A A A

Kur'an-ı Kerim eğitimlerini tamamlayan miniklere diplomaları verildi

Eklenme : 2017-05-23 13:30

İSTANBUL - İstanbul İkitelli ASHABDER Yarım Elma Çocuk Kulübü bünyesinde Kur’an-ı Kerim eğitimlerini tamamlayan öğrencilere yılsonu etkinliği düzenlenip diplomaları verildi.

Kur'an-ı Kerim eğitimlerini tamamlayan miniklere diplomaları verildi

İkitelli ASHABDER Yarım Elma Çocuk Kulübü tarafından İkitelli Ortaokulu'nda Kur’an-ı Kerim eğitimlerini tamamlayan 4-6 yaş arası 28 öğrenciye yılsonu merasimi düzenlenerek diplomaları verildi.

Kur’an-ı Kerim’i öğretmek amacıyla başlatılan programda eğitimlerini tamamlayan 4-6 yaş arası 20'si erkek, 8’i de kız öğrenci olmak üzere toplam 28 öğrenciye diploma verildi. Etkinliğe öğrenci velileri de yoğun ilgi gösterdi.

2 grup şeklinde yıl boyunca süren eğitim programında Kur’an-ı Kerim eğitimlerinin yanı sıra miniklere temel dini eğitimler de verildi.

Program Kur’an-ı Kerim’i hatmeden öğrencilerden Yasemin Karaval’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Eğitim yılı buyunca ezberlenen hadis ve ayetlerin de okunduğu programda miniklerin yaptıkları çalışmaları gösteren slayt gösterimi de katılımcılara izletildi. Program minikler tarafından seslendiren anne ve babalara tavsiyelerin yer aldığı şiirlerle devam etti.

Etkinlikte Araştırmacı ve Eğitimci Yazar Abdulkadir Turan da bir konuşma yaptı.

Eğitimci Bülent Kıyağan ise bu tür eğitimlerin önemine dikkat çekerek etkinliği düzenleyenlere teşekkür etti.

Kıyağan, "Bu yaştaki çocuklara bu eğitimin verilmesi gerekiyor. Biz bunun farkındayız. Bu farkındalık velilerde, eğitimcilerde oluşursa inşallah çok daha iyi bir nesil, iyi bir gelecek bizi bekliyordur. Başta ailelere düşen görev şudur: Bizim yetiştireceğimiz gençler ve çocuklar bizim istediğimiz şekilde olmasını istiyorsak ama mutlak ona göre bir çizgi doğrultusunda olması gerekiyor. Çocuklarımız şekillenmeye hazır bir hamur gibidirler. Çocuklarımız maalesef televizyonlar karşısında, istemediğimiz bir şekil almaya başlıyor. Bizim bunlara dikkat etmemiz gerekiyor. Bizler doğru bir ağaç olursak, bizim gölgelerimiz de doğru olur. Ama biz yanlış ve eğri bir ağaç olursak bizim yetiştireceğimiz çocuklar da maalesef yamuk olacaklardır. Toplumun ihyası ve örnek bir nesil için anne babaya büyük görev düşüyor.” dedi.

Suriye’de çıkan savaştan dolayı Türkiye’ye sığınan Suriyeliyi Eklemedin ise kızının kurs sayesinde Kur’an Kerim okuyabildiğini ve birçok hadis ezberlediğini ifade etti.

Program miniklerin yaptıkları semaver gösterisi ve Kâbe maketinin etrafında dönerek getirdikleri teşrik tekbiri ile son buldu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

TSK YPG kontrolündeki Afrin’i bombalıyor

TSK YPG kontrolündeki Afrin’i bombalıyor

2017-06-28 01:10:34

Türkiye’nin obüs toplarıyla Suriye’nin Afrin kenti kırsalındaki YPG mevzilerini bombadığı, YPG’nin de karşılık verdiği iddia edildi.

HÜDA PAR’dan şehit ailelerine ziyaret

HÜDA PAR’dan şehit ailelerine ziyaret

2017-06-28 00:39:59

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Erdal Elibüyük beraberindeki heyet ile 15 Temmuz darbe girişiminde katledilen şehitlerin yakınları ile PKK tarafından katledilen Şehit Öğretmen İbrahim Kızmaz’ın ailesini ziyaret etti.

Batman halkı bayramlaştı

Batman halkı bayramlaştı

2017-06-28 00:13:27

Peygamber Sevdalıları Platformu Batman Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen bayramlaşma programı, salâvatlar eşliğinde yoğun katılım ile gerçekleşti.

TÜM HABERLER

Peygamber sevdalıları Diyarbakır'da bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen bayramlaşma programı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

HÜDA PAR Mardin'de halkla bayramlaştı

HÜDA PAR Mardin il teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla parti üyeleri ve halkla bayramlaştı.

"Müslümanlar Ramazan'dan sonra da ibadetlerine devam etmelidir"

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde gerçekleştirilen bayramlaşma programında, Müslümanların Ramazan ayından sonra da ibadetlerine devam etmeleri gerektiği belirtildi.

"Geçmişi Ramazan olanın geleceği bayram olur"

Mardin'de düzenlenen bayramlaşma programına katılan HÜDA PAR GİK üyesi Mahmut Kılınç, geçmişi Ramazan olanın geleceğinin bayram olacağını söyledi.

Peygamber sevdalıları Cizre'de bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Cizre Koordinatörlüğü, üye ve gönüllüleriyle salâvatlar eşliğinde bayramlaştı.
TÜM HABERLER