A A A

Yetim-Der Diyarbakır'da 22 çifti evlendirecek

Eklenme : 2017-05-18 10:11

DİYARBAKIR - Yetim-Der, "Huzura Adım" projesi kapsamında Diyarbakır'da ihtiyaç sahibi 22 çifti evlendirecek.

Yetim-Der Diyarbakır'da 22 çifti evlendirecek

2010 yılında kurulan Yetim, öksüz ve Mağdurlar ile Yardımlaşma Dayanışma Derneği (Yetim-Der), yetimlere katkı sunabilmek adına çeşitli projelerle faaliyetlerine devam ediyor.

Yetim-Der tarafından 2011 yılında başlatılan "Huzura Adım" projesi kapsamında maddi durumu yeterli olmayan 22 yetim ve öksüz çift evlendirilecek.

Konuyla ilgili bilgilendirmelerde bulunan Yetim-Der Başkanı Fikri Karavil, evlenme imkânı olmayan gençlere maddi ve manevi yardımlarda bulunduklarını söyledi.

22 çiftin düğününü 2 Temmuz Pazar günü yapacaklarını açıklayan Karavil, bu hususta hayırseverlerden gelecek yardımları beklediklerini belirtti

Beyaz eşya yardımı yaptıkları çiftlerin düğünlerini de organize ettiklerini dile getiren Karavil, "Yetim-Der olarak farklı zamanlarda farklı projelere imza atıyoruz. Yapmış olduğumuz bu çalışmaları tek başımıza karşılamamız mümkün olmuyor. Bundan dolayı hayırsever halkımıza bazen bilgilendirmelerde bulunup, yapacağımız projelere destek olmaları için kamuoyuna duyuruyoruz. 2 Temmuz 2017 tarihinde 'Huzura Adım' projesi kapsamında 22 çifti evlendirme planı yapıyoruz. İnşallah çiftlerimizin hem düğünlerini yapacağız hem de beyaz eşya desteği vereceğiz." dedi.

"Bugüne kadar 155 çiftimizin evliliğine yardımcı olduk"

Evlenme noktasında maddi zorluk çeken gençlere bir nebze de olsa katkı sunup, cesaret vermek ve toplumda evlilik dışı ilişkilerin önüne geçmek için bu projeyi başlattıklarını ifade eden Karavil, şunları söyledi: "Bugüne kadar 155 çiftimize bu noktada yardımcı olduk ve yardımcı olmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle evlenecek olan gençlere katkı sunmak isteyen hayırseverlerin derneğimize bağışta bulunmalarını ya da beyaz eşya ve farklı malzemelerde destek olmalarını bekliyoruz. Bu vesileyle tüm halkımızın projemize destek vermesini istiyoruz."

Evlilik yardımı konusunda kendilerine başvuru yapanları değerlendireceklerini sözlerine ekleyen Karavil, "Hemen hemen her yıl yüzlerce, binlerce genç evleniyor. Bu konuda bir kısmına destek olma noktasında çalışmalarımız var. Başvuru noktasında da bazı kriterlerimiz var. özellikle öksüz kızlarımız ile yetim büyüyen çocuklarımıza öncelik vereceğiz. Bunun dışında çok mağdur olan gençlere destek olmaya çalışacağız." şeklinde konuştu. (M. Hüseyin Temel-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

78 metrelik künefe ilgi gördü

78 metrelik künefe ilgi gördü

2017-07-23 23:17:08

Hatay'da gerçekleştirilen kutlama etkinlikleri için hazırlanan 78 metre uzunluğundaki künefe ilgi gördü.

Mardin'de içme suyu şebekesi patladı

Mardin'de içme suyu şebekesi patladı

2017-07-23 22:45:46

Mardin'in Nusaybin ilçesinden merkez Artuklu ve Kızıltepe ilçelerine verilen içme suyu şebekesi patladı.

Akdeniz'de 3,9 büyüklüğünde deprem

Akdeniz'de 3,9 büyüklüğünde deprem

2017-07-23 22:27:37

Akdeniz'e bağlı Gökova Körfezi'nde 3,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

TÜM HABERLER

Silopi'de 4 PKK'li teslim oldu

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Silopi ilçesinde 4 PKK'linin teslim olduğunu bildirdi.

YÖK Başkanı Saraç'tan taziye mesajı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden ŞÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Nuri Nas için taziye mesajı yayımladı.

Siirt'te 320 FETÖ şüphelisi hâkim karşısına çıkacak

15 Temmuz'da Siirt Valiliğini abluka altına almaya çalışan 320 eski askerin yargılanacağı davanın ilk duruşması yarın yapılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suud Veliaht Prensi Muhammed'i kabul etti

Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar’ı kapsayan Körfez ziyaretinin ilk durağı olan Cidde’de temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suud Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı kabul etti.

İngiliz büyükelçi: Gülen darbenin arkasında ama terör örgütü değil

CNN Türk'ten Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan İngiltere'nin Türkiye Büyükelçisi Richard Moore, 15 Temmuz darbe girişimi ve FETÖ'ye ilişkin tutumları hakkında yeni açıklamalar yaptı.
TÜM HABERLER