A A A

Kitap okuma yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Eklenme : 2017-05-17 19:30

VAN - Van Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile SİMMDER' in ortaklaşa düzenlediği "2’nci Umre Ödüllü Kitap Okuma Yarışması"nda dereceye girenler için ödül töreni düzenlendi.

Kitap okuma yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Van'ın Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Sancaktepe İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği'nin (SİMMDER) ortaklaşa düzenlediği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün desteklediği, bu yıl 2'ncisi düzenlenen umre ödüllü kitap okuma yarışmasında dereceye girenlere ödülleri düzenlenen törenle verildi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan ödül törenine, Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı ve SİMMDER Başkanı Hamdullah Arvas, Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi özgökçe, İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Memur-Sen Van Şube Başkanı Osman Ayşin, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri, öğrenci ve veliler katıldı.

Törende bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Kırekin, öğretimi güçlendiren, çocukların sosyalleşmesini, milli ve manevi değerlerle donanımını en üst düzeye çıkaran bu tür kültürel etkinliklerin öncelikleri arasında yer aldığını belirtti.

Kırekin, "Yıl boyunca her türlü öğretim faaliyetleriyle yoğun bir şekilde hemhal olan öğrencilerimizi milli ve manevi değerlerini ön plana çıkaran sosyal ve kültürel yönlerini geliştiren, dinimizin ilkelerine vakıf olmayı sağlayan bu tür etkinlikler, en baştaki görevlerimiz arasındadır." dedi.

Tuşba Belediyesi olarak kuruldukları ilk günden bugüne bu dertle dertlendiklerini ifade eden Belediye Başkanı özgökçe de Van'da bir tek gencin dahi imansız bir şekilde kabre girmesi halinde bunda belediye başkanları ve kentte görev yapan tüm kamu kurum ve kuruluşlarının sorumluluğunun olacağını vurguladı.

"Ciddi bir teveccüh var"

özgökçe, devamla şu ifadeleri kullandı: "Hamdolsun bu projenin ödül törenine öğrencilerimiz, aileleriyle beraber katıldılar. Onları inşallah yakın zamanda umreye göndereceğiz. Tabi burada öğrencilerimizin alın teriyle kazanmış oldukları sevincini halkımızla beraber paylaştık. Tabi Tuşba Belediyesi bu ödülleri önümüzdeki dönem daha da çok arttıracaktır. Çünkü bizler şunu gördük; çok ciddi bir teveccüh var. Her verdiğimiz eser, her verdiğimiz kitap satır satır okunuyor ve bizlerde bunun heyecanını yaşıyoruz. İnanıyoruz ki Tuşba'da halkımız bu şekilde kitap okuma alışkanlığı kazandığı gibi dini değerleri ve siyer ile ilgili bütün bilgileri gözden geçirerek mübarek Ramazan ayına daha hazır hale geleceklerdir. Ben tekrar buradan Tuşba Belediyesi çalışanlarına, Sancaktepe İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneğine tüm katılımcılara öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum."

Daha sonra konuşan Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı ve SİMMDER Başkanı Hamdullah Arvas ise bu sene yapmış oldukları okuma yarışmasının çok önemli olduğunun altını çizerek etkinliğe katılan tüm öğrencileri tebrik etti.

Bu yıl Tuşba başta olmak üzere, Edremit, İpekyolu ve Gevaş ilçelerinde de Umre ödüllü Kitap Okuma Yarışması düzenlediklerini belirten Arvas, yarışma kapsamında 12 bin adet temel dini bilgiler kitabı dağıttıklarını söyledi. Tören, yapılan konuşmaların ardından, sınavda dereceye girenlere verilen ödüllerle son buldu. (Yılmaz Sönmez- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

DGS soru ve cevaplarının tamamı aday erişimine açıldı

DGS soru ve cevaplarının tamamı aday erişimine açıldı

2017-07-25 12:22:19

​2017 Dikey Geçiş Sınavı soru ve cevaplarının tamamı adayların erişimine açıldı.

Dikey Geçiş Sınavı sona erdi

Dikey Geçiş Sınavı sona erdi

2017-07-23 12:33:42

Meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programları mezunlarının lisans öğrenimine devam edebilmeleri için düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sona erdi.

DGS başladı

DGS başladı

2017-07-23 10:01:45

Lisans eğitimine geçiş için uygulanan DGS, saat 10.00 itibariyle başladı.

TÜM HABERLER

DGS soru ve cevaplarının tamamı aday erişimine açıldı

​2017 Dikey Geçiş Sınavı soru ve cevaplarının tamamı adayların erişimine açıldı.

"Uyuşturucu bağımlılığı tamamen bir halk sağlığı sorunudur"

Diyarbakır ÇEMATEM'de görev yapan uzmanlar, uyuşturucu bağımlılığının tamamen bir halk sağlığı sorunu olduğunu belirterek, ailelerin çocuklara öğüt vermekten ziyade onları dinlemeleri tavsiyesinde bulunuyor.

Şanlıurfa’da tarihi evler restore ediliyor

Dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden olan Şanlıurfa'da tarihi yapıların ortaya çıkması ve korunmasına yönelik çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 'Urfa Evleri’nin restorasyonunu sürdürüyor.

Adana'da "ByLock" operasyonu: 45 gözaltı

Adana'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'ByLock' kullandıkları iddia edilen 45 kişi gözaltına alındı.

Tarihi Akdamar Adası ziyaretçilerin ilgi odağı oldu

Van Gölü'ndeki en büyük ada olan Akdamar Adası, doğal güzelliği yanı sıra, tarihiyle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline geldi.
TÜM HABERLER