A A A

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Eklenme : 2017-05-18 22:57

ARDAHAN - Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu Doğu Anadolu koordinatörlüğü tarafından Ardahan’da "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed" temalı Kutlu doğum etkinliği düzenlendi.

Etkinlik Kur'a-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra okunan mevlidi şerif ve grup Vahdet tarafından seslendirilen ilahi ve ezgilerle devam etti.

Programa konuşmacı olarak katılan Şaban Gökhan günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı.

İmam Rabbani'nin, "Ben sözlerimle Hz  Muhammed'i övemem; bilakis onu överek sözlerimi güzelleştiriyorum." Sözünü hatırlatan Gökhan,  "Bizler de Peygamberimizi överek, ondan bahsederek, onun o güzel hayatından kesitler sunarak hayatımızı ve sözlerimizi güzelleştirip ona layık bir ümmet olmaya gayret edeceğiz." dedi.

Gökhan, "Değerli kardeşlerim ve özellikle siz bacılarım. BU neslin sessiz birer öğretmeni olan anneler! Çocuklarınızı Peygamberin terbiyesinden uzak tutmayın. Çocuklarınız Peygamberini tanıyarak büyüsünler. Peygamberi  tanımayan bir çocuktan evlatlık beklemeyin. Allah muhafaza peygamberini tanımayan birinden asi ve isyankar bir evlat çıkar. Bu toplumun inşasının mayası Kur'an ve sünnettir. Bu Kur'an ve sünnet için ilk terbiye aldığı yer anne ve babalarıdır." diye konuştu.

Hak ve adaletin tanınabilmesi için bunların zıttı olan batılın ve zulumatın da iyi bilinmesi gerektiğini vurgulayan Gökhan, "Bunu da anlaya bilmemiz için bin 400 yıl öncesine gitmemiz gerekir. Kız çocuklarının diri diri toprağa gömüldüğü, kadınların meta olarak kullanıldığı, güçlülerin zayıfları ezdiği, hak ve adaletten bahsetmenin mümkün olmadığı bir dönem de, yeryüzü, 'Yok mu bize hak ve adaleti getirecek.' diye inim inim inlediği zaman diliminde alemlerin Rabbi olan Allah (cc) ,yerlerin Ahmed’i, göklerin Mahmud’u Hz. Muhammed (sav)’ in kutlu doğumunu gerçekleştirdi." diye konuştu.

Program Grup Vahdet'in seslendirdiği ilahi ve ezgilerden sonra yapılan dua ile son buldu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

Gaziantep’te güneş enerjili içmesuyu projesi

Gaziantep’te küçükbaş hayvanların verimlilik oranın arttırılması amacıyla "Merada Güneş Enerjili Hayvan İçmesuyu Tesisi" projesi başlatıldı.

Köy öğrencilerinden resim sergisi

Bingöl’ün Karlıova ilçesi Kargapazarı Köyü İlköğretim Okulu'nun öğrencileri tarafından resim sergisi açıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kızıltepe’deki kütüphaneyi telekonferansla açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mardin Kızıltepe Furkan Doğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin Kütüphanesinin açılışını telekonferansla bağlanarak gerçekleştirdi.

Irak Kürdistan'ında mesaiye Ramazan düzenlemesi

Irak Kürdistanı'nda Ramazan ayı dolayısıyla resmi kurumlarda, mesai bir saat düşürüldü.

Yoğun bakımdaki liseli genç hayatını kaybetti

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde serinlemek için girdiği sudan ağır yaralı olarak çıkarılan liseli genç, hayatını kaybetti.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center