A A A

Siverekliler il olma isteklerini tiyatro ile anlattı

Eklenme : 2017-05-18 15:39

ŞANLIURFA - Siverek’i İl Yapma ve Kalkındırma Derneği tarafından liseler arası tiyatro yarışması düzenlendi.

Siverekliler il olma isteklerini tiyatro ile anlattı

Siverek İl Yapma ve Kalkındırma Derneği (SİVİL-DER) ve Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile liseler arası tiyatro yarışması düzenlendi. Düzenlenen yarışma ile Siverek'in il olma isteği görsel olarak anlatıldı.

Siverek Eyüp Cenap Gülpınar Gençlik Merkezinde 15-16-17 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen yarışmaya 17 okul katıldı.

Konu ile ilgili gazetecilere açıklama yapan SİVİL-DER Başkanı Vahap Bayram, amaçlarının Siverek'in il yapılması için verdikleri mücadeleyi sanat yolu ile anlatmak olduğunu belirtti.

Siverek'in il olma mücadelesinin siyasi, sosyal ve hukuki olarak çokça dile getirildiğini belirten Bayram, "1990 yılında başlayan mücadelemiz tüm heyecanıyla devam ediyor. Daha önce çeşitli vesilelerle dillendiğimiz il olma düşüncesini bu kez sanat yolu ile gündeme getirmek istedik. İnşallah mücadelemizi sonuna kadar kararlılıkla sürdüreceğiz." dedi.

Liseli öğrencilerin oynadıkları oyunlarla yüksek bir performans gösterdiklerini belirten Bayram, "öğrencilerimiz oynadıkları oyunlarla bizlerin takdirini kazandı. İnsanları kötü alışkanlıklardan korumanın bir yolu da onlara sanatı sevdirmektir. Yarışmaya katılan tüm okullara teşekkür ediyorum." diye belirtti.

Tiyatro yarışmasının sonuçları 22 Mayıs 2017 tarihinde Eyüp Cenap Gülpınar Merkezinde düzenlenen program ile açıklanacak. Yarışmada birinciye 6 bin TL, ikinciye 4 bin TL üçüncü takıma da 2 bin TL ödül verilecek. Ayrıca yarışmaya katılan tüm okullara çeşitli hediyeler verilecek. (Abdurahman Uğurlu-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

2017-07-22 18:49:07

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Gaziantep’te, gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Almanlar hakkında sorulan soruyu cevaplayan Gül, “Bu konuda bizim açımızdan ilgili olan boyut yargılamanın adil, bağımsız bir şekilde yapılmasıdır” dedi.

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

2017-07-22 18:24:29

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde devam eden restorasyon çalışmalarıyla ilgili toplantı düzenlendi.

Van’da eroin ele geçildi

Van’da eroin ele geçildi

2017-07-22 18:15:45

Van’ın Tuşba ilçesinde park halinde bulunan bir araçta yapılan aramada yaklaşık 39 kilogram eroin ele geçildi.

TÜM HABERLER

"Siyonist’in emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terör yoktur"

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, Siyonistlerin, şeytani emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terörün olmadığına dikkat çekerek Müslümanların, ihtilafı bir kenara bırakıp Siyonizm'e karşı birleşmesi gerektiğini belirtti.

“Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulmalıdır”

Siyonist teröristlerin Mescid-i Aksa ve Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği zulme tepki gösteren Erbakan Vakfı Bitlis Şubesi, Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Mescid-i Aksa" çağrısı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olarak, uluslararası toplumu Harem-i Şerif'te ibadet özgürlüğünü kısıtlayan uygulamaların derhal kaldırılması için harekete geçmeye çağırıyorum." dedi.

Mardin STK’ları terör çetesini lanetledi

Siyonist terör şebekesinin Mescid-i Aksa’ya yönelik baskı ve saldırıları kınayan MÜSİAD Mardin Şubesi ve Mardin Berberler ve Kuaförler Odası, Siyonist işgalcilerin Müslümanları şehit etmesi ve ibadet yapılmasını engellemesine sert tepki gösterdi.

"Kitap okuyana çay ve kahve bedava"

​Van’da kafe işleten 2 edebiyat öğretmeni, bir araya gelerek oluşturdukları sosyal sorumluluk projesiyle kitap okuyan müşterilerine ücretsiz çay ve kahve ikramında bulunuyor.
TÜM HABERLER