A A A

Avrupa Yetim-Der Ramazan'a hazırlanıyor

Eklenme : 2017-05-17 14:53

HABER MRK - Almanya merkezli Uluslararası İnsani Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim-Der, Ramazan ayında çalışmalarına hız vererek daha fazla yetim ve ihtiyaç sahibi aileye ulaşmayı hedefliyor.

Avrupa Yetim-Der Ramazan'a hazırlanıyor

Avrupa Yetim-Der Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, Ramazan ayında yapmayı planladıkları yardım faaliyetleriyle ilgili açıklamalarda bulunarak, binlerce yetim ve ihtiyaç sahibine ulaşmak için çalışmaların başladığını söyledi.

Kurulduğu günden bu yana yetim, öksüz ve ihtiyaç sahiplerine yönelik her fırsatta yardımda bulunan ve insani ihtiyaçlarının karşılanması için çaba gösteren Avrupa Yetim-Der, 2017 Ramazan ayı döneminde de yetim ve ihtiyaç sahipleri için gayret sarf edecek.

Avrupa Yetim-Der Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, yaptığı açıklamada, "Uluslararası İnsani Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim-Der olarak 5'inci faaliyet yılında da çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ramazan 2017 programı dâhilinde dünyanın çeşitli ülkelerinde yapacağımız yardımların alt yapısını oluşturduk. Malumunuz olduğu üzere önümüzdeki günlerde Ramazan ayı başlıyor, burada hayırseverlerden isteğimiz yetim, mağdur ve ihtiyaç sahiplerine yönelik yapılacak olan yardımlara destekte bulunmalarıdır." diye belirtti.  

Milyonlarca insan açlık sınırında yaşıyor

Açlık sınırında milyonlarca insanın yaşadığına vurgu yaparak bu insanlara insani yardımların ulaştırılması gerektiğini belirten Ateş, "Milyonlarca insan açlık sınırında gıda, su ve giyeceğe ihtiyaç duyuyor. Bizler de Avrupa Yetim-Der olarak bunun bilincinde, bu ihtiyaçları ulaştırma çabasındayız." dedi.

Dünyanın dört bir yanında yetimlere ulaşılacak

Dünyanın dört bir yanında yardım faaliyetlerinin sürdürüleceğini ifade eden Ateş, "Avrupa'ya sığınan mülteciler Türkiye, Filistin, Balkan ülkeleri, Asya ve Afrika'da gıda paketi, yetim giyindirme, iftar yemeği ve su kuyusu çalışmalarımız devam edecektir." şeklinde konuştu.

Gönüllü temsilciler ve hayırseverlere çağrı

Ateş, "Buradan gönüllü temsilcilerimize teşekkür ediyoruz. Bu yükün büyük bölümü onların sırtında olacaktır. Ramazan ayı döneminde enerjilerini ve gayretlerini arttırarak çalışmalarını sürdüreceklerine inanıyoruz. Avrupada yaşayan hayırseverlere belirtmek isteriz ki zekat, fitre, sadaka ve diğer hayırlarda Avrupa Yetim-Der'i köprü kılarak yetimlere ve ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için kurumumuza bizzat başvuruda bulunarak ya da telefon ve internet iletişimi üzerinden kurumumuza ulaşarak, yardımda bulunabilirler. Şimdiden Ramazan ayının tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan diliyorum. " dedi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Akdeniz'de 126 göçmeni taşıyan bot kayıp

Akdeniz'de 126 göçmeni taşıyan bot kayıp

2017-06-20 07:35:54

​Çoğunluğu Nijerya ve Sudanlı olan 126 göçmeni taşıyan botun, Libya açıklarında kaybolduğu belirtildi.

Portekiz'de üç günlük yas ilan edildi

Portekiz'de üç günlük yas ilan edildi

2017-06-18 22:28:56

Portekiz'de çıkan orman yangınında hayatını kaybedenlerin sayısı 62'ye yükselirken, ülkede üç günlük ulusal yas ilan edildi.

Portekiz'de orman yangını: 43 ölü

Portekiz'de orman yangını: 43 ölü

2017-06-18 10:59:28

Portekiz'in Pedrogao Grande bölgesinde çıkan orman yangınında en az 43 kişi hayatını kaybetti.

TÜM HABERLER

HÜDA PAR Bitlis esnafının sorunlarını dinledi

​Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Bitlis’e gelen HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Doyar, esnafı ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinledi.

"Kudüs günü emperyalizmle mücadele günüdür"

​Dünya Kudüs Günü dolayısıyla mesaj yayınlayan Hak ve Özgürlükler Platformu, Kudüs Gününün emperyalizmle mücadele günü olduğunu belirtti.

Pazarcılar umudu köylülere bağladı

Ramazan Bayramı’na 2 gün kala Muş Belediye meydanında bayram pazarı kuruldu.

Nusaybin'de yeni konutlar inşa edilene kadar kira yardımı sürecek

​Mardin’in Nusaybin ilçesinde yaşanan yıkım dan sonra Nusaybin'e yapılacak olan konutların inşaatı bitene kadar kira yardımlarının devem edileceği bildirildi.

Kızıltepe'de saat kulesi yapıldı

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde eski Hastane Caddesi kavşağına saat kulesi inşa ettirildi.
TÜM HABERLER