A A A

AÖL kayıt yenileme süresi uzatıldı

Eklenme : 2017-05-18 12:56

HABER MRK - AÖL, 3'üncü dönem kayıt yenileme süresinin 22 Mayıs'a kadar uzatıldığını açıkladı.

AÖL kayıt yenileme süresi uzatıldı

Ek Dosyayı indirin

Açıköğretim Lisesi (AÖL), 3'üncü dönem kayıt yenileme süresinin 22 Mayıs'a kadar uzatıldığını açıkladı.

Kurumun internet sitesinden yapılan duyuruda, öğrencilerin 22 Mayıs Pazartesi günü mesai bitimine kadar halk eğitimi merkez müdürlüklerinde kayıt yenileme işlemlerini yapmaları gerektiği belirtildi.

İsteyen öğrenciler kayıt yenileme sınav bedelini öderken yeni oluşturulan Milli Eğitim Bakanlığı Ödeme Sistemi'ni kullanabilecek.

Kayıt yenileyen öğrencilerin ders seçimlerini kayıt yenileme süresince yapmaları gerekiyor.

Duyuruda, "Öncelikle zorunlu ortak derslerinizi seçiniz. Zorunlu ortak derslerinizi seçtikten sonra seçmeli derslerden de seçim yapabilirsiniz. Muaf olunan derslerin kredisi alınmaz, bu dersler istenirse yeniden seçilebilir. Başarılı olunduğu takdirde bu derslerin kredisi kazanılır. Ders seçiminizi tam yapınız, yarım bırakmayınız. Örneğin 30 kredilik ders seçme hakkınız var ise bu sınırı doldurup doldurmadığınızı mutlaka kontrol ediniz. Yarım bırakılan ders seçimleri hiçbir şekilde sistem tarafından tamamlanmaz." denildi.

Sınav tarihleri

3'üncü dönem sınavları 1-2 Temmuz günlerinde yapılacak.

Sınav merkezi güncelleme

Öğrenciler sınav tarihlerinde bulunacakları sınav merkezini kayıt yenileme süresince yeniden güncelleyebilecekler. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Öğretmenlik için KPSS yeterli değil"

2017-06-19 19:01:19

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin, iyi ve nitelikli öğretmen olup olunmayacağını ve kişilik özelliklerini ölçmek için KPSS'nin yeterli olmadığını belirtti.

Batman’da LYS heyecanı

Batman’da LYS heyecanı

2017-06-18 15:03:02

Batman’da Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) giren öğrenciler ve onlara destek olmak için okul önlerine gelen veliler, duygularını paylaştılar.

Adaylar sınavda ter döktü, aileler bahçede dua etti

Adaylar sınavda ter döktü, aileler bahçede dua etti

2017-06-17 10:13:13

​Üniversite girişinde ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavının üçüncü oturumu olan LYS-2 Fen Bilimleri sınavı başladı.

TÜM HABERLER

HÜDA PAR Bitlis esnafının sorunlarını dinledi

​Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Bitlis’e gelen HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Doyar, esnafı ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinledi.

"Kudüs günü emperyalizmle mücadele günüdür"

​Dünya Kudüs Günü dolayısıyla mesaj yayınlayan Hak ve Özgürlükler Platformu, Kudüs Gününün emperyalizmle mücadele günü olduğunu belirtti.

Pazarcılar umudu köylülere bağladı

Ramazan Bayramı’na 2 gün kala Muş Belediye meydanında bayram pazarı kuruldu.

Nusaybin'de yeni konutlar inşa edilene kadar kira yardımı sürecek

​Mardin’in Nusaybin ilçesinde yaşanan yıkım dan sonra Nusaybin'e yapılacak olan konutların inşaatı bitene kadar kira yardımlarının devem edileceği bildirildi.

Kızıltepe'de saat kulesi yapıldı

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde eski Hastane Caddesi kavşağına saat kulesi inşa ettirildi.
TÜM HABERLER