A A A

"Savaşlardan beslenenler silah tüccarları emperyalistlerdir"

Eklenme : 2017-05-19 16:55

HATAY - İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Suriye başta olmak üzere İslam coğrafyalarındaki savaşlardan beslenenlerin silah tüccarları ve emperyalistler olduğunu söyledi.

İnsani Yardım Vakfı (İHH) ve Katar RAF ortaklığıyla Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde 990 Suriyeli yetim çocuğun kalabileceği dünyanın en büyük "Çocuk Yaşam Merkezi" dün düzenlenen törenle hizmete girdi.

Programın ardından değerlendirmelerde bulunan İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Suriye'de yaşanan savaşın 6'ncı yılında bir milyonu aşkın çocuğun yetim kaldığını, bazı çocukların da insan kaçakçıları ve organ mafyalarının pençesine düştüğünü söyledi.

Bu savaşın Müslümanların kendi içerisinde akıl üretememesinden kaynaklandığını belirten Yıldırım, "Maalesef Müslümanlar kendi haklarını birbirine vermeyince doğal olarak emperyalist ve siyonist güçler devreye giriyor ve insanları silahla dost eder hale getiriyor. Bunun sonucunda da gördüğünüz gibi şu anda binlerce Suriyeli kardeşimiz yetim kaldı. Bu rakam tam olarak belli değil ama bir milyon kadar yetim çocuk olduğunu söyleyenler var. Sadece Türkiye'de 2 yıl önce 53 bin refakatsiz çocuk vardı. Biz sadece bunların bir kısmına bakabiliyoruz. Çoğu ortalarda yok." dedi.

"Bütün Müslümanların kanı bunlar için bir damla petrol değerinde değil"

Söz konusu merkezi yetim çocuklara sahip çıkma, başta barınma ve eğitim olmak üzere sağlık, rehabilitasyon, gıda, kıyafet gibi ihtiyaçların ev ortamında karşılanıp, psikolojik yönden desteklenmeleri amacıyla kurduklarını dile getiren Yıldırım, şunları söyledi:

"İşte biz de bu çocuklardan bin tanesini bu yaşam merkezinde barındıracağız. Eğitimlerini de burada tamamlayacaklar. Allah razı olsun bütün siyasi partiler katkıda bulundu. Davetimizi kırmayıp geldiler, bizi yalnız bırakmadılar. Umarım bu savaşlar artık durur çünkü bu savaşlardan beslenenler silah tüccarları, emperyalistler, enerji çıkarıp kendi topraklarına akıtmak isteyen sömürgecilerdir. Evet, Müslümanların kanı bunlar için hiçbir anlam ifade etmiyor. Bütün Müslümanların kanı bunlar için bir damla petrol değerinde değil. Ancak Müslümanlar kendi kanının değerini bilebilir. Artık uyanma vaktidir." (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)Yapıcıoğlu Çocuk Yaşam Merkezinin açılışına katıldı
Yapıcıoğlu Çocuk Yaşam Merkezinin açılışına katıldı

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, İHH ve Katarlı insani yardım kuruluşu RAF tarafından Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde kurulan ‘Çocuk Yaşam Merkezi’nin açılışına katıldı....

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kaçak sigara mazot ve oyuncak ele geçirildi

Kaçak sigara mazot ve oyuncak ele geçirildi

2017-05-26 21:39:49

Batman’da durdurulan araçlarda yapılan aramalarda çok sayıda kaçak sigara, oyuncak ve mazot ele geçirildi.

Gaziantep’te yeni yapılan cami dualarla açıldı

Gaziantep’te yeni yapılan cami dualarla açıldı

2017-05-26 21:27:30

Gaziantep’’in Şehitkamil ilçesine bir hayırsever tarafından yaptırılan Eydibaba Camisi dualarla ibadete açıldı.

Sivil aracın geçişi sırasında patlama: Bir ölü bir yaralı

Sivil aracın geçişi sırasında patlama: Bir ölü bir yaralı

2017-05-26 20:46:45

Batman’ın Kozluk ilçesinde bir sivil aracın geçişi sırasında yaşanan patlamada bir kişi hayatını kaybetti, bir kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Gaziantep’te güneş enerjili içmesuyu projesi

Gaziantep’te küçükbaş hayvanların verimlilik oranın arttırılması amacıyla "Merada Güneş Enerjili Hayvan İçmesuyu Tesisi" projesi başlatıldı.

Köy öğrencilerinden resim sergisi

Bingöl’ün Karlıova ilçesi Kargapazarı Köyü İlköğretim Okulu'nun öğrencileri tarafından resim sergisi açıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kızıltepe’deki kütüphaneyi telekonferansla açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mardin Kızıltepe Furkan Doğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin Kütüphanesinin açılışını telekonferansla bağlanarak gerçekleştirdi.

Irak Kürdistan'ında mesaiye Ramazan düzenlemesi

Irak Kürdistanı'nda Ramazan ayı dolayısıyla resmi kurumlarda, mesai bir saat düşürüldü.

Yoğun bakımdaki liseli genç hayatını kaybetti

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde serinlemek için girdiği sudan ağır yaralı olarak çıkarılan liseli genç, hayatını kaybetti.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center