A A A

260 okula ecza dolabı ve sağlık malzemesi yardımı yapıldı

Eklenme : 2017-05-18 09:46

BATMAN - Batman Eczacı Odası tarafından 260 okula ecza dolabı ve sağlık malzemesi yardımı yapıldı.

260 okula ecza dolabı ve sağlık malzemesi yardımı yapıldı

44. Bölge Batman Eczacı Odası tarafından başlatılan “Sosyal Sorumluluk” projesi kapsamında Batman merkez, ilçe ve köylerinde bulunan 260 okula ecza dolabı ve sağlık malzemesi yardımı yapıldı.

Oda yönetim kurulu üyeleri, ecza dolaplarını ilk yardım malzemeleriyle birlikte, ziyaret ettikleri okullara teslim etti.

Yaptıkları yardım ve başlattıkları kampanyayla ilgili açıklamalarda bulunan Oda Genel Sekreteri Kerem Edemci, ecza dolabı olmayan hiçbir okul kalmaması için “Sosyal Sorumluluk” projesi başlattıklarını söyledi.

Proje kapsamında kent merkezinde 30, Kozluk ilçesinde 70, Sason ilçesinde 80, Beşiri ilçesinde 40, Gercüş ilçesinde 30 ve Hasankeyf ilçesinde de 10 olmak üzere 260 adet ilk yardım malzemeleriyle birlikte ecza dolabı dağıttıklarını belirtti.

Ecza dolaplarını ilk,ortaokul ve anaokullara dağıttıklarını ifade eden Edemci, “Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Batman merkez, ilçe ve köylerinde yaklaşık 260 adet ecza dolabı dağıtımı yaptık. Ecza dolaplarımızın içerisinde aynı zamanda sağlık malzemeleri de mevcuttur. Amacımız, çocuklarımıza yaralanmaları esnasında hemen müdahale edilebilecek malzemelerin bulunmasıdır. Buna benzer projelerimiz devam edecektir. Daha önce de yaklaşık 120 adet ecza dolabı dağıtımını yapmıştık.” dedi.

Kendilerine yardım yapılan okullar, böylesi yardımların önemli olduğunu ifade edip, ilk yardım malzemeleriyle birlikte ecza dolabı dağıtan Batman Eczacı Odası’na teşekkürlerini ilettiler. (M. Fatih Akgül - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Vali Aksoy'dan veda yemeği

Vali Aksoy'dan veda yemeği

2017-06-28 23:43:20

​Kocaeli Valiliğine atanan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy veda yemeği verdi.

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

2017-06-28 22:48:28

​Diyarbakır’da TOMA’ya yapılan ses bombalı saldırıda bir kişi yaralandı.

Şırnak'ta 6 PKK'li teslim oldu

Şırnak'ta 6 PKK'li teslim oldu

2017-06-28 22:43:42

​Şırnak'ın Silopi ilesinde 6 PKK'linin teslim olduğu bildirildi.

TÜM HABERLER

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.

Sosyal yardım alanları istihdam edenlere sigorta prim desteği

Sosyal yardım alanların istihdam teşvikine yönelik yapılan bir düzenleme ile işverenlere sigorta prim desteği sağlanacak.

Dicle Elektrikten uyarı

Dicle Elektrik Mardin İl Müdürlüğü, dikkat edilmemesi durumunda Kızıltepe’de elektrik şebekesinin devre dışı kalabileceğini belirtti.

Anız yakanlara para cezası kesilecek

Anız yangınlarıyla ilgili uyarılarda bulunan Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, anız yakanlar hakkında para cezasının kesileceğini bildirdi.

Van'da Ramazan Bayramı trafik kazası bilançosu: 35 yaralı

Van İl Sağlık Müdürlüğü, 3 günlük Ramazan Bayramı'nda meydana gelen trafik kazalarında 35 kişinin yaralandığını bildirdi.
TÜM HABERLER