A A A

Kur'an-ı Kerim eğitimlerini tamamlayan miniklere diplomaları verildi

Eklenme : 2017-05-23 13:30

İSTANBUL - İstanbul İkitelli ASHABDER Yarım Elma Çocuk Kulübü bünyesinde Kur’an-ı Kerim eğitimlerini tamamlayan öğrencilere yılsonu etkinliği düzenlenip diplomaları verildi.

Kur'an-ı Kerim eğitimlerini tamamlayan miniklere diplomaları verildi

İkitelli ASHABDER Yarım Elma Çocuk Kulübü tarafından İkitelli Ortaokulu'nda Kur'an-ı Kerim eğitimlerini tamamlayan 4-6 yaş arası 28 öğrenciye yılsonu merasimi düzenlenerek diplomaları verildi.

Kur'an-ı Kerim'i öğretmek amacıyla başlatılan programda eğitimlerini tamamlayan 4-6 yaş arası 20'si erkek, 8'i de kız öğrenci olmak üzere toplam 28 öğrenciye diploma verildi. Etkinliğe öğrenci velileri de yoğun ilgi gösterdi.

2 grup şeklinde yıl boyunca süren eğitim programında Kur'an-ı Kerim eğitimlerinin yanı sıra miniklere temel dini eğitimler de verildi.

Program Kur'an-ı Kerim'i hatmeden öğrencilerden Yasemin Karaval'ın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Eğitim yılı buyunca ezberlenen hadis ve ayetlerin de okunduğu programda miniklerin yaptıkları çalışmaları gösteren slayt gösterimi de katılımcılara izletildi. Program minikler tarafından seslendiren anne ve babalara tavsiyelerin yer aldığı şiirlerle devam etti.

Etkinlikte Araştırmacı ve Eğitimci Yazar Abdulkadir Turan da bir konuşma yaptı.

Eğitimci Bülent Kıyağan ise bu tür eğitimlerin önemine dikkat çekerek etkinliği düzenleyenlere teşekkür etti.

Kıyağan, "Bu yaştaki çocuklara bu eğitimin verilmesi gerekiyor. Biz bunun farkındayız. Bu farkındalık velilerde, eğitimcilerde oluşursa inşallah çok daha iyi bir nesil, iyi bir gelecek bizi bekliyordur. Başta ailelere düşen görev şudur: Bizim yetiştireceğimiz gençler ve çocuklar bizim istediğimiz şekilde olmasını istiyorsak ama mutlak ona göre bir çizgi doğrultusunda olması gerekiyor. Çocuklarımız şekillenmeye hazır bir hamur gibidirler. Çocuklarımız maalesef televizyonlar karşısında, istemediğimiz bir şekil almaya başlıyor. Bizim bunlara dikkat etmemiz gerekiyor. Bizler doğru bir ağaç olursak, bizim gölgelerimiz de doğru olur. Ama biz yanlış ve eğri bir ağaç olursak bizim yetiştireceğimiz çocuklar da maalesef yamuk olacaklardır. Toplumun ihyası ve örnek bir nesil için anne babaya büyük görev düşüyor." dedi.

Suriye'de çıkan savaştan dolayı Türkiye'ye sığınan Suriyeliyi Eklemedin ise kızının kurs sayesinde Kur'an Kerim okuyabildiğini ve birçok hadis ezberlediğini ifade etti.

Program miniklerin yaptıkları semaver gösterisi ve Kâbe maketinin etrafında dönerek getirdikleri teşrik tekbiri ile son buldu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

2017-08-20 18:11:19

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

2017-08-20 17:33:47

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

2017-08-20 16:50:26

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

TÜM HABERLER

Bakan Eroğlu’ndan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ziyaret

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’yı makamında ziyaret etti.

“Devlete 7 milyar dolar katkımız oldu”

Türkiye Petrolleri (TP) Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir, devlete son 10 yıl içerisinde 7 milyar dolar katkılarının olduğunu söyledi.

Mazıdağı’nda minikler namaz için yürüdü

Namaz ve ibadet farkındalığı için Mardin’in Mazıdağı ilçesinde çocuklar yürüyüş yaptı.

Şırnak’ta çok sayıda el yapımı patlayıcı imha edildi

Şırnak’ın Beytüşşebap ve Silopi ilçelerinde PKK’ye yönelik devam eden operasyonlarda çok sayıda el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edildi.

"Alternatif Ürün Projesi"nde yüksek verim

Mardin’in Midyat İlçesinde Ziraat Odası tarafından ‘Alternatif Ürün Projesi' kapsamında ekilen ve yüksek verim elde edilen çeşitli sebzeler, "Tarla Günü" programında tanıtıldı.
TÜM HABERLER