A A A

Kitap okuma yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Eklenme : 2017-05-17 19:30

VAN - Van Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile SİMMDER' in ortaklaşa düzenlediği "2’nci Umre Ödüllü Kitap Okuma Yarışması"nda dereceye girenler için ödül töreni düzenlendi.

Kitap okuma yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Van'ın Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Sancaktepe İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği’nin (SİMMDER) ortaklaşa düzenlediği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün desteklediği, bu yıl 2’ncisi düzenlenen umre ödüllü kitap okuma yarışmasında  dereceye girenlere ödülleri düzenlenen törenle verildi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan ödül törenine, Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı ve SİMMDER Başkanı Hamdullah Arvas, Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Memur-Sen Van Şube Başkanı Osman Ayşin, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri, öğrenci ve veliler katıldı.

Törende bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Kırekin, öğretimi güçlendiren, çocukların sosyalleşmesini, milli ve manevi değerlerle donanımını en üst düzeye çıkaran bu tür kültürel etkinliklerin öncelikleri arasında yer aldığını belirtti.

Kırekin, “Yıl boyunca her türlü öğretim faaliyetleriyle yoğun bir şekilde hemhal olan öğrencilerimizi milli ve manevi değerlerini ön plana çıkaran sosyal ve kültürel yönlerini geliştiren, dinimizin ilkelerine vakıf olmayı sağlayan bu tür etkinlikler, en baştaki görevlerimiz arasındadır." dedi.

Tuşba Belediyesi olarak kuruldukları ilk günden bugüne bu dertle dertlendiklerini ifade eden Belediye Başkanı Özgökçe de Van'da bir tek gencin dahi imansız bir şekilde kabre girmesi halinde bunda belediye başkanları ve kentte görev yapan tüm kamu kurum ve kuruluşlarının sorumluluğunun olacağını vurguladı.

"Ciddi bir teveccüh var"

Özgökçe, devamla şu ifadeleri kullandı: "Hamdolsun bu projenin ödül törenine öğrencilerimiz, aileleriyle beraber katıldılar. Onları inşallah yakın zamanda umreye göndereceğiz. Tabi burada öğrencilerimizin alın teriyle kazanmış oldukları sevincini halkımızla beraber paylaştık. Tabi Tuşba Belediyesi bu ödülleri önümüzdeki dönem daha da çok arttıracaktır. Çünkü bizler şunu gördük; çok ciddi bir teveccüh var. Her verdiğimiz eser, her verdiğimiz kitap satır satır okunuyor ve bizlerde bunun heyecanını yaşıyoruz. İnanıyoruz ki Tuşba’da halkımız bu şekilde kitap okuma alışkanlığı kazandığı gibi dini değerleri ve siyer ile ilgili bütün bilgileri gözden geçirerek mübarek Ramazan ayına daha hazır hale geleceklerdir. Ben tekrar buradan Tuşba Belediyesi çalışanlarına, Sancaktepe İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneğine tüm katılımcılara öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum."

Daha sonra konuşan Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı ve SİMMDER Başkanı Hamdullah Arvas ise bu sene yapmış oldukları okuma yarışmasının çok önemli olduğunun altını çizerek etkinliğe katılan tüm öğrencileri tebrik etti.

Bu yıl Tuşba başta olmak üzere, Edremit, İpekyolu ve Gevaş ilçelerinde de Umre Ödüllü Kitap Okuma Yarışması düzenlediklerini belirten Arvas, yarışma kapsamında 12 bin adet temel dini bilgiler kitabı dağıttıklarını söyledi. Tören, yapılan konuşmaların ardından, sınavda dereceye girenlere verilen ödüllerle son buldu. (Yılmaz Sönmez- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Artuklu Üniversitesinde mezuniyet töreni

Artuklu Üniversitesinde mezuniyet töreni

2017-05-27 13:50:49

Mardin Artuklu Üniversitesinde yıl sonu mezuniyet töreni düzenlendi.

Okullarda

Okullarda "w-x-q" harfleri öğretilecek

2017-05-26 10:55:03

Türkçe dersi kapsamında 4'üncü sınıf öğrencilerine "w-x-q" harflerinin öğretileceği belirtildi.

"Kim Korkar Matematikten" olimpiyatı ödülleri verildi

2017-05-25 18:41:46

Batman Anadolu Lisesinin düzenlediği geleneksel, ‘Kim Korkar Matematikten’ olimpiyatında dereceye giren okullara düzenlenen törenle ödülleri verdi.

TÜM HABERLER

Diyanet'in belirlediği fitre miktarı asgari ücretin azlığını ortaya koyuyor

Diyanet İşleri Başkanlığının bu yılki fitre miktarını 16 TL olarak belirlemesi açlık sınırının altındaki asgari ücretin azlığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Kaçan araçta 96 kilo esrar ele geçirildi

Batman’da "dur" ihtarına uymayıp kaçan bir araç yakalanırken, araçta yapılan aramada 96 kilo 400 gram esrar ele geçirildi.

PKK'den yakalanan 8 şüpheli tutuklandı

Mardin'de düzenlenen PKK operasyonlarında gözaltına alınan 16 şüpheliden 8'i tutuklandı.

Bitlis'te bir PKK'li öldürüldü

Bitlis merkezindeki Ilıcak köyü sınırlarında gerçekleştirilen operasyonda bir PKK'li öldürüldü.

Ramazan'da dengeli beslenmeye dikkat

Ramazan ayının başlanmasıyla birlikte uyarı ve tavsiyelerde bulunan uzmanlar, Ramazan'da dengeli beslenmeye dikkat edilmesi gerektiğini belirttiler.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center