A A A

Muş’ta çeşitli suçlardan 5 kişi tutuklandı

Eklenme : 2017-05-18 23:51

MUŞ - Muş 'ta çeşitli suçlardan 23 kişinin gözaltına alındığı ve bunlardan 5 kişinin tutuklandığı bildirildi.

Muş’ta çeşitli suçlardan 5 kişi tutuklandı

Muş Valiliğinden yapılan açıklamada oto hırsızlığında 2 kişi, kasten adam öldürme suçundan bir kişi ve yol kontrollerinde göz altına alınan 19 şahıstan 2’sinin tutuklandığı bildirildi.

Polisin yaptığı  çalışmalarda 5 ayrı otodan yapılan hırsızlık olayı ile ilgili olarak 2 kişi ve suça sürüklenen bir çocuk 16 Mayıs 2017 tarihinde yakalanarak gözaltına alındığı belirtilen Valilik açıklamasında, bu şahıslardan 2’sinin çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklandığı, suça sürüklenen çocuğun ise savcılıktan serbest bırakıldığı belirtildi.

Açıklamada ayrıca 14 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleşen kasten öldürme olayı ile ilgili olarak olayın şüphelisi şahsın yakalanarak gözaltına alındığı ve çıkarıldığı adli mercilerce tutuklandığına yer verildi.

Açıklamanın devamında Muş İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince 11-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılan yol ve asayiş uygulamalarında, 85 bin 713 araç ile 13 bin 467 şahısın kontrol edildiği belirtilerek, "Aranması olan 19 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Bu şahıslardan 2’si çıkarıldığı adli mercilerce tutuklanmış, 2 şahıstan 2 adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancalara ait 107 adet fişek ve 5 gram esrar maddesi ele geçirilmiştir. 17 Mayıs 2017 tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde ülke genelinde yapılan "Huzurlu Sokaklar Uygulaması" ile ilgili ilimiz genelinde yapılan çalışmalarda ise; 290 şahsın GBT sorgusu yapılmış, dilencilik yaptığı tespit edilen 19 şahsa Kabahatler Kanunu’nun ilgili maddesi gereğince toplam 1199 TL idari para cezası kesilmiş ve dilencilikten elde ettikleri 106 TL ise Zabıta Ekiplerine teslim edilmiştir." denildi.

Açıklamada son olarak yasadışı yollardan ülkeye giriş yapan 28 Afganistan, 19 Pakistan, 5 İran ve bir Bangladeş uyruklu toplam 53 yabancı uyruklu kişinin de yakalandığı ifade edildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: Bir yaralı

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: Bir yaralı

2017-06-28 23:54:13

​Diyarbakır-Viranşehir Karayolu'nda kontrolden çıkan otomobil takla attı, kazada bir kişi yaralandı.

Vali Aksoy'dan veda yemeği

Vali Aksoy'dan veda yemeği

2017-06-28 23:43:20

​Kocaeli Valiliğine atanan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy veda yemeği verdi.

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

2017-06-28 22:48:28

​Diyarbakır’da TOMA’ya yapılan ses bombalı saldırıda bir kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.

Sosyal yardım alanları istihdam edenlere sigorta prim desteği

Sosyal yardım alanların istihdam teşvikine yönelik yapılan bir düzenleme ile işverenlere sigorta prim desteği sağlanacak.

Dicle Elektrikten uyarı

Dicle Elektrik Mardin İl Müdürlüğü, dikkat edilmemesi durumunda Kızıltepe’de elektrik şebekesinin devre dışı kalabileceğini belirtti.

Anız yakanlara para cezası kesilecek

Anız yangınlarıyla ilgili uyarılarda bulunan Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, anız yakanlar hakkında para cezasının kesileceğini bildirdi.
TÜM HABERLER