A A A

Tendürek'te öldürülen PKK'li bölge sorumlusu çıktı

Eklenme : 2017-05-18 22:05

AĞRI - Ağrı'nın Tendürek Dağı bölgesinde öldürülen 9 PKK'liliden birinin Diyadin bölge sorumluluğunu yürüttüğü, aynı zamanda bir çok saldırını faili olduğu ortaya çıktı.

Tendürek'te öldürülen PKK'li bölge sorumlusu çıktı

Ağrı Valilliği, Tendürek Dağı bölgesinde öldürülen 9 PKK'liliden birinin kimliğini kamuoyuyla paylaştı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 11 Mayıs 2017 günü İlimiz Tendürek Dağı bölgesinde tespit edilen noktaya yönelik atak taarruz helikopter kolu ile eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonda 9 PKK'lini öldürüldüğü belirtildi.

Açıklamada, öldürülen 9 PKK'liyen ilişkin yapılan istihbarat çalışmaları neticesinde kimliği tespit edilen Van özalp nüfusuna kayıtlı A. Argeş kod adlı Ersin Seven isimli PKK'linin Tendürek dağı kuzeyi Diyadin bölge sorumluluğunu yürüttüğü belirtildi.

Seven'in ayrıca Diyadin-Yukarıtütek köyü şehit tepe bölgesinde 11 Nisan 2015 tarihinde meydana gelen 5 personelin yaralandığı ve 5 PKK'lini öldürüldüğü çatışma olayına katıldığı ifade edildi.

Doğubayazıt-çaldıran ilçeleri arasındaki Somkaya köyü mevkiinde 07 ağustos 2015 tarihinde meydana gelen 4 sivil vatandaşa ait aracın yakıldığı, İran vatandaşı bir kişini hayatını kaybettiği ve olaya müdahale etmek üzere bölgeye sevk edilen birlikte görevli J.Uzm.Onb. Muhammet Oruç'un hayatını kaybettiği olaya da iştirak eden Seven'in, 12 Ağustos 2015 tarihinde saat 19.00 sıralarında Tendürek dağı kırsalından gelerek Diyadin ilçe merkezinde eş zamanlı olarak ilçe emniyet müdürlüğü ve ilçe jandarma komutanlığına PKK tarafından yapılan ve 3 PKK'linin öldürüldüğü saldırı eylemini yönettiği ifade edildi.

Açıklamada Seven'in iştirak ettiği diğer olaylar şöyle sıralandı: "2016 yaz aylarında Van İli Erciş ilçe merkezinde PKK/KCK terör örgütünün YPS sorumlusu olarak faaliyet yürüttüğü, Erciş Belediyesi önüne 26 Eylül 2016 tarihinde bombalı araç bırakılması eylemini planladığı, Erciş merkez Latifice Mahallesi muhtarı ve Erciş belediye meclis üyeliğine kayyum olarak atanan Şefik Doğu isimli vatandaşın 16 Ekim 2016 tarihinde hayatını kaybettiği suikast eylemini planladığı ve yönettiği bilgisi elde edilmiştir." (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Kudüs davası bütün Müslümanların davasıdır"

2017-07-20 23:39:32

​Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Gaziantep Şube Başkanı, Siyonist İsrail’in Mescidi Aksa’yı işgal denemelerini sert bir dille eleştirerek bütün Müslümanları yaşanılan olaylara karşı çıkmaya davet etti.

Dışişleri Bakanlığından Yunanistan'a

Dışişleri Bakanlığından Yunanistan'a "Kıbrıs Barış Harekatı" tepkisi

2017-07-20 22:50:05

​Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Hüseyin Müftüoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias'ın 20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekatı ile ilgili mesajında geçen ifadelerin kabul edilemez olduğunu söyledi.

TÜM HABERLER

Bursa'daki dolu yağışından bin 350 çiftçi zarar gördü

Bursa Valisi İzzettin Küçük, kentte etkili olan dolu nedeniyle bin 350 çiftçinin 95 bin dönüm arazisinin zarar gördüğünü açıkladı.

HDP Milletvekili Irgat gözaltına alındı

Hakkında yakalama kararı çıkarılan HDP Bitlis Milletvekili Mizgin Irgat, gözaltına alındı.

"İsrail işlediği cinayetlerle kendi sonunu hızlandırmaktadır"

Mescid-i Aksa'nın ibadete kapatılıp, Müslümanların İsrail tarafından katledilmesine tepki gösteren Malatya Ortak Değerler Platformu, terör rejiminin, işlediği cinayetlerle kendi sonunu hızlandırdığını belirtti.

Elazığ’da zincirleme trafik kazası

Elazığ’da 5 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında maddi hasar oluştu.

"Ümmetin Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma zamanı geldi ve geçiyor"

Siyonist terör rejiminin Mescid-i Aksa'da Müslümanları katledip Harem-i Şerif'i ibadete kapatmasını kınayan Mustazaflar Cemiyeti Gaziantep Şube Başkanı, Müslümanların Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma zamanının gelip geçtiğini söyledi.
TÜM HABERLER