A A A

Avrupa Yetim-Der Ramazan'a hazırlanıyor

Eklenme : 2017-05-17 14:53

HABER MERKEZİ - Almanya merkezli Uluslararası İnsani Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim-Der, Ramazan ayında çalışmalarına hız vererek daha fazla yetim ve ihtiyaç sahibi aileye ulaşmayı hedefliyor.

Avrupa Yetim-Der Ramazan'a hazırlanıyor

Avrupa Yetim-Der Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, Ramazan ayında yapmayı planladıkları yardım faaliyetleriyle ilgili açıklamalarda bulunarak, binlerce yetim ve ihtiyaç sahibine ulaşmak için çalışmaların başladığını söyledi.

Kurulduğu günden bu yana yetim, öksüz ve ihtiyaç sahiplerine yönelik her fırsatta yardımda bulunan ve insani ihtiyaçlarının karşılanması için çaba gösteren Avrupa Yetim-Der, 2017 Ramazan ayı döneminde de yetim ve ihtiyaç sahipleri için gayret sarf edecek.

Avrupa Yetim-Der Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş, yaptığı açıklamada, "Uluslararası İnsani Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim-Der olarak 5'inci faaliyet yılında da çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ramazan 2017 programı dâhilinde dünyanın çeşitli ülkelerinde yapacağımız yardımların alt yapısını oluşturduk. Malumunuz olduğu üzere önümüzdeki günlerde Ramazan ayı başlıyor, burada hayırseverlerden isteğimiz yetim, mağdur ve ihtiyaç sahiplerine yönelik yapılacak olan yardımlara destekte bulunmalarıdır." diye belirtti.

Milyonlarca insan açlık sınırında yaşıyor

Açlık sınırında milyonlarca insanın yaşadığına vurgu yaparak bu insanlara insani yardımların ulaştırılması gerektiğini belirten Ateş, "Milyonlarca insan açlık sınırında gıda, su ve giyeceğe ihtiyaç duyuyor. Bizler de Avrupa Yetim-Der olarak bunun bilincinde, bu ihtiyaçları ulaştırma çabasındayız." dedi.

Dünyanın dört bir yanında yetimlere ulaşılacak

Dünyanın dört bir yanında yardım faaliyetlerinin sürdürüleceğini ifade eden Ateş, "Avrupa'ya sığınan mülteciler Türkiye, Filistin, Balkan ülkeleri, Asya ve Afrika'da gıda paketi, yetim giyindirme, iftar yemeği ve su kuyusu çalışmalarımız devam edecektir." şeklinde konuştu.

Gönüllü temsilciler ve hayırseverlere çağrı

Ateş, "Buradan gönüllü temsilcilerimize teşekkür ediyoruz. Bu yükün büyük bölümü onların sırtında olacaktır. Ramazan ayı döneminde enerjilerini ve gayretlerini arttırarak çalışmalarını sürdüreceklerine inanıyoruz. Avrupada yaşayan hayırseverlere belirtmek isteriz ki zekat, fitre, sadaka ve diğer hayırlarda Avrupa Yetim-Der'i köprü kılarak yetimlere ve ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için kurumumuza bizzat başvuruda bulunarak ya da telefon ve internet iletişimi üzerinden kurumumuza ulaşarak, yardımda bulunabilirler. Şimdiden Ramazan ayının tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan diliyorum. " dedi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Siyonistler bir genci katletti, 67 kişiyi yaraladı

Siyonistler bir genci katletti, 67 kişiyi yaraladı

2017-07-23 11:21:17

Siyonist terör şebekesi, Kudüs'ün el-Ayzeriyye beldesinde bir genci daha katlederken, 67 kişiyi yaraladı.

"Kudüs tüm İslam ümmetini ilgilendiren bir davadır"

2017-07-23 09:11:56

Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi, Kudüs'ün sadece Filistinlileri ve Arapları değil, bütün İslam ümmetini ilgilendiren ortak bir dava olduğunu söyledi.

Siyonist İsrail askerleri Mescid-i Aksa hatibi Şeyh Sabri'yi yaraladı

Siyonist İsrail askerleri Mescid-i Aksa hatibi Şeyh Sabri'yi yaraladı

2017-07-19 01:16:30

​İşgalci İsrail askerleri, Mescid-i Aksa'nın kapatılması ve kaplarına dedektör kurulmasını protesto eden Filistinlilere saldırdı. Saldırıda Mescid-i Aksa Hatibi Şeyh Sabri de yaralandı.

TÜM HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suud Kralı Selman ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suud Kralı Selman Bin Abdülaziz ile bir araya geldi.

Siyonist işgalciden küstah açıklama: Detektörler kalacak!

Siyonist işgalcilerin sözde Bölgesel İşbirliği Bakanı Tzachi Hanegbi, Mescid-i Aksa'nın etrafına yerleştirilen metal detektörlerinin kaldırılmayacağını açıkladı.

Şırnak'ta bulunan cesedin kimliği belirlendi

Şırnak' bağlı İkizce köyü mevkiinde bulunan ve kime ait olduğu bilinmeyen erkek cesedinin kimliği Adli Tıptan gelen rapor doğrultusunda belirlendi.

Şifa kaynağı dut pekmezi

Anadolu’nun dört bir yanında farklı yöntemlerle yapılan ve içerdiği vitaminlerden dolayı birçok hastalığa şifa olan dut pekmezinin üretimine Bingöl'de başlandı.

Kalp krizi geçiren ŞÜ Rektörü Nas hayatını kaybetti

Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Nuri Nas, geçirdiği kalp krizi sonrası kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
TÜM HABERLER