A A A

Batman'da ortaokullar arası bilgi yarışması

Eklenme : 2017-05-17 16:10

BATMAN - Batman’ın Kozluk ilçesinde ortaokullar arası bilgi yarışması düzenlendi.

Batman'da ortaokullar arası bilgi yarışması

Kozluk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kozluk İmam Hatip Lisesi öncülüğünde ortaokullar arası bilgi yarışması düzenledi.

29 Ekim Konferans Salonu’nda düzenlenen yarışmaya İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Toprak, Şube Müdürü Mehmet Resul Kara, İlçe Müftü Vekili Mehmet Feyzi Güner, kurum amirleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Jüri üyeleri eşliğinde finali yapılan yarışmaya 17 ortaokul katıldı. Öğrencilere din kültürü, matematik, tarih, fen ve sosyal alanlarda sorular soruldu.

Sorulan sorularda en çok doğru cevap veren 29 Ekim Ortaokulu 1’inci, 20 Temmuz Ortaokulu 2’nci, Atatürk Ortaokulu ise 3’üncü oldu.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan bilgi yarışması tertip komitesinden Mustafa Bölükbaşı, “İlçemizde birçok projeyi hayata geçirdik. Onlardan bir tanesi de bu projeydi. Yani akademik başarıyı arttırma projesi. Bir diğer adıyla da Fen Olimpiyatları projesiydi. Bu projeyle beraber bu çalışmalar yürütüldü. Bu projemizin nihai amacı öğrencilerimizi motive etmek, onları güdülemekti. Bu projeyi imam hatip lisesi öncülüğünde yaptık. 20 Şubat’ta 17 tane okulun katılımıyla beraber bir yarı final elemeleri yapıldı. Bu 17 okuldan 5 tanesi yarı finale kaldılar. Bugün de bu 5 okuldan 3 tanesi finale geçerek 1’inci, 2’nci ve 3’üncü oldular.” dedi.

Dereceye giren okullara ödüllerin verilmesiyle etkinlik son buldu. (Muhammed Said Aksoy- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Artuklu Üniversitesinde mezuniyet töreni

Artuklu Üniversitesinde mezuniyet töreni

2017-05-27 13:50:49

Mardin Artuklu Üniversitesinde yıl sonu mezuniyet töreni düzenlendi.

Okullarda

Okullarda "w-x-q" harfleri öğretilecek

2017-05-26 10:55:03

Türkçe dersi kapsamında 4'üncü sınıf öğrencilerine "w-x-q" harflerinin öğretileceği belirtildi.

"Kim Korkar Matematikten" olimpiyatı ödülleri verildi

2017-05-25 18:41:46

Batman Anadolu Lisesinin düzenlediği geleneksel, ‘Kim Korkar Matematikten’ olimpiyatında dereceye giren okullara düzenlenen törenle ödülleri verdi.

TÜM HABERLER

Diyanet'in belirlediği fitre miktarı asgari ücretin azlığını ortaya koyuyor

Diyanet İşleri Başkanlığının bu yılki fitre miktarını 16 TL olarak belirlemesi açlık sınırının altındaki asgari ücretin azlığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Kaçan araçta 96 kilo esrar ele geçirildi

Batman’da "dur" ihtarına uymayıp kaçan bir araç yakalanırken, araçta yapılan aramada 96 kilo 400 gram esrar ele geçirildi.

PKK'den yakalanan 8 şüpheli tutuklandı

Mardin'de düzenlenen PKK operasyonlarında gözaltına alınan 16 şüpheliden 8'i tutuklandı.

Bitlis'te bir PKK'li öldürüldü

Bitlis merkezindeki Ilıcak köyü sınırlarında gerçekleştirilen operasyonda bir PKK'li öldürüldü.

Ramazan'da dengeli beslenmeye dikkat

Ramazan ayının başlanmasıyla birlikte uyarı ve tavsiyelerde bulunan uzmanlar, Ramazan'da dengeli beslenmeye dikkat edilmesi gerektiğini belirttiler.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center