A A A

"Türkiye ABD'nin dostluğuna ve sözlerine inanmamalı"

Eklenme : 2017-05-17 13:36

DİYARBAKIR - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ziyaretini değerlendiren Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, Türkiye'nin ABD'nin dostluğuna ve sözlerine inanmaması gerektiğini belirtti.

Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD Başkanı Donald Trump'la görüşmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Parti teşkilatında konuyla ilgili basın açıklaması düzenleyen Bozan, ABD'nin emperyalist bir sistem politikasına ve çıkar temeline dayalı olduğunu belirtti.

Bozan, "Türkiye müttefik ve dostluğunun gereği olarak gelecekte beraber çalışmaya devam edeceklerine dair açıklamalar yapıldı. Biz ülkemizi idare eden tüm yetkililere şunu bir kez daha hatırlatıyoruz. Her yerde ve her zaman ABD için iki önemli konu var. Birinci konu ABD'nin çıkarlarını korumak, ikincisi ise İsrail'in güvenliğini sağlamaktır. ABD evrensel politikası emperyalist bir sistem politikasıdır ve çıkar temeline dayanır. ABD'nin partileri değişse de dünyaya egemen olma, öteki ülkelere söz geçirme ilkesi/politikası değişmez. Çünkü ABD'de politikanın çerçevesini evrensel soygun şirketleri çizer. ABD politikası uluslararası şirketlerinin çıkarları temeline oturtulmuştur. Uluslararası şirketlerinin çıkarlarını da uluslararası güçle korumaktadırlar ve yaşadığımız bütün çatışmaların temeli bu politikaların gereğidir." dedi.

"Bizim geleceğimiz İslam ülkeleriyle yapacağımız iş birliğindedir"

Türkiye'nin ABD'nin dostluğuna inanmaması ve ulusal çıkarlarını kendisinin belirlemesi gerektiğini sözlerine ekleyen Bozan, "Türkiye ABD'nin dostluğuna ve sözlerine hiçbir zaman inanmamalıdır. Ulusal çıkarımızı kendimiz belirlemeliyiz. ABD ile yaptığımız her antlaşma bizi daha çok ABD'ye mahkûm edecek ve daha çok çıkarlarına hizmet ettirecek demektir. Bizim geleceğimiz ABD ile beraber sürdüreceğimiz politikalarla değil, başta İran, Irak, Suriye olmak üzere İslam ülkeleriyle yapacağımız iş birliğindedir. ABD'nin bütün planlarının son neticesi İsrail için tehdit olarak gördüğü İran'la Türkiye'yi, Katar ve Suudi Arabistan'ı da katarak (Sünni-Şii) savaştırmaktır. Bu da İslam coğrafyası için bir felaket olur. Bunu tekrar hatırlatmış olalım." ifadelerini kullandı. (Emrah Deniz-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

AK Parti Grup Başkanlığına Başbakan Yıldırım seçildi

AK Parti Grup Başkanlığına Başbakan Yıldırım seçildi

2017-05-24 15:09:09

TBMM'de gerçekleştirilen kapalı grup toplantısının ardından Başbakan Yıldırım, AK Parti TBMM Grup Başkanı seçildi.

HÜDA PAR'dan Silopili acılı aileye ziyaret

HÜDA PAR'dan Silopili acılı aileye ziyaret

2017-05-23 14:46:15

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, Şırnak'ın Silopi ilçesinde zırhlı polis aracının ölümüne neden olduğu 2 çocuğun ailesini ziyaret etti.

AK Parti yeni MKYK'sı belli oldu

AK Parti yeni MKYK'sı belli oldu

2017-05-21 19:09:03

AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresinde yeni MKYK üyeleri de belli oldu.

TÜM HABERLER

Diyanet'in belirlediği fitre miktarı asgari ücretin azlığını ortaya koyuyor

Diyanet İşleri Başkanlığının bu yılki fitre miktarını 16 TL olarak belirlemesi açlık sınırının altındaki asgari ücretin azlığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Kaçan araçta 96 kilo esrar ele geçirildi

Batman’da "dur" ihtarına uymayıp kaçan bir araç yakalanırken, araçta yapılan aramada 96 kilo 400 gram esrar ele geçirildi.

PKK'den yakalanan 8 şüpheli tutuklandı

Mardin'de düzenlenen PKK operasyonlarında gözaltına alınan 16 şüpheliden 8'i tutuklandı.

Bitlis'te bir PKK'li öldürüldü

Bitlis merkezindeki Ilıcak köyü sınırlarında gerçekleştirilen operasyonda bir PKK'li öldürüldü.

Ramazan'da dengeli beslenmeye dikkat

Ramazan ayının başlanmasıyla birlikte uyarı ve tavsiyelerde bulunan uzmanlar, Ramazan'da dengeli beslenmeye dikkat edilmesi gerektiğini belirttiler.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center