklara çarptı: 2 yaralı

Yoldan çıkan araç kayalıklara çarptı: 2 yaralı

2017-08-20 21:27:06

Mardin’de seyir halindeki aracın yoldan çıkması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

"Biz sağ oldukça bu acı yüreğimizden çıkmaz"

Gaziantep’te geçtiğimiz yıl bir kına gecesinde gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınları, olayın yıl dönümünde yakınlarının kabrini ziyaret etti.
TÜM HABERLER