A A A

"Sağlıklı Nesiller İçin Bir Adım Da Sen At" projesi ödül töreni

Eklenme : 2017-05-17 16:53

GAZİANTEP - Gaziantep’te 2016 -2017 eğitim öğretim yılında yürütülen “Sağlıklı Nesiller İçin Bir Adım Da Sen At” projesinin sertifika ve ödül töreni düzenlendi.

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü, Şehitkamil Belediyesinin ortaklaşa yürüttüğü “Sağlıklı Nesiller İçin Bir Adım da Sen At”  projesinde 2016 -2017 eğitim-öğretim yılı eğitim uygulama çalışmaları başarıyla tamamlandı.

Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen sertifika ve ödül törenine, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muammer Yıldız, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete,  Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü Müdür Yardımcısı M. Emin İnce, Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı,  Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile proje okullarının idareci, öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Törende proje kapsamındaki 6 pilot okulun idareci, öğretmen ve öğrencileri 7 aylık çalışma döneminin ardından düzenlenen sertifika töreninde mutlu anlar yaşadı. Törende projeye katılan öğrenciler, proje sonuç raporlarını ve gerçekleştirilen faaliyetlerle ilgili sunumlarını ilgiyle izledi.

Ödül töreninde konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muammer Yıldız, sağlık ve spor dolu bir projenin ödül ve sertifika töreninde bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. 

Yıldız, “Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün farklı bir programından dolayı Gaziantep’e geldim. Ancak bu projenin içeriğini öğrenince sertifika törenine katılmayı arzu ettim.  Ben proje çalışmalarını yürüten arkadaşlarımızın sunumlarını büyük bir ilgiyle dinledim.  Her aşaması ve kurumlar arasındaki iş birliğiyle örnek gösterilecek takdire şayan bir proje dönemi olmuş. Ben emeği geçen tüm paydaş kurumlarımızı tebrik ediyorum.  Bu tür projelerin ülke genlinde de yürütülmesi adına bakanlık olarak çalışmalara destek vereceğiz.”dedi.

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete de, “Sağlıklı Nesiller İçin Bir Adım da Sen At” projesinin ilerleyen yıllarda çalışmaları daha geniş kapsamda yürütülebilmesi için örnek teşkil edeceğine işaret ederek şöyle konuştu:

“Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen eğitim ve öğretimde yenilikçilik ödülleri yarışmasında olumlu tutum ve davranışları değerlendirme kategorisinde değerlendirme aşamasını geçerek saha ziyaretlerine katılmaya hak kazandı. Ümit ediyorum ki saha değerlendirmelerinin ardından bu özel proje ödüle layık görülür.  Proje çalışmalarının yürütüldüğü 7 aylık süreçte tüm paydaş kurumlarımızın temsilcileri büyük bir özveriyle görev yaptılar.  6 pilot okulumuzda yürütülen ‘Sağlıklı Nesiller İçin Bir Adım da Sen At’ projesi, ilerleyen yıllarda çalışmaların daha geniş kapsamda yürütülebilmesi için de örnek teşkil eder. Proje çalışmalarında emeği geçen herkesi gönülden tebrik ediyorum.”

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu da, “Sağlıklı Nesiller İçin Bir Adım da Sen At” projesinin sonunda kazanılan düzenli spor yapma ve sağlıklı beslenme alışkanlıklarını yaşam boyu sürdürülmesi gerektiğini ifade etti. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)  YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler"

2017-05-30 01:08:11

Batman’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, ABD’nin silah satışlarıyla ilgili, "Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler" dedi.

Balkondan düşen çocuk hayatını kaybetti

Balkondan düşen çocuk hayatını kaybetti

2017-05-30 00:30:12

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde balkondan düşen bir yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Gaziantep'te 8 kişi FETÖ’den tutuklandı

Gaziantep'te 8 kişi FETÖ’den tutuklandı

2017-05-30 00:14:18

Gaziantep'te FETÖ’nün emniyet yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 8'i tutuklandı.

TÜM HABERLER

İlkokul öğrencilerinden "İstanbul’un Fethi 1453" tiyatro gösterisi

Elazığ İsmet Paşa İlkokulu öğrencileri İstanbul’un Fethi'ni konu alan bir tiyatro sergiledi.

Bingöl Üniversitesi yeni bölümlerine 510 öğrenci kontenjanı verildi

Bingöl Üniversitesinde açılan yeni bölümlerine, YÖK tarafından 510 öğrenci kontenjanı verildi.

Manisa'da zehirlenen askerlerden 11'i daha taburcu edildi

Manisa'da 1.Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında bir çeşit zehirlenme geçiren askerlerden 11'i daha taburcu edildi.

Van mevsim çiçekleriyle renklendi

Van Büyükşehir Belediyesi, yeşil bir kent için refüjlere ve park alanlarına mevsim çiçekleri ekti.

Van’da ASM’ye giren hırsızlar yakalandı

Van’ın İpekyolu ilçesinde bulunan 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezi'ne (ASM) hırsızlık amacı ile giren 3 kişi yakalandı.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center