A A A

260 okula ecza dolabı ve sağlık malzemesi yardımı yapıldı

Eklenme : 2017-05-18 09:46

BATMAN - Batman Eczacı Odası tarafından 260 okula ecza dolabı ve sağlık malzemesi yardımı yapıldı.

260 okula ecza dolabı ve sağlık malzemesi yardımı yapıldı

44. Bölge Batman Eczacı Odası tarafından başlatılan "Sosyal Sorumluluk" projesi kapsamında Batman merkez, ilçe ve köylerinde bulunan 260 okula ecza dolabı ve sağlık malzemesi yardımı yapıldı.

Oda yönetim kurulu üyeleri, ecza dolaplarını ilk yardım malzemeleriyle birlikte, ziyaret ettikleri okullara teslim etti.

Yaptıkları yardım ve başlattıkları kampanyayla ilgili açıklamalarda bulunan Oda Genel Sekreteri Kerem Edemci, ecza dolabı olmayan hiçbir okul kalmaması için "Sosyal Sorumluluk" projesi başlattıklarını söyledi.

Proje kapsamında kent merkezinde 30, Kozluk ilçesinde 70, Sason ilçesinde 80, Beşiri ilçesinde 40, Gercüş ilçesinde 30 ve Hasankeyf ilçesinde de 10 olmak üzere 260 adet ilk yardım malzemeleriyle birlikte ecza dolabı dağıttıklarını belirtti.

Ecza dolaplarını ilk,ortaokul ve anaokullara dağıttıklarını ifade eden Edemci, "Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Batman merkez, ilçe ve köylerinde yaklaşık 260 adet ecza dolabı dağıtımı yaptık. Ecza dolaplarımızın içerisinde aynı zamanda sağlık malzemeleri de mevcuttur. Amacımız, çocuklarımıza yaralanmaları esnasında hemen müdahale edilebilecek malzemelerin bulunmasıdır. Buna benzer projelerimiz devam edecektir. Daha önce de yaklaşık 120 adet ecza dolabı dağıtımını yapmıştık." dedi.

Kendilerine yardım yapılan okullar, böylesi yardımların önemli olduğunu ifade edip, ilk yardım malzemeleriyle birlikte ecza dolabı dağıtan Batman Eczacı Odası'na teşekkürlerini ilettiler. (M. Fatih Akgül - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bitlis’te tespit edilen patlayıcı imha edildi

Bitlis’te tespit edilen patlayıcı imha edildi

2017-08-17 22:08:41

​Bitlis’in Tavan ilçesine bağlı Tokaçlı köyü mevkiinde tespit edilen el yapımı patlayıcı kontrollü bir şekilde imha edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 17 Ağustos mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 17 Ağustos mesajı

2017-08-17 21:52:50

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin deprem bölgesinde bulunduğunu bunun bilinciyle hareket edilmesi ve her daim tedbirli olunmasını gerektiğini söyledi.

Kars'ta 5 PKK'li öldürüldü

Kars'ta 5 PKK'li öldürüldü

2017-08-17 21:24:48

​Kars'ın Kağızman ilçesi kırsalında PKK'ye yönelik yapılan operasyonlarda 5 PKK'linin öldürüldüğü bildirildi.

TÜM HABERLER

Kur'an kursundan mezun olan kız çocuklarına taç giydirildi

Mardin Kızıltepe Belediyesi ile ilçe Müftülüğünün ortaklaşa düzenlemiş olduğu yaz Kur'an kursu kapanış programında mezun olan 15 kız çocuğa taç giydirildi.

Tüketici hakem heyeti bölgesel eğitim toplantısı Şanlıurfa'da gerçekleştirildi

Şanlıurfa ve Adıyaman il ve ilçe tüketici hakem heyetlerinin başkan, üye ve raportörlerine yönelik bölgesel eğitim toplantısı Şanlıurfa'da gerçekleştirildi.

"Sağlık sektöründe Türkiye ile İran arasındaki ilişkiler gelişiyor"

İran'da düzenlenen Sağlık Turizmi Hizmet Sektöründe Uzmanlar Sempozyumu'na katılan İranlı ve Türkiyeli yetkililer, sağlık sektöründe iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştiğini belirttiler.

Gaziantep’te işitme engelliler umre ödüllü sınavda ter döktü

Gaziantep’te Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından işitme engellilere yönelik umre ödüllü bilgi yarışması düzenlendi.

"Sorunlarımız belediye tarafından biliniyor ama ilgilenen yok"

Bingöl'ün merkeze bağlı Gözer Mahallesi'nde yaşayanlar, su temini, yol yapımı ve çöplerin toplanması gibi hususlarda sorun yaşadıklarını ancak kimsenin kendileriyle ilgilenmediğini belirtiyor.
TÜM HABERLER