A A A

Yetim-Der Diyarbakır'da 22 çifti evlendirecek

Eklenme : 2017-05-18 10:11

DİYARBAKIR - Yetim-Der, "Huzura Adım" projesi kapsamında Diyarbakır'da ihtiyaç sahibi 22 çifti evlendirecek.

Yetim-Der Diyarbakır'da 22 çifti evlendirecek

2010 yılında kurulan Yetim, Öksüz ve Mağdurlar ile Yardımlaşma Dayanışma Derneği (Yetim-Der), yetimlere katkı sunabilmek adına çeşitli projelerle faaliyetlerine devam ediyor.

Yetim-Der tarafından 2011 yılında başlatılan "Huzura Adım" projesi kapsamında maddi durumu yeterli olmayan 22 yetim ve öksüz çift evlendirilecek.

Konuyla ilgili bilgilendirmelerde bulunan Yetim-Der Başkanı Fikri Karavil, evlenme imkânı olmayan gençlere maddi ve manevi yardımlarda bulunduklarını söyledi.

22 çiftin düğününü 2 Temmuz Pazar günü yapacaklarını açıklayan Karavil, bu hususta hayırseverlerden gelecek yardımları beklediklerini belirtti

Beyaz eşya yardımı yaptıkları çiftlerin düğünlerini de organize ettiklerini dile getiren Karavil, "Yetim-Der olarak farklı zamanlarda farklı projelere imza atıyoruz. Yapmış olduğumuz bu çalışmaları tek başımıza karşılamamız mümkün olmuyor. Bundan dolayı hayırsever halkımıza bazen bilgilendirmelerde bulunup, yapacağımız projelere destek olmaları için kamuoyuna duyuruyoruz. 2 Temmuz 2017 tarihinde 'Huzura Adım' projesi kapsamında 22 çifti evlendirme planı yapıyoruz. İnşallah çiftlerimizin hem düğünlerini yapacağız hem de beyaz eşya desteği vereceğiz." dedi.

"Bugüne kadar 155 çiftimizin evliliğine yardımcı olduk"

Evlenme noktasında maddi zorluk çeken gençlere bir nebze de olsa katkı sunup, cesaret vermek ve toplumda evlilik dışı ilişkilerin önüne geçmek için bu projeyi başlattıklarını ifade eden Karavil, şunları söyledi: "Bugüne kadar 155 çiftimize bu noktada yardımcı olduk ve yardımcı olmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle evlenecek olan gençlere katkı sunmak isteyen hayırseverlerin derneğimize bağışta bulunmalarını ya da beyaz eşya ve farklı malzemelerde destek olmalarını bekliyoruz. Bu vesileyle tüm halkımızın projemize destek vermesini istiyoruz."

Evlilik yardımı konusunda kendilerine başvuru yapanları değerlendireceklerini sözlerine ekleyen Karavil, "Hemen hemen her yıl yüzlerce, binlerce genç evleniyor. Bu konuda bir kısmına destek olma noktasında çalışmalarımız var. Başvuru noktasında da bazı kriterlerimiz var. Özellikle öksüz kızlarımız ile yetim büyüyen çocuklarımıza öncelik vereceğiz. Bunun dışında çok mağdur olan gençlere destek olmaya çalışacağız." şeklinde konuştu. (M. Hüseyin Temel-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kur'an-ı Kerim öğrenen miniklere diploma verildi

Kur'an-ı Kerim öğrenen miniklere diploma verildi

2017-05-26 15:48:15

Mardin'de Kur'an kurslarında eğitim gören 4-6 yaş arasındaki çocuklara diploma verildi.

Batman'da 5 kişi PKK'den gözaltına alındı

Batman'da 5 kişi PKK'den gözaltına alındı

2017-05-26 15:41:13

Batman'da PKK adına çeşitli faaliyetlerde bulunan 5 kişinin yakalanarak gözaltına alındığı belirtildi.

"Genç Hatipler Minberde" yarışmasının finali yapıldı

2017-05-26 15:30:14

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye geneli düzenlenen "Genç Hatipler Minberde" hutbe okuma yarışmasının finali Bingöl'de yapıldı.

TÜM HABERLER

Muş “Kardeşlik turnuvası” final maçı oynandı

HÜDA PAR Muş Gençlik Kolları tarafından gençler arasında düzenlenen “Kardeşlik turnuvası” sona erdi.

"Yapılmak istenen İslam ülkelerini birbiriyle savaştırmaktır"

ABD Başkanı Trump'ın Suudi Arabistan ziyaretini değerlendiren Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, ABD'nin 'Arap NATO'su oluşturmaya çalıştığı, bununla da İslam ülkelerinin birbirleriyle savaştırılmasının hedeflendiğini belirtti.

Mardin'de "Öğrenme Şenlikleri" başladı

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Öğrenme Şenlikleri" etkinliği düzenlenen açılışın ardından başladı.

Mardin’de "El Hijyeni" eğitimi verildi

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sağlık çalışanlarına "El Hijyeni" eğitimi verildi.

Ramazan’da beslenme tavsiyeleri

Batman Halk Sağlığı Müdürlüğü Ramazan’da sağlıklı ve yeterli beslenmenin önemine dikkat çekerek önemli tavsiyelerde bulundu.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center