A A A

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğünden kınama mesajı

Eklenme : 2017-05-25 15:10

ELAZIĞ - Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Muhammed Said Berilgen'in silahlı saldırı sonucu hayatını kaybettiği olayı kınadı.

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğünden kınama mesajı

Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Muhammed Said Berilgen, dün uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanmış, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti.

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. İbrahim Halil Akkuş, Berilgen'in hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili kınama mesajı yayımladı.

Sağlık personelleri olarak acı çeken ve sağlığını kaybetmiş insanlara hizmet için çalıştıklarını belirten Akkuş, saldırıları alışkanlık haline getiren kişilerle kimi zaman karşı karşıya kaldıklarını kaydetti.

Akkuş, "Maalesef ilimizde de zaman zaman görevi başında şiddete maruz kalan arkadaşlarımız olmaktadır. Son olarak Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Muhammed Said Berilgen 24 Mayıs 2017 Çarşamba günü saat 11.45 sıralarında menfur bir saldırı sonucunda ağır yaralanmış ve Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde ameliyata alınmıştır. Yaklaşık 5 saatlik müdahalenin ardından kurtarılamamış ve vefat etmiştir. Hayatını insan sağlığına adamış bilim adamı değerli hocamızı kaybetmenin üzüntüsü tüm sağlık camiasını derinden üzmüştür." dedi.

İçlerinden herhangi bir kimseye yapılan saldırının kendilerini çok üzdüğünü bildiren Akkuş, bir daha bu tür olayların yaşanmamasını temenni ederek, "Yapılan bu saldırıyı Elazığ'daki tüm sağlık çalışanları adına şiddetle kınıyorum. Bu vesileyle de merhuma Allah'tan rahmet, başta kederli ailesi olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına sabır, metanet ve başsağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı. (İLKHA)Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimine silahlı saldırı
Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimine silahlı saldırı

Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Said Berilgen'e silahlı saldırı düzenlendi....

Elazığ Valisinden Berilgen'e silahlı saldırıyla ilgili açıklama
Elazığ Valisinden Berilgen'e silahlı saldırıyla ilgili açıklama

Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Said Berilgen'e, makamında düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili Elazığ Valisi açıklama yaptı....

Fırat Üniversitesinden Başhekim saldırısına ilişkin açıklama
Fırat Üniversitesinden Başhekim saldırısına ilişkin açıklama

Fırat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Muhammed Said Berilgen’e yönelik gerçekleştirilen saldırıya ilişkin üniversite yönetimi tarafından açıklama yapıldı....

Silahlı saldırıya uğrayan Başhekim Berilgen hayatını kaybetti
Silahlı saldırıya uğrayan Başhekim Berilgen hayatını kaybetti

Uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Said Berilgen, hayatını kaybetti....

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

TSK YPG kontrolündeki Afrin’i bombalıyor

TSK YPG kontrolündeki Afrin’i bombalıyor

2017-06-28 01:10:34

Türkiye’nin obüs toplarıyla Suriye’nin Afrin kenti kırsalındaki YPG mevzilerini bombadığı, YPG’nin de karşılık verdiği iddia edildi.

HÜDA PAR’dan şehit ailelerine ziyaret

HÜDA PAR’dan şehit ailelerine ziyaret

2017-06-28 00:39:59

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Erdal Elibüyük beraberindeki heyet ile 15 Temmuz darbe girişiminde katledilen şehitlerin yakınları ile PKK tarafından katledilen Şehit Öğretmen İbrahim Kızmaz’ın ailesini ziyaret etti.

Batman halkı bayramlaştı

Batman halkı bayramlaştı

2017-06-28 00:13:27

Peygamber Sevdalıları Platformu Batman Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen bayramlaşma programı, salâvatlar eşliğinde yoğun katılım ile gerçekleşti.

TÜM HABERLER

Peygamber sevdalıları Diyarbakır'da bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen bayramlaşma programı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

HÜDA PAR Mardin'de halkla bayramlaştı

HÜDA PAR Mardin il teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla parti üyeleri ve halkla bayramlaştı.

"Müslümanlar Ramazan'dan sonra da ibadetlerine devam etmelidir"

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde gerçekleştirilen bayramlaşma programında, Müslümanların Ramazan ayından sonra da ibadetlerine devam etmeleri gerektiği belirtildi.

"Geçmişi Ramazan olanın geleceği bayram olur"

Mardin'de düzenlenen bayramlaşma programına katılan HÜDA PAR GİK üyesi Mahmut Kılınç, geçmişi Ramazan olanın geleceğinin bayram olacağını söyledi.

Peygamber sevdalıları Cizre'de bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Cizre Koordinatörlüğü, üye ve gönüllüleriyle salâvatlar eşliğinde bayramlaştı.
TÜM HABERLER