A A A

"Halkımızın sorunlarını dile getirecek ve takipçisi olacağız"

Eklenme : 2017-05-17 16:00

DİYARBAKIR - HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Yılmaz ve beraberindeki heyet, Kulp ilçesi esnafını ziyaret etti.

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Yılmaz, Diyarbakır İl Başkanı Şeyhmus Tanrıkulu ve beraberindeki partililer Diyarbakır'a bağlı Kulp ilçesinde esnafı ziyaret ederek sorun ve şikâyetlerini dinledi.

Esnaf ziyaretlerinde siyasi partilerin seçimden seçime halkı hatırladıklarını belirten Kulplular, HÜDA PAR'ın ziyaretinden dolayı memnuniyet duyduklarını ve bunun devam etmesi gerektiğini dile getirdi.

Yaptıkları ziyaretlerle ilgili açıklamalarda bulunan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Yılmaz, esnafın ve halkın sorunlarını dinlediklerini ve bunların takipçisi olacaklarını söyledi.

Kulp esnafının başta altyapı ve temiz su olmak üzere şikâyetlerini aktaran Yılmaz, "Esnafımızın hemen hemen hepsini gezdik, dolaştık sorun ve sıkıntılarını dinledik. Bu konuda Kulpluların belli başlı bazı sorunlarını tespit ettik. Temiz su, alt yapı, yol sorunu ve yine Kulp-Muş yolunun bir an önce açılması noktasında talep var, bu da bir sorun olarak duruyor. Yine güvenlik sebebiyle emniyetin karakola yakın almış olduğu bazı tedbirler var. Gece 06.00'dan sabah 06.00'ya kadar Diyarbakır Caddesi ve Lise Caddesinin bariyerlerle kapatılması sebebiyle büyük bir mağduriyet yaşıyorlar, iş yapamaz durumdalar. Bazı esnaf ise iş yerlerini kapatma dilekçesi verdikleri, vergi kayıtlarını kapatacakları şeklinde bize beyanda bulundular." dedi.

Mağduriyetlerin bir an önce giderilmesi gerektiğini belirten Yılmaz, "Güvenlik bir sorundur, fakat güvenlik sebebiyle esnafın mağdur edilmesi bu da başlı başına ayrı bir sorundur. Bu noktada biz yetkililerin duyarlı davranmasını ve en azından güvenlik ile ilgili saatler noktasında, araç ve benzeri giriş çıkışlar noktasında daha duyarlı olmalarını ve esnafın ticaretine engel olmamaları gerektiğini düşünüyoruz. Esnafımızın talebi de bu yöndedir. Daha farklı sorunlar da var. Onlar da zamanla hallolabilecek sorunlardır. Biraz sürece ihtiyaç var. Bizim de halkın da esnafın da tespiti bu yönde. İnşallah bu noktada biz hem Kulp halkımızın, esnafımızın hem de genel olarak Diyarbakırlı hemşerilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Onların sorun ve sıkıntılarını dile getirecek, takipçisi olacağız." şeklinde konuştu. (Abdurrahman Tetik-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Kürtlerin kendi gelecekleri hakkında karar verme hakkı vardır"

2017-07-24 18:46:03

Partiler ve STK temsilcilerinden oluşan bir heyet HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu'nu ziyaret etti.

"Kudüs özgürlüğüne kavuşuncaya kadar mücadeleye destek vermeliyiz"

2017-07-21 15:02:08

Siyonist İsrail'in Filistinlilere yönelik zulümlerine tepki gösteren HÜDA PAR Mazıdağı İlçe Başkanı, Kudüs özgürlüğüne kavuşuncaya kadar mücadeleye destek vermenin Müslümanların boynunun borcu olduğunu belirtti.

"Siyonistlerin saldırganlığı Müslümanların birbirleriyle uğraşmasındandır"

2017-07-21 13:36:05

Terör rejimi İsrail'in zulümlerine tepki gösteren HÜDA PAR Nusaybin İlçe Başkanı, Siyonistlerin bu saldırganlığının Müslümanların birbirleriyle uğraşmasından kaynaklandığını belirtti.

TÜM HABERLER

DGS soru ve cevaplarının tamamı aday erişimine açıldı

​2017 Dikey Geçiş Sınavı soru ve cevaplarının tamamı adayların erişimine açıldı.

"Uyuşturucu bağımlılığı tamamen bir halk sağlığı sorunudur"

Diyarbakır ÇEMATEM'de görev yapan uzmanlar, uyuşturucu bağımlılığının tamamen bir halk sağlığı sorunu olduğunu belirterek, ailelerin çocuklara öğüt vermekten ziyade onları dinlemeleri tavsiyesinde bulunuyor.

Şanlıurfa’da tarihi evler restore ediliyor

Dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden olan Şanlıurfa'da tarihi yapıların ortaya çıkması ve korunmasına yönelik çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 'Urfa Evleri’nin restorasyonunu sürdürüyor.

Adana'da "ByLock" operasyonu: 45 gözaltı

Adana'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'ByLock' kullandıkları iddia edilen 45 kişi gözaltına alındı.

Tarihi Akdamar Adası ziyaretçilerin ilgi odağı oldu

Van Gölü'ndeki en büyük ada olan Akdamar Adası, doğal güzelliği yanı sıra, tarihiyle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline geldi.
TÜM HABERLER