A A A

HÜDA PAR İstanbul İl Başkanlığından uyarı

Eklenme : 2017-05-18 21:11

İSTANBUL - HÜDA PAR İstanbul İl Başkanlığı, son günlerde Afganistan, Pakistan ve Suriyeli göçmenlerle yaşanan gerginliklere ilişkin bir açıklama yaparak yetkili kurumları uyardı.

HÜDA PAR İstanbul İl Başkanlığından uyarı

HÜDA PAR İstanbul İl Başkanlığı, geçtiğimiz günlerde Sultangazi'de göçmenlerle yaşanan kavgada bir kişinin hayatını kaybetmesi ve benzeri olayların farklı yerlerde de yaşanması nedeniyle bir açıklama yaparak, uyarılarda bulundu.

HÜDA PAR İstanbul İl Başkanı Erdal Elibüyük imzasıyla yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Bir müddet önce Sultangazi ilçemizde bir gencin kavga esnasında bıçaklı saldırıyla hayatını kaybetmesi, bu vakıa ile doğrudan ya da dolaylı gelişen olaylar üzerine, özellikle savaşlardan veya çeşitli nedenlerden dolayı ülkemize gelmiş bulunan Afganistan, Pakistan ve Suriyeli kardeşlerimize karşı başlatılan taciz, saldırı ve linç girişimleri endişe verici bir boyuta ulaşmıştır. Masum ve özellikle misafir konumundaki insanlara karşı yapılan saldırı girişimleri telafisi güç başka mağduriyetlere sebep olabilecektir."

Benzeri olayların tekerrür etmemesi için başta İstanbul Valiliği olmak üzere, yetkili mercilerin gerekli tedbirleri alması gerektiğinin belirtildiği açıklamada, "Başta Sultangazi ilçemizde olmak üzere şehrimizde misafir olan kardeşlerimizin can ve mal güvenliğini sağlamak İstanbul Valiliğinin görevidir. İl Başkanlığı olarak yetkili mercilerden lokal olarak gelişen, medeniyet değerlerimize ve halkımızın gelecek tasavvuruyla uyuşmayan, menfur hadiselerin tekerrür etmemesi için acil ve ciddi tedbirlerin alınmasını bekliyoruz." diye belirtti. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

2'si kardeş 3 çocuk tahliye kanalında boğuldu

2'si kardeş 3 çocuk tahliye kanalında boğuldu

2017-08-17 20:12:13

​Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde tahliye kanalına giren 2'si kardeş 3 çocuk boğularak hayatını kaybetti.

İspanya'da minibüs kalabalığın arasına daldı: 13 ölü

İspanya'da minibüs kalabalığın arasına daldı: 13 ölü

2017-08-17 20:05:13

İspanya'nın Barcelona kentinde bir minibüsün kalabalığın arasına dalması sonucu en az 13 kişinin öldüğü, çok sayıda yaralının olduğu bildirildi.

Kur'an kursundan mezun olan kız çocuklarına taç giydirildi

Kur'an kursundan mezun olan kız çocuklarına taç giydirildi

2017-08-17 19:56:53

Mardin Kızıltepe Belediyesi ile ilçe Müftülüğünün ortaklaşa düzenlemiş olduğu yaz Kur'an kursu kapanış programında mezun olan 15 kız çocuğa taç giydirildi.

TÜM HABERLER

Trafoya giren genç elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti

Diyarbakır’da trafoya giren genç elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.

Saatlerce bekledikleri halde faturalarını ödeyemediler

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde elektrik faturalarını ödemek isteyenler, elektrik şirketine bağlı kurumda kimsenin olmaması nedeniyle saatlerce bekledikleri halde faturalarını ödeyemediler.

Diyarbakır’da yıkım tehlikesi olan 3 apartman yıkılacak

​Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde yıkım tehlikesi olan 3 apartman yıkılacak.

'Sason İsyanı'nın 122 yaşındaki tanığı o günleri anlattı

Batman'ın Kozluk ilçesine bağlı Geçitaltı köyünde yaşayan 122 yaşındaki Hacı Mehmet Reşit Ak, 1925'ten 1937'ye kadar devam eden 'Sason İsyanı'nı ve o günkü zulüm dolu süreci İLKHA'ya anlattı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Van’da

​Bazı tesislerin temelini atmak amacıyla Van'a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Van’ı dünyanın gözdesi bir il yapacakları söyledi.
TÜM HABERLER