A A A

Tamamlanmayan yol esnafı çileden çıkardı

Eklenme : 2017-05-18 21:10

ŞANLIURFA - Şanlıurfa’da tamamlanmayan yoldan dolayı yetkililere tepki gösteren esnaf, yolu trafiğe kapattı.

Tamamlanmayan yol esnafı çileden çıkardı

Şanlıurfa’nın Sigorta Mahallesi'nde bulunan ve kentin en işlek caddelerinden biri olan Direkli Caddesi'nde tamamlanmayan yoldan dolayı esnaf adeta isyan etti. Yetkililere tepki gösteren esnaf, yolu trafiğe kapattı.

Tamamlanmayan yol ile ilgili şikâyetlerini dile getiren esnaf Hüseyin Beşir, iş makinelerinin geldiğini fakat yol tamamlanmadan ayrıldıklarını söyledi.

Tamamlanmayan yol nedeniyle dükkanlarının önünde dahi oturamaz hale geldiklerini söyleyen Beşir, Kimse bir esnaf olarak bir parça ekmeğini dükkânında yiyemiyor. Ya bu yolu kapatsınlar ya da gelsinler bir an önce asfaltını döksünler. Asfaltı dökülecek dediler makineler buraya geldi. Bizi 5’inci sınıf insanlar yerinde koyuyorlar. Makineleri tekrar buradan çektiler, aldılar götürdüler başka yere. Niye? Burada yaşayanlar insan değiller mi? Buradaki insanları insan saymıyorlarsa o zaman oy zamanı da gelmesinler." dedi.

Yetkilileri aradıkları halde hiç kimsenin ilgilenmediğini belirten Beşir, "Telefon açıyoruz yetkililer bizimle dalga geçiyorlar. 'Hortumu çıkarın kapınızın önünü sulayın' diyorlar. Ankara’yı arıyoruz Ankara telefonu meşgul. Burada beyaz masayı arıyoruz beyaz masa dalga geçiyor. Ondan sonra belediyeyi arıyoruz, belediyeden cevap alamıyoruz. Yetkililerden rica ediyoruz, bu yolu ya bir an önce yapsınlar, ya da bu yolu kapatsınlar temelli. Parti zamanı da gelip oy istemesinler." şeklinde konuştu

Mahalle muhtarının milletvekilini, belediye başkanlarını ve yetkililerini aradığı halde hiç kimseden cevap alamadığını belirten Vedat Çimen, "Esnaf olduğumdan da iğreniyorum. belediye başkanını arıyorum, yetkilileri arıyorum hiç kimse gelmiyor. Belediyeyi arıyorum, 'Buraya bir sulama yapın, hortumunuzu çıkarın, kapınızın önünü sulayın' diyorlar. Kardeşim ben kapının önünü sulayacaksam, ben kapımın önünü yapacaksam sen niye burada belediyecilik yapıyorsun? O zaman çık git. Oy zamanı da gelip benden oy isteme kesinlikle isteme. Buradaki esnaflar gerçekten de mağdur. Adam burada astım hastasıdır." ifadelerini kullandı.

Tozdan, dumandan astım hastası olduklarını, bir muhatap bulamadıklarını söyleyen Emin Elçi ise "3 sene önce asfalttı bizim burası. Asfaltı söktüler kilit taşı yaptılar. 20 gün önce de o taşımızı söktüler bırakıp gittiler." diye belirtti.

Su parasını, vergisini, elektriğini verdiği halde belediyenin hizmetini iyi yapmadığı söyleyen Yakup Polat da, "Mahalle garibandır diye yolunu yapmayacak mısınız, hizmet etmeyecek misiniz? yüzde 90 oy verdik. Bu millete yazık değil mi? Seçim bitti iş mi bitti? Yani artık burama kadar geldi. Ekmek satıyorum, pasta satıyorum. Burada pastayı kim satacak? Günde 500 TL zararım oluyor.  Vergimi veriyorum. Hizmeti de yap kardeşim. Oyumu da veriyorum sana. Daha ne vereyim? Canımı mı vereyim?" şeklinde konuştu. (Hüseyin Sayhar- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler"

2017-05-30 01:08:11

Batman’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, ABD’nin silah satışlarıyla ilgili, "Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler" dedi.

Balkondan düşen çocuk hayatını kaybetti

Balkondan düşen çocuk hayatını kaybetti

2017-05-30 00:30:12

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde balkondan düşen bir yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Gaziantep'te 8 kişi FETÖ’den tutuklandı

Gaziantep'te 8 kişi FETÖ’den tutuklandı

2017-05-30 00:14:18

Gaziantep'te FETÖ’nün emniyet yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 8'i tutuklandı.

TÜM HABERLER

İlkokul öğrencilerinden "İstanbul’un Fethi 1453" tiyatro gösterisi

Elazığ İsmet Paşa İlkokulu öğrencileri İstanbul’un Fethi'ni konu alan bir tiyatro sergiledi.

Bingöl Üniversitesi yeni bölümlerine 510 öğrenci kontenjanı verildi

Bingöl Üniversitesinde açılan yeni bölümlerine, YÖK tarafından 510 öğrenci kontenjanı verildi.

Manisa'da zehirlenen askerlerden 11'i daha taburcu edildi

Manisa'da 1.Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında bir çeşit zehirlenme geçiren askerlerden 11'i daha taburcu edildi.

Van mevsim çiçekleriyle renklendi

Van Büyükşehir Belediyesi, yeşil bir kent için refüjlere ve park alanlarına mevsim çiçekleri ekti.

Van’da ASM’ye giren hırsızlar yakalandı

Van’ın İpekyolu ilçesinde bulunan 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezi'ne (ASM) hırsızlık amacı ile giren 3 kişi yakalandı.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center