A A A

"Türkiye ABD'nin dostluğuna ve sözlerine inanmamalı"

Eklenme : 2017-05-17 13:36

DİYARBAKIR - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ziyaretini değerlendiren Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, Türkiye'nin ABD'nin dostluğuna ve sözlerine inanmaması gerektiğini belirtti.

Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD Başkanı Donald Trump'la görüşmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Parti teşkilatında konuyla ilgili basın açıklaması düzenleyen Bozan, ABD'nin emperyalist bir sistem politikasına ve çıkar temeline dayalı olduğunu belirtti.

Bozan, "Türkiye müttefik ve dostluğunun gereği olarak gelecekte beraber çalışmaya devam edeceklerine dair açıklamalar yapıldı. Biz ülkemizi idare eden tüm yetkililere şunu bir kez daha hatırlatıyoruz. Her yerde ve her zaman ABD için iki önemli konu var. Birinci konu ABD'nin çıkarlarını korumak, ikincisi ise İsrail'in güvenliğini sağlamaktır. ABD evrensel politikası emperyalist bir sistem politikasıdır ve çıkar temeline dayanır. ABD'nin partileri değişse de dünyaya egemen olma, öteki ülkelere söz geçirme ilkesi/politikası değişmez. Çünkü ABD'de politikanın çerçevesini evrensel soygun şirketleri çizer. ABD politikası uluslararası şirketlerinin çıkarları temeline oturtulmuştur. Uluslararası şirketlerinin çıkarlarını da uluslararası güçle korumaktadırlar ve yaşadığımız bütün çatışmaların temeli bu politikaların gereğidir." dedi.

"Bizim geleceğimiz İslam ülkeleriyle yapacağımız iş birliğindedir"

Türkiye'nin ABD'nin dostluğuna inanmaması ve ulusal çıkarlarını kendisinin belirlemesi gerektiğini sözlerine ekleyen Bozan, "Türkiye ABD'nin dostluğuna ve sözlerine hiçbir zaman inanmamalıdır. Ulusal çıkarımızı kendimiz belirlemeliyiz. ABD ile yaptığımız her antlaşma bizi daha çok ABD'ye mahkûm edecek ve daha çok çıkarlarına hizmet ettirecek demektir. Bizim geleceğimiz ABD ile beraber sürdüreceğimiz politikalarla değil, başta İran, Irak, Suriye olmak üzere İslam ülkeleriyle yapacağımız iş birliğindedir. ABD'nin bütün planlarının son neticesi İsrail için tehdit olarak gördüğü İran'la Türkiye'yi, Katar ve Suudi Arabistan'ı da katarak (Sünni-Şii) savaştırmaktır. Bu da İslam coğrafyası için bir felaket olur. Bunu tekrar hatırlatmış olalım." ifadelerini kullandı. (Emrah Deniz-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Kürtlerin kendi gelecekleri hakkında karar verme hakkı vardır"

2017-07-24 18:46:03

Partiler ve STK temsilcilerinden oluşan bir heyet HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu'nu ziyaret etti.

"Kudüs özgürlüğüne kavuşuncaya kadar mücadeleye destek vermeliyiz"

2017-07-21 15:02:08

Siyonist İsrail'in Filistinlilere yönelik zulümlerine tepki gösteren HÜDA PAR Mazıdağı İlçe Başkanı, Kudüs özgürlüğüne kavuşuncaya kadar mücadeleye destek vermenin Müslümanların boynunun borcu olduğunu belirtti.

"Siyonistlerin saldırganlığı Müslümanların birbirleriyle uğraşmasındandır"

2017-07-21 13:36:05

Terör rejimi İsrail'in zulümlerine tepki gösteren HÜDA PAR Nusaybin İlçe Başkanı, Siyonistlerin bu saldırganlığının Müslümanların birbirleriyle uğraşmasından kaynaklandığını belirtti.

TÜM HABERLER

DGS soru ve cevaplarının tamamı aday erişimine açıldı

​2017 Dikey Geçiş Sınavı soru ve cevaplarının tamamı adayların erişimine açıldı.

"Uyuşturucu bağımlılığı tamamen bir halk sağlığı sorunudur"

Diyarbakır ÇEMATEM'de görev yapan uzmanlar, uyuşturucu bağımlılığının tamamen bir halk sağlığı sorunu olduğunu belirterek, ailelerin çocuklara öğüt vermekten ziyade onları dinlemeleri tavsiyesinde bulunuyor.

Şanlıurfa’da tarihi evler restore ediliyor

Dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden olan Şanlıurfa'da tarihi yapıların ortaya çıkması ve korunmasına yönelik çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 'Urfa Evleri’nin restorasyonunu sürdürüyor.

Adana'da "ByLock" operasyonu: 45 gözaltı

Adana'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'ByLock' kullandıkları iddia edilen 45 kişi gözaltına alındı.

Tarihi Akdamar Adası ziyaretçilerin ilgi odağı oldu

Van Gölü'ndeki en büyük ada olan Akdamar Adası, doğal güzelliği yanı sıra, tarihiyle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline geldi.
TÜM HABERLER