A A A

Muş’ta çeşitli suçlardan 5 kişi tutuklandı

Eklenme : 2017-05-18 23:51

MUŞ - Muş 'ta çeşitli suçlardan 23 kişinin gözaltına alındığı ve bunlardan 5 kişinin tutuklandığı bildirildi.

Muş’ta çeşitli suçlardan 5 kişi tutuklandı

Muş Valiliğinden yapılan açıklamada oto hırsızlığında 2 kişi, kasten adam öldürme suçundan bir kişi ve yol kontrollerinde göz altına alınan 19 şahıstan 2’sinin tutuklandığı bildirildi.

Polisin yaptığı  çalışmalarda 5 ayrı otodan yapılan hırsızlık olayı ile ilgili olarak 2 kişi ve suça sürüklenen bir çocuk 16 Mayıs 2017 tarihinde yakalanarak gözaltına alındığı belirtilen Valilik açıklamasında, bu şahıslardan 2’sinin çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklandığı, suça sürüklenen çocuğun ise savcılıktan serbest bırakıldığı belirtildi.

Açıklamada ayrıca 14 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleşen kasten öldürme olayı ile ilgili olarak olayın şüphelisi şahsın yakalanarak gözaltına alındığı ve çıkarıldığı adli mercilerce tutuklandığına yer verildi.

Açıklamanın devamında Muş İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince 11-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılan yol ve asayiş uygulamalarında, 85 bin 713 araç ile 13 bin 467 şahısın kontrol edildiği belirtilerek, "Aranması olan 19 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Bu şahıslardan 2’si çıkarıldığı adli mercilerce tutuklanmış, 2 şahıstan 2 adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancalara ait 107 adet fişek ve 5 gram esrar maddesi ele geçirilmiştir. 17 Mayıs 2017 tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde ülke genelinde yapılan "Huzurlu Sokaklar Uygulaması" ile ilgili ilimiz genelinde yapılan çalışmalarda ise; 290 şahsın GBT sorgusu yapılmış, dilencilik yaptığı tespit edilen 19 şahsa Kabahatler Kanunu’nun ilgili maddesi gereğince toplam 1199 TL idari para cezası kesilmiş ve dilencilikten elde ettikleri 106 TL ise Zabıta Ekiplerine teslim edilmiştir." denildi.

Açıklamada son olarak yasadışı yollardan ülkeye giriş yapan 28 Afganistan, 19 Pakistan, 5 İran ve bir Bangladeş uyruklu toplam 53 yabancı uyruklu kişinin de yakalandığı ifade edildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Ergani'den Suriye'ye 2 TIR insani yardım

Ergani'den Suriye'ye 2 TIR insani yardım

2017-05-22 21:37:54

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde hayırsever vatandaşlar tarafından toplanan 2 TIR yaşam malzemesi Suriye’ye gönderildi.

Batman'da ağaca asılı ceset bulundu

Batman'da ağaca asılı ceset bulundu

2017-05-22 21:19:37

Batman’da bir ağaçlık alanında ağaca asılı halde bir ceset bulundu.

Köprüden uçan otomobildeki 2 kişi yanarak can verdi

Köprüden uçan otomobildeki 2 kişi yanarak can verdi

2017-05-22 20:41:05

Kızıltepe-Viranşehir Karayolu'nda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, köprüden uçarak yere çakılıp alev aldı. Kazada 2 kişi yanarak hayatını kaybetti.

TÜM HABERLER

Van’da yol genişletme ve kaldırım çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımını rahatlatmak amacıyla merkezde bulunan Şerefiye Caddesi'nde bölünmüş yol çalışmasına başladı.

Ebu Merzuk: Amerika İsrail'in işgaline ortaktır

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Musa Ebu Merzuk, ABD'nin İsrail'in işgaline ortak olduğunu, işgal rejimini Filistin halkına karşı para ve silahla desteklediğini söyledi.

"İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen "Yurtdışı Din Hizmetleri" konferansında konuşan Mehmet Görmez, "İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Gaziantep’te gazetecilere eğitim

Gaziantep’te gazetecilere yönelik grafik tasarım ve sayfa düzeni, haber yazım tekniği ile kamera ve fotoğraf çekim teknikleri konularında eğitim verilecek.

"Hayırseverlerden uzanacak bir yardım eli bekliyoruz"

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde tek gözlü odada yaşayan 5 kişilik aile kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor.
TÜM HABERLER
Kod Center