A A A

HÜDA PAR İstanbul İl Başkanlığından uyarı

Eklenme : 2017-05-18 21:11

İSTANBUL - HÜDA PAR İstanbul İl Başkanlığı, son günlerde Afganistan, Pakistan ve Suriyeli göçmenlerle yaşanan gerginliklere ilişkin bir açıklama yaparak yetkili kurumları uyardı.

HÜDA PAR İstanbul İl Başkanlığından uyarı

HÜDA PAR İstanbul İl Başkanlığı, geçtiğimiz günlerde Sultangazi'de göçmenlerle yaşanan kavgada bir kişinin hayatını kaybetmesi ve benzeri olayların farklı yerlerde de yaşanması nedeniyle bir açıklama yaparak, uyarılarda bulundu.

HÜDA PAR İstanbul İl Başkanı Erdal Elibüyük imzasıyla yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Bir müddet önce Sultangazi ilçemizde bir gencin kavga esnasında bıçaklı saldırıyla hayatını kaybetmesi, bu vakıa ile doğrudan ya da dolaylı gelişen olaylar üzerine, özellikle savaşlardan veya çeşitli nedenlerden dolayı ülkemize gelmiş bulunan Afganistan, Pakistan ve Suriyeli kardeşlerimize karşı başlatılan taciz, saldırı ve linç girişimleri endişe verici bir boyuta ulaşmıştır. Masum ve özellikle misafir konumundaki insanlara karşı yapılan saldırı girişimleri telafisi güç başka mağduriyetlere sebep olabilecektir."

Benzeri olayların tekerrür etmemesi için başta İstanbul Valiliği olmak üzere, yetkili mercilerin gerekli tedbirleri alması gerektiğinin belirtildiği açıklamada, "Başta Sultangazi ilçemizde olmak üzere şehrimizde misafir olan kardeşlerimizin can ve mal güvenliğini sağlamak İstanbul Valiliğinin görevidir. İl Başkanlığı olarak yetkili mercilerden lokal olarak gelişen, medeniyet değerlerimize ve halkımızın gelecek tasavvuruyla uyuşmayan, menfur hadiselerin tekerrür etmemesi için acil ve ciddi tedbirlerin alınmasını bekliyoruz." diye belirtti.  (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bingöl Valisi Köşger veda yemeği verdi

Bingöl Valisi Köşger veda yemeği verdi

2017-06-29 08:14:16

​Aydın Valiliğine atanan Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger için veda yemeği verdi.

4 aşamalı planla Ada'dan asker çekileceği iddiası

4 aşamalı planla Ada'dan asker çekileceği iddiası

2017-06-29 07:32:59

Dışişleri Bakanlığı tarafından 4 aşamalı bir plan çerçevesinde Ada'dan asker çekeceğine dair iddiaların gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

12 akademisyen açığa alındı

12 akademisyen açığa alındı

2017-06-29 07:24:10

Bildiriye imza atma gerekçesiyle haklarında soruşturma başlatılan 12 akademisyen açığa alındı.

TÜM HABERLER

ABD'nin Rakka'da düzenlediği saldırılarda 173 sivil hayatını kaybetti

​BM, ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun Suriye'nin Rakka şehrinde haziran ayında düzenlenen saldırıların bilançosunu açıkladı.

Battı-Çıktı Projesi’nde ilk kazma vuruluyor

​Mardin merkez Artuklu ilçesinde ulaşım sorununu önemli ölçüde rahatlatacak Battı-Çıktı Projesi'nde ilk kazma 3 Temmuz’da vurulacak.

ABD Savunma Bakanı: YPG ile olan ilişki geçici

​Savunma Bakanı Fikri Işık ABD'li mevkidaşı James Mattis ile görüştü. Görüşmede, Mattis ise YPG ile olan ilişkinin geçici olduğunu belirtti.

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.
TÜM HABERLER