A A A

260 okula ecza dolabı ve sağlık malzemesi yardımı yapıldı

Eklenme : 2017-05-18 09:46

BATMAN - Batman Eczacı Odası tarafından 260 okula ecza dolabı ve sağlık malzemesi yardımı yapıldı.

260 okula ecza dolabı ve sağlık malzemesi yardımı yapıldı

44. Bölge Batman Eczacı Odası tarafından başlatılan “Sosyal Sorumluluk” projesi kapsamında Batman merkez, ilçe ve köylerinde bulunan 260 okula ecza dolabı ve sağlık malzemesi yardımı yapıldı.

Oda yönetim kurulu üyeleri, ecza dolaplarını ilk yardım malzemeleriyle birlikte, ziyaret ettikleri okullara teslim etti.

Yaptıkları yardım ve başlattıkları kampanyayla ilgili açıklamalarda bulunan Oda Genel Sekreteri Kerem Edemci, ecza dolabı olmayan hiçbir okul kalmaması için “Sosyal Sorumluluk” projesi başlattıklarını söyledi.

Proje kapsamında kent merkezinde 30, Kozluk ilçesinde 70, Sason ilçesinde 80, Beşiri ilçesinde 40, Gercüş ilçesinde 30 ve Hasankeyf ilçesinde de 10 olmak üzere 260 adet ilk yardım malzemeleriyle birlikte ecza dolabı dağıttıklarını belirtti.

Ecza dolaplarını ilk,ortaokul ve anaokullara dağıttıklarını ifade eden Edemci, “Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Batman merkez, ilçe ve köylerinde yaklaşık 260 adet ecza dolabı dağıtımı yaptık. Ecza dolaplarımızın içerisinde aynı zamanda sağlık malzemeleri de mevcuttur. Amacımız, çocuklarımıza yaralanmaları esnasında hemen müdahale edilebilecek malzemelerin bulunmasıdır. Buna benzer projelerimiz devam edecektir. Daha önce de yaklaşık 120 adet ecza dolabı dağıtımını yapmıştık.” dedi.

Kendilerine yardım yapılan okullar, böylesi yardımların önemli olduğunu ifade edip, ilk yardım malzemeleriyle birlikte ecza dolabı dağıtan Batman Eczacı Odası’na teşekkürlerini ilettiler. (M. Fatih Akgül - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Ergani'den Suriye'ye 2 TIR insani yardım

Ergani'den Suriye'ye 2 TIR insani yardım

2017-05-22 21:37:54

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde hayırsever vatandaşlar tarafından toplanan 2 TIR yaşam malzemesi Suriye’ye gönderildi.

Batman'da ağaca asılı ceset bulundu

Batman'da ağaca asılı ceset bulundu

2017-05-22 21:19:37

Batman’da bir ağaçlık alanında ağaca asılı halde bir ceset bulundu.

Köprüden uçan otomobildeki 2 kişi yanarak can verdi

Köprüden uçan otomobildeki 2 kişi yanarak can verdi

2017-05-22 20:41:05

Kızıltepe-Viranşehir Karayolu'nda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, köprüden uçarak yere çakılıp alev aldı. Kazada 2 kişi yanarak hayatını kaybetti.

TÜM HABERLER

Van’da yol genişletme ve kaldırım çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımını rahatlatmak amacıyla merkezde bulunan Şerefiye Caddesi'nde bölünmüş yol çalışmasına başladı.

Ebu Merzuk: Amerika İsrail'in işgaline ortaktır

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Musa Ebu Merzuk, ABD'nin İsrail'in işgaline ortak olduğunu, işgal rejimini Filistin halkına karşı para ve silahla desteklediğini söyledi.

"İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen "Yurtdışı Din Hizmetleri" konferansında konuşan Mehmet Görmez, "İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Gaziantep’te gazetecilere eğitim

Gaziantep’te gazetecilere yönelik grafik tasarım ve sayfa düzeni, haber yazım tekniği ile kamera ve fotoğraf çekim teknikleri konularında eğitim verilecek.

"Hayırseverlerden uzanacak bir yardım eli bekliyoruz"

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde tek gözlü odada yaşayan 5 kişilik aile kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor.
TÜM HABERLER
Kod Center