A A A

Meteorolojiden Doğu Anadolu için sağanak uyarısı

Eklenme : 2017-05-23 15:53

ERZURUM - Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü, Doğu Anadolu Bölgesi için sağanak uyarısı yaparak, oluşabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiğini bildirdi.

Meteorolojiden Doğu Anadolu için sağanak uyarısı

Erzurum Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi, Doğu Anadolu Bölgesi için sağanak ve kuvvetli rüzgâr uyarısında bulundu.

Buna göre, Erzurum, Erzincan ve bölge genelinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ile kuvvetli rüzgâr eseceği tahmin ediliyor.

Çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri, ani sel, su baskını, yıldırım, yerel doğu yağışı, ulaşımda aksamalar ve benzeri olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekiyor.

Duyuruda, söz konusu olumsuzlukların İl Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezine bildirilmesi istendi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bingöl Merhamet Eli “Bingöl Umut Kervanı” olarak devam edecek

Bingöl Merhamet Eli “Bingöl Umut Kervanı” olarak devam edecek

2017-08-20 09:55:26

Bingöl’de 6 yıldır muhtaçlara yardım elini uzatan Merhamet Eli Gıda Bankası, isim değişikliğine giderek bundan sonraki süreçte, “Bingöl Umut Kervanı” olarak hizmet verecek.

22 ilin emniyet müdürü değişti

22 ilin emniyet müdürü değişti

2017-08-20 09:11:50

Resmi Gazete'de yayımlanan İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile 22 ilin emniyet müdürü değişti.

Tarihi Kasimiye Medresesinde namaz etkinliği

Tarihi Kasimiye Medresesinde namaz etkinliği

2017-08-19 23:55:36

​Mardin'de Peygamber Sevdalıları Platformu üyesi Dost-Der tarafından, Tarihi Kasimiye Medresesinde 'Hayat namaz ile güzeldir' etkinliği düzenlendi.

TÜM HABERLER

"Yargıya güveni artırmanın üzerinde çalışıyoruz"

​Gaziantep’e gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargının daha hızlı karar vermesini sağlayacak reformların hazırlığını sürdürdüklerini, çok yakın zamanda kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.

Erdoğan'dan Almanya Dışişleri Bakanına tepki: Haddini bil

​Denizli'de İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'e tepki göstererek, "Sen kimsin, haddini bil" dedi.

Eski eşini tabancayla vuran kişi balkondan atladı

​Kayseri'de boşandığı eşini tabancayla yaralayan koca dördüncü katın balkonunda atlayarak ağır yaralandı.

Bakan Eroğlu Diyarbakır’da 5 tesisin temelini attı

​Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Diyarbakır’da toplam yatırım bedeli 167 milyon lirayı bulan 5 adet tesisin temelini attı.

Yayaların sık kullandığı kaldırım çöktü

​Batman’da yayaların yoğun kullandığı kaldırım çöktü, o esnada kaldırımda yürüyen bir kadın saniyelerle kurtuldu.
TÜM HABERLER