A A A

Tamamlanmayan yol esnafı çileden çıkardı

Eklenme : 2017-05-18 21:10

ŞANLIURFA - Şanlıurfa’da tamamlanmayan yoldan dolayı yetkililere tepki gösteren esnaf, yolu trafiğe kapattı.

Tamamlanmayan yol esnafı çileden çıkardı

Şanlıurfa'nın Sigorta Mahallesi'nde bulunan ve kentin en işlek caddelerinden biri olan Direkli Caddesi'nde tamamlanmayan yoldan dolayı esnaf adeta isyan etti. Yetkililere tepki gösteren esnaf, yolu trafiğe kapattı.

Tamamlanmayan yol ile ilgili şikâyetlerini dile getiren esnaf Hüseyin Beşir, iş makinelerinin geldiğini fakat yol tamamlanmadan ayrıldıklarını söyledi.

Tamamlanmayan yol nedeniyle dükkanlarının önünde dahi oturamaz hale geldiklerini söyleyen Beşir, Kimse bir esnaf olarak bir parça ekmeğini dükkânında yiyemiyor. Ya bu yolu kapatsınlar ya da gelsinler bir an önce asfaltını döksünler. Asfaltı dökülecek dediler makineler buraya geldi. Bizi 5'inci sınıf insanlar yerinde koyuyorlar. Makineleri tekrar buradan çektiler, aldılar götürdüler başka yere. Niye? Burada yaşayanlar insan değiller mi? Buradaki insanları insan saymıyorlarsa o zaman oy zamanı da gelmesinler." dedi.

Yetkilileri aradıkları halde hiç kimsenin ilgilenmediğini belirten Beşir, "Telefon açıyoruz yetkililer bizimle dalga geçiyorlar. 'Hortumu çıkarın kapınızın önünü sulayın' diyorlar. Ankara'yı arıyoruz Ankara telefonu meşgul. Burada beyaz masayı arıyoruz beyaz masa dalga geçiyor. Ondan sonra belediyeyi arıyoruz, belediyeden cevap alamıyoruz. Yetkililerden rica ediyoruz, bu yolu ya bir an önce yapsınlar, ya da bu yolu kapatsınlar temelli. Parti zamanı da gelip oy istemesinler." şeklinde konuştu

Mahalle muhtarının milletvekilini, belediye başkanlarını ve yetkililerini aradığı halde hiç kimseden cevap alamadığını belirten Vedat Çimen, "Esnaf olduğumdan da iğreniyorum. belediye başkanını arıyorum, yetkilileri arıyorum hiç kimse gelmiyor. Belediyeyi arıyorum, 'Buraya bir sulama yapın, hortumunuzu çıkarın, kapınızın önünü sulayın' diyorlar. Kardeşim ben kapının önünü sulayacaksam, ben kapımın önünü yapacaksam sen niye burada belediyecilik yapıyorsun? O zaman çık git. Oy zamanı da gelip benden oy isteme kesinlikle isteme. Buradaki esnaflar gerçekten de mağdur. Adam burada astım hastasıdır." ifadelerini kullandı.

Tozdan, dumandan astım hastası olduklarını, bir muhatap bulamadıklarını söyleyen Emin Elçi ise "3 sene önce asfalttı bizim burası. Asfaltı söktüler kilit taşı yaptılar. 20 gün önce de o taşımızı söktüler bırakıp gittiler." diye belirtti.

Su parasını, vergisini, elektriğini verdiği halde belediyenin hizmetini iyi yapmadığı söyleyen Yakup Polat da, "Mahalle garibandır diye yolunu yapmayacak mısınız, hizmet etmeyecek misiniz? yüzde 90 oy verdik. Bu millete yazık değil mi? Seçim bitti iş mi bitti? Yani artık burama kadar geldi. Ekmek satıyorum, pasta satıyorum. Burada pastayı kim satacak? Günde 500 TL zararım oluyor. Vergimi veriyorum. Hizmeti de yap kardeşim. Oyumu da veriyorum sana. Daha ne vereyim? Canımı mı vereyim?" şeklinde konuştu. (Hüseyin Sayhar- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

2017-07-22 18:49:07

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Gaziantep’te, gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Almanlar hakkında sorulan soruyu cevaplayan Gül, “Bu konuda bizim açımızdan ilgili olan boyut yargılamanın adil, bağımsız bir şekilde yapılmasıdır” dedi.

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

2017-07-22 18:24:29

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde devam eden restorasyon çalışmalarıyla ilgili toplantı düzenlendi.

Van’da eroin ele geçildi

Van’da eroin ele geçildi

2017-07-22 18:15:45

Van’ın Tuşba ilçesinde park halinde bulunan bir araçta yapılan aramada yaklaşık 39 kilogram eroin ele geçildi.

TÜM HABERLER

"Siyonist’in emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terör yoktur"

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, Siyonistlerin, şeytani emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terörün olmadığına dikkat çekerek Müslümanların, ihtilafı bir kenara bırakıp Siyonizm'e karşı birleşmesi gerektiğini belirtti.

“Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulmalıdır”

Siyonist teröristlerin Mescid-i Aksa ve Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği zulme tepki gösteren Erbakan Vakfı Bitlis Şubesi, Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Mescid-i Aksa" çağrısı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olarak, uluslararası toplumu Harem-i Şerif'te ibadet özgürlüğünü kısıtlayan uygulamaların derhal kaldırılması için harekete geçmeye çağırıyorum." dedi.

Mardin STK’ları terör çetesini lanetledi

Siyonist terör şebekesinin Mescid-i Aksa’ya yönelik baskı ve saldırıları kınayan MÜSİAD Mardin Şubesi ve Mardin Berberler ve Kuaförler Odası, Siyonist işgalcilerin Müslümanları şehit etmesi ve ibadet yapılmasını engellemesine sert tepki gösterdi.

"Kitap okuyana çay ve kahve bedava"

​Van’da kafe işleten 2 edebiyat öğretmeni, bir araya gelerek oluşturdukları sosyal sorumluluk projesiyle kitap okuyan müşterilerine ücretsiz çay ve kahve ikramında bulunuyor.
TÜM HABERLER