A A A

AÖL kayıt yenileme süresi uzatıldı

Eklenme : 2017-05-18 12:56

HABER MERKEZİ - AÖL, 3'üncü dönem kayıt yenileme süresinin 22 Mayıs'a kadar uzatıldığını açıkladı.

AÖL kayıt yenileme süresi uzatıldı

Ek Dosyayı indirin

Açıköğretim Lisesi (AöL), 3'üncü dönem kayıt yenileme süresinin 22 Mayıs'a kadar uzatıldığını açıkladı.

Kurumun internet sitesinden yapılan duyuruda, öğrencilerin 22 Mayıs Pazartesi günü mesai bitimine kadar halk eğitimi merkez müdürlüklerinde kayıt yenileme işlemlerini yapmaları gerektiği belirtildi.

İsteyen öğrenciler kayıt yenileme sınav bedelini öderken yeni oluşturulan Milli Eğitim Bakanlığı ödeme Sistemi'ni kullanabilecek.

Kayıt yenileyen öğrencilerin ders seçimlerini kayıt yenileme süresince yapmaları gerekiyor.

Duyuruda, "öncelikle zorunlu ortak derslerinizi seçiniz. Zorunlu ortak derslerinizi seçtikten sonra seçmeli derslerden de seçim yapabilirsiniz. Muaf olunan derslerin kredisi alınmaz, bu dersler istenirse yeniden seçilebilir. Başarılı olunduğu takdirde bu derslerin kredisi kazanılır. Ders seçiminizi tam yapınız, yarım bırakmayınız. örneğin 30 kredilik ders seçme hakkınız var ise bu sınırı doldurup doldurmadığınızı mutlaka kontrol ediniz. Yarım bırakılan ders seçimleri hiçbir şekilde sistem tarafından tamamlanmaz." denildi.

Sınav tarihleri

3'üncü dönem sınavları 1-2 Temmuz günlerinde yapılacak.

Sınav merkezi güncelleme

öğrenciler sınav tarihlerinde bulunacakları sınav merkezini kayıt yenileme süresince yeniden güncelleyebilecekler. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Dikey Geçiş Sınavı sona erdi

Dikey Geçiş Sınavı sona erdi

2017-07-23 12:33:42

Meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programları mezunlarının lisans öğrenimine devam edebilmeleri için düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sona erdi.

DGS başladı

DGS başladı

2017-07-23 10:01:45

Lisans eğitimine geçiş için uygulanan DGS, saat 10.00 itibariyle başladı.

DGS bugün gerçekleştirilecek

DGS bugün gerçekleştirilecek

2017-07-23 08:51:48

ÖSYM tarafından düzenlenen DGS, bugün saat 10.00'da gerçekleştirilecek.

TÜM HABERLER

ŞÜ Rektörü Nas'ın cenazesi memleketi İdil'de defnedilecek

Hayatını kaybeden Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Nuri Nas, memleketi Şırnak'ın İdil ilçesinde defnedilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suud Kralı Selman ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suud Kralı Selman Bin Abdülaziz ile bir araya geldi.

Siyonist işgalciden küstah açıklama: Detektörler kalacak!

Siyonist işgalcilerin sözde Bölgesel İşbirliği Bakanı Tzachi Hanegbi, Mescid-i Aksa'nın etrafına yerleştirilen metal detektörlerinin kaldırılmayacağını açıkladı.

Şırnak'ta bulunan cesedin kimliği belirlendi

Şırnak' bağlı İkizce köyü mevkiinde bulunan ve kime ait olduğu bilinmeyen erkek cesedinin kimliği Adli Tıptan gelen rapor doğrultusunda belirlendi.

Şifa kaynağı dut pekmezi

Anadolu’nun dört bir yanında farklı yöntemlerle yapılan ve içerdiği vitaminlerden dolayı birçok hastalığa şifa olan dut pekmezinin üretimine Bingöl'de başlandı.
TÜM HABERLER