A A A

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğünden kınama mesajı

Eklenme : 2017-05-25 15:10

ELAZIĞ - Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Muhammed Said Berilgen'in silahlı saldırı sonucu hayatını kaybettiği olayı kınadı.

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğünden kınama mesajı

Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Muhammed Said Berilgen, dün uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanmış, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti.

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. İbrahim Halil Akkuş, Berilgen'in hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili kınama mesajı yayımladı.

Sağlık personelleri olarak acı çeken ve sağlığını kaybetmiş insanlara hizmet için çalıştıklarını belirten Akkuş, saldırıları alışkanlık haline getiren kişilerle kimi zaman karşı karşıya kaldıklarını kaydetti.

Akkuş, "Maalesef ilimizde de zaman zaman görevi başında şiddete maruz kalan arkadaşlarımız olmaktadır. Son olarak Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Muhammed Said Berilgen 24 Mayıs 2017 Çarşamba günü saat 11.45 sıralarında menfur bir saldırı sonucunda ağır yaralanmış ve Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde ameliyata alınmıştır. Yaklaşık 5 saatlik müdahalenin ardından kurtarılamamış ve vefat etmiştir. Hayatını insan sağlığına adamış bilim adamı değerli hocamızı kaybetmenin üzüntüsü tüm sağlık camiasını derinden üzmüştür." dedi.

İçlerinden herhangi bir kimseye yapılan saldırının kendilerini çok üzdüğünü bildiren Akkuş, bir daha bu tür olayların yaşanmamasını temenni ederek, "Yapılan bu saldırıyı Elazığ'daki tüm sağlık çalışanları adına şiddetle kınıyorum. Bu vesileyle de merhuma Allah'tan rahmet, başta kederli ailesi olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına sabır, metanet ve başsağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı. (İLKHA)Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimine silahlı saldırı
Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimine silahlı saldırı

Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Said Berilgen'e silahlı saldırı düzenlendi....

Elazığ Valisinden Berilgen'e silahlı saldırıyla ilgili açıklama
Elazığ Valisinden Berilgen'e silahlı saldırıyla ilgili açıklama

Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Said Berilgen'e, makamında düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili Elazığ Valisi açıklama yaptı....

Fırat Üniversitesinden Başhekim saldırısına ilişkin açıklama
Fırat Üniversitesinden Başhekim saldırısına ilişkin açıklama

Fırat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Muhammed Said Berilgen’e yönelik gerçekleştirilen saldırıya ilişkin üniversite yönetimi tarafından açıklama yapıldı....

Silahlı saldırıya uğrayan Başhekim Berilgen hayatını kaybetti
Silahlı saldırıya uğrayan Başhekim Berilgen hayatını kaybetti

Uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Said Berilgen, hayatını kaybetti....

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Diyarbakır’da 4 PKK sığınağı imha edildi

Diyarbakır’da 4 PKK sığınağı imha edildi

2017-08-20 10:48:33

Diyarbakır’ın Lice, Hani ve Çermik ilçelerinde PKK’ye yönelik yapılan operasyonlarda 4 sığınak imha edildi. Operasyonda bir PKK’li öldürüldü.

Bingöl Merhamet Eli “Bingöl Umut Kervanı” olarak devam edecek

Bingöl Merhamet Eli “Bingöl Umut Kervanı” olarak devam edecek

2017-08-20 09:55:26

Bingöl’de 6 yıldır muhtaçlara yardım elini uzatan Merhamet Eli Gıda Bankası, isim değişikliğine giderek bundan sonraki süreçte, “Bingöl Umut Kervanı” olarak hizmet verecek.

22 ilin emniyet müdürü değişti

22 ilin emniyet müdürü değişti

2017-08-20 09:11:50

Resmi Gazete'de yayımlanan İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile 22 ilin emniyet müdürü değişti.

TÜM HABERLER

Gürpınar'da 4 PKK'li öldürüldü

​Van'ın Gürpınar ilçesinde gerçekleştirilen hava harekâtında 4 PKK'li öldürüldü.

"Yargıya güveni artırmanın üzerinde çalışıyoruz"

​Gaziantep’e gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargının daha hızlı karar vermesini sağlayacak reformların hazırlığını sürdürdüklerini, çok yakın zamanda kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.

Erdoğan'dan Almanya Dışişleri Bakanına tepki: Haddini bil

​Denizli'de İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'e tepki göstererek, "Sen kimsin, haddini bil" dedi.

Eski eşini tabancayla vuran kişi balkondan atladı

​Kayseri'de boşandığı eşini tabancayla yaralayan koca dördüncü katın balkonunda atlayarak ağır yaralandı.

Bakan Eroğlu Diyarbakır’da 5 tesisin temelini attı

​Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Diyarbakır’da toplam yatırım bedeli 167 milyon lirayı bulan 5 adet tesisin temelini attı.
TÜM HABERLER