A A A

Muş’ta çeşitli suçlardan 5 kişi tutuklandı

Eklenme : 2017-05-18 23:51

MUŞ - Muş 'ta çeşitli suçlardan 23 kişinin gözaltına alındığı ve bunlardan 5 kişinin tutuklandığı bildirildi.

Muş’ta çeşitli suçlardan 5 kişi tutuklandı

Muş Valiliğinden yapılan açıklamada oto hırsızlığında 2 kişi, kasten adam öldürme suçundan bir kişi ve yol kontrollerinde göz altına alınan 19 şahıstan 2'sinin tutuklandığı bildirildi.

Polisin yaptığı çalışmalarda 5 ayrı otodan yapılan hırsızlık olayı ile ilgili olarak 2 kişi ve suça sürüklenen bir çocuk 16 Mayıs 2017 tarihinde yakalanarak gözaltına alındığı belirtilen Valilik açıklamasında, bu şahıslardan 2'sinin çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklandığı, suça sürüklenen çocuğun ise savcılıktan serbest bırakıldığı belirtildi.

Açıklamada ayrıca 14 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleşen kasten öldürme olayı ile ilgili olarak olayın şüphelisi şahsın yakalanarak gözaltına alındığı ve çıkarıldığı adli mercilerce tutuklandığına yer verildi.

Açıklamanın devamında Muş İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince 11-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılan yol ve asayiş uygulamalarında, 85 bin 713 araç ile 13 bin 467 şahısın kontrol edildiği belirtilerek, "Aranması olan 19 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Bu şahıslardan 2'si çıkarıldığı adli mercilerce tutuklanmış, 2 şahıstan 2 adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancalara ait 107 adet fişek ve 5 gram esrar maddesi ele geçirilmiştir. 17 Mayıs 2017 tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde ülke genelinde yapılan "Huzurlu Sokaklar Uygulaması" ile ilgili ilimiz genelinde yapılan çalışmalarda ise; 290 şahsın GBT sorgusu yapılmış, dilencilik yaptığı tespit edilen 19 şahsa Kabahatler Kanunu'nun ilgili maddesi gereğince toplam 1199 TL idari para cezası kesilmiş ve dilencilikten elde ettikleri 106 TL ise Zabıta Ekiplerine teslim edilmiştir." denildi.

Açıklamada son olarak yasadışı yollardan ülkeye giriş yapan 28 Afganistan, 19 Pakistan, 5 İran ve bir Bangladeş uyruklu toplam 53 yabancı uyruklu kişinin de yakalandığı ifade edildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

2017-08-20 23:06:07

Kur'an Nesli Platformu tarafından ilan edilen "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında iki haftada namaz eğitimini başarıyla tamamlayan 3 bini aşkın çocuk için Batman’da program düzenlendi.

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

2017-08-20 22:38:13

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir dizi temaslarda bulunmak üzere Siirt’e geldi.

Yoldan çıkan araç kayalıklara çarptı: 2 yaralı

Yoldan çıkan araç kayalıklara çarptı: 2 yaralı

2017-08-20 21:27:06

Mardin’de seyir halindeki aracın yoldan çıkması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

"Biz sağ oldukça bu acı yüreğimizden çıkmaz"

Gaziantep’te geçtiğimiz yıl bir kına gecesinde gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınları, olayın yıl dönümünde yakınlarının kabrini ziyaret etti.
TÜM HABERLER