A A A

Akçakale'de Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu kuruldu

Eklenme : 2017-05-18 06:35

ŞANLIURFA - Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu kuruldu.

Akçakale'de Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu kuruldu

Şanlıurfa'nın Akçakale Kaymakamı Selçuk Yosunkaya başkanlığında Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu kuruldu.

Kaymakamlıkta gerçekleştirilen toplantıya Kaymakam Yosunkaya, Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan, İlçe Emniyet Müdürü Şaheser Alaca, İlçe Jandarma Komutanı Onur Çark, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Tekyıldız, Akçakale Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Şeyhmus Göz, İlçe Sağlık Müdürlüğünden Dr. Numan Birinci, İlçe Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakıf Müdür Vekili Hasan öztürk, İlçe Müftü Vekili Faruk Yıldırım, İlçe Gençlik ve Spor Müdür Yardımcısı Ahmet Yıldık ve Akçakale Akil Gençler Başkanı Hüseyin Elçi katıldı.

Toplantıda, uyuşturucuyla mücadelede koruyucu ve önleyici faaliyetler, farkındalık eğitimleri ve sosyal uyum çalışmaları ile tedavi hizmetleri konularında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Yosunkaya, "Yaklaşık 4 aydır göreve başlamış bulunmaktayım. İlk gözlemlerim ve programım arasında uyuşturucu ile mücadele oldu. Bunun için de gerekli araştırma ve yeterli bilgiye sahip olma adına çalışmalar başlattık. İlçemizin nüfusu birkaç ilimiz ile yarışır durumda. Bugün konuyla ilgili kurum amirlerimiz ile uyuşturucu ile mücadele toplantısını gerçekleştirdik ve fikir alışverişinde bulunduk. Her türlü projeye açık olduğumuzu belirtmek istiyor, uyuşturucu maddeler ile savaş adına ilçedeki tüm sivil toplum örgütlerinden ve vatandaşlarımızdan da destek bekliyorum. İlçemizde uyuşturucunun kökünü kazımak için topyekûn mücadele etmemiz gerekiyor. Bu nedenle de ilçemizde uyuşturucu ile mücadele komisyonumuzu kurduk." dedi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

2017-07-22 18:49:07

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Gaziantep’te, gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Almanlar hakkında sorulan soruyu cevaplayan Gül, “Bu konuda bizim açımızdan ilgili olan boyut yargılamanın adil, bağımsız bir şekilde yapılmasıdır” dedi.

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

2017-07-22 18:24:29

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde devam eden restorasyon çalışmalarıyla ilgili toplantı düzenlendi.

Van’da eroin ele geçildi

Van’da eroin ele geçildi

2017-07-22 18:15:45

Van’ın Tuşba ilçesinde park halinde bulunan bir araçta yapılan aramada yaklaşık 39 kilogram eroin ele geçildi.

TÜM HABERLER

"Siyonist’in emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terör yoktur"

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, Siyonistlerin, şeytani emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terörün olmadığına dikkat çekerek Müslümanların, ihtilafı bir kenara bırakıp Siyonizm'e karşı birleşmesi gerektiğini belirtti.

“Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulmalıdır”

Siyonist teröristlerin Mescid-i Aksa ve Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği zulme tepki gösteren Erbakan Vakfı Bitlis Şubesi, Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Mescid-i Aksa" çağrısı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olarak, uluslararası toplumu Harem-i Şerif'te ibadet özgürlüğünü kısıtlayan uygulamaların derhal kaldırılması için harekete geçmeye çağırıyorum." dedi.

Mardin STK’ları terör çetesini lanetledi

Siyonist terör şebekesinin Mescid-i Aksa’ya yönelik baskı ve saldırıları kınayan MÜSİAD Mardin Şubesi ve Mardin Berberler ve Kuaförler Odası, Siyonist işgalcilerin Müslümanları şehit etmesi ve ibadet yapılmasını engellemesine sert tepki gösterdi.

"Kitap okuyana çay ve kahve bedava"

​Van’da kafe işleten 2 edebiyat öğretmeni, bir araya gelerek oluşturdukları sosyal sorumluluk projesiyle kitap okuyan müşterilerine ücretsiz çay ve kahve ikramında bulunuyor.
TÜM HABERLER