A A A

Yılmaz, Hani esnafının sıkıntılarını dinledi

Eklenme : 2017-05-19 13:54

DİYARBAKIR - HÜDA PAR heyeti Diyarbakır’a bağlı Hani ilçesinde bulunan esnaf ve işyerlerini ziyaret etti.

Yılmaz, Hani esnafının sıkıntılarını dinledi

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Yılmaz ve beraberindeki heyet, Diyarbakır'ın Hani ilçesi esnafını ziyaret ederek sorun ve şikâyetleri dinledi.

Hani esnafı ziyareti sonrası ilçeye bağlı Abacılar (Nêrib) köyüne geçerek köy sakinlerinin sorunlarına kulak veren Yılmaz, Hani esnafının eskiye göre daha rahat bir ortamda çalıştığını söyledi.

Esnaf ziyareti ilgili açıklamalarda bulunan Yılmaz, "Bugün Hani ilçemizin esnafını ziyaret ettik. Esnafımızın durumun geçmişe oranla daha iyi olduğunu gördük. Hizmet noktasında bazı beklentileri var. Çarşının büyütülmesi yönünde talepler var. Esnafımızın talebi huzur ortamının devam etmesidir. Rabbim işlerini bereketlendirsin." ifadelerini kullandı.

Kamu personeli alımlarında torpil yapıldığı yönünde halkın genel bir kanısının olduğunu da dile getiren Yılmaz, böylesi bir durumun halkı mağdur edeceği gibi güven ortamını da zedeleyeceğini söyledi.

Diyarbakır'ın tüm ilçelerinde benzer sorunlarla karşılaştıklarını belirten Yılmaz, "Halkla yaptığımız görüşmelerde İŞKUR alımlarında adil davranılmadığını; liyakate, mağduriyete göre değil de adam kayırma şeklinde alımların olduğu şeklinde bize bazı şikâyetler oldu. Bu şikâyetler, sadece buraya özgü değil. Diyarbakır'ın tüm ilçelerinden bize bu yönde şikâyetler geliyor. özellikle belediyeye İŞKUR üzerinden yapılan personel alımlarında mülakata değil de genellikle torpil, adam kayırma şeklinde alımların yapıldığı yönünde şikâyetler var. Bu noktada yetkililerin muhtaçlara, ihtiyaçlara göre ve adil bir şekilde alım yapması gerekiyor." şeklinde konuştu. (Abdurrahman Tetik-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Mardin’de mazot hırsızlığı operasyonu: 2 tutuklama

Mardin’de mazot hırsızlığı operasyonu: 2 tutuklama

2017-07-25 15:21:37

Mardin’in Midyat ilçesinde mazot hırsızlığı yapan 2 kişi tutuklandı.

Belediyeye tepki gösteren taksicilerden iş bırakma eylemi

Belediyeye tepki gösteren taksicilerden iş bırakma eylemi

2017-07-25 15:02:55

Bingöl'de bazı taksiciler, Adaklı Belediyesi tarafından yeni ihale edilen 10 adet taksi plakasının iptali için bir günlük iş bırakma eylemi yaptılar.

Van'da aranan 8 şüpheli yakalandı

Van'da aranan 8 şüpheli yakalandı

2017-07-25 14:15:27

Van'da gerçekleştirilen "Türkiye Huzurlu Parklar" uygulaması kapsamında, aranan 8 şüpheli yakalandı.

TÜM HABERLER

DGS soru ve cevaplarının tamamı aday erişimine açıldı

​2017 Dikey Geçiş Sınavı soru ve cevaplarının tamamı adayların erişimine açıldı.

"Uyuşturucu bağımlılığı tamamen bir halk sağlığı sorunudur"

Diyarbakır ÇEMATEM'de görev yapan uzmanlar, uyuşturucu bağımlılığının tamamen bir halk sağlığı sorunu olduğunu belirterek, ailelerin çocuklara öğüt vermekten ziyade onları dinlemeleri tavsiyesinde bulunuyor.

Şanlıurfa’da tarihi evler restore ediliyor

Dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden olan Şanlıurfa'da tarihi yapıların ortaya çıkması ve korunmasına yönelik çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 'Urfa Evleri’nin restorasyonunu sürdürüyor.

Adana'da "ByLock" operasyonu: 45 gözaltı

Adana'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'ByLock' kullandıkları iddia edilen 45 kişi gözaltına alındı.

Tarihi Akdamar Adası ziyaretçilerin ilgi odağı oldu

Van Gölü'ndeki en büyük ada olan Akdamar Adası, doğal güzelliği yanı sıra, tarihiyle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline geldi.
TÜM HABERLER