A A A

Batman'da ortaokullar arası bilgi yarışması

Eklenme : 2017-05-17 16:10

BATMAN - Batman’ın Kozluk ilçesinde ortaokullar arası bilgi yarışması düzenlendi.

Batman'da ortaokullar arası bilgi yarışması

Kozluk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kozluk İmam Hatip Lisesi öncülüğünde ortaokullar arası bilgi yarışması düzenledi.

29 Ekim Konferans Salonu'nda düzenlenen yarışmaya İlçe Milli Eğitim Müdürü ömer Toprak, Şube Müdürü Mehmet Resul Kara, İlçe Müftü Vekili Mehmet Feyzi Güner, kurum amirleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Jüri üyeleri eşliğinde finali yapılan yarışmaya 17 ortaokul katıldı. öğrencilere din kültürü, matematik, tarih, fen ve sosyal alanlarda sorular soruldu.

Sorulan sorularda en çok doğru cevap veren 29 Ekim Ortaokulu 1'inci, 20 Temmuz Ortaokulu 2'nci, Atatürk Ortaokulu ise 3'üncü oldu.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan bilgi yarışması tertip komitesinden Mustafa Bölükbaşı, "İlçemizde birçok projeyi hayata geçirdik. Onlardan bir tanesi de bu projeydi. Yani akademik başarıyı arttırma projesi. Bir diğer adıyla da Fen Olimpiyatları projesiydi. Bu projeyle beraber bu çalışmalar yürütüldü. Bu projemizin nihai amacı öğrencilerimizi motive etmek, onları güdülemekti. Bu projeyi imam hatip lisesi öncülüğünde yaptık. 20 Şubat'ta 17 tane okulun katılımıyla beraber bir yarı final elemeleri yapıldı. Bu 17 okuldan 5 tanesi yarı finale kaldılar. Bugün de bu 5 okuldan 3 tanesi finale geçerek 1'inci, 2'nci ve 3'üncü oldular." dedi.

Dereceye giren okullara ödüllerin verilmesiyle etkinlik son buldu. (Muhammed Said Aksoy- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

DGS soru ve cevaplarının tamamı aday erişimine açıldı

DGS soru ve cevaplarının tamamı aday erişimine açıldı

2017-07-25 12:22:19

​2017 Dikey Geçiş Sınavı soru ve cevaplarının tamamı adayların erişimine açıldı.

Dikey Geçiş Sınavı sona erdi

Dikey Geçiş Sınavı sona erdi

2017-07-23 12:33:42

Meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programları mezunlarının lisans öğrenimine devam edebilmeleri için düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sona erdi.

DGS başladı

DGS başladı

2017-07-23 10:01:45

Lisans eğitimine geçiş için uygulanan DGS, saat 10.00 itibariyle başladı.

TÜM HABERLER

DGS soru ve cevaplarının tamamı aday erişimine açıldı

​2017 Dikey Geçiş Sınavı soru ve cevaplarının tamamı adayların erişimine açıldı.

"Uyuşturucu bağımlılığı tamamen bir halk sağlığı sorunudur"

Diyarbakır ÇEMATEM'de görev yapan uzmanlar, uyuşturucu bağımlılığının tamamen bir halk sağlığı sorunu olduğunu belirterek, ailelerin çocuklara öğüt vermekten ziyade onları dinlemeleri tavsiyesinde bulunuyor.

Şanlıurfa’da tarihi evler restore ediliyor

Dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden olan Şanlıurfa'da tarihi yapıların ortaya çıkması ve korunmasına yönelik çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 'Urfa Evleri’nin restorasyonunu sürdürüyor.

Adana'da "ByLock" operasyonu: 45 gözaltı

Adana'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'ByLock' kullandıkları iddia edilen 45 kişi gözaltına alındı.

Tarihi Akdamar Adası ziyaretçilerin ilgi odağı oldu

Van Gölü'ndeki en büyük ada olan Akdamar Adası, doğal güzelliği yanı sıra, tarihiyle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline geldi.
TÜM HABERLER