A A A

Nisanur yazarları ortaokul öğrencileriyle buluştu

Eklenme : 2017-05-17 13:28

BATMAN - Nisanur Dergisi yazarları, Batman’da ortaokul öğrencileriyle buluştu.

Nisanur yazarları ortaokul öğrencileriyle buluştu

Nisanur Dergisi yazarları Batman merkezde bulunan 4 ayrı imam hatip ortaokulunda kız öğrencilerle bir araya geldi.

Batman'da gerçekleşen konferanslara, Nisanur Dergisi yazarlarından Arzu Demir, Sultan Demir ve Nurten özer katıldı. Konferanslarda sosyal medya kullanımı, güzel ahlak, ahlaki ve kültürel yozlaşma konularına değinildi.

Okur-yazar buluşmasını gerçekleştirmek ve öğrencilerin yazarlıkla ilgili bilgi edinmesini sağlamak amacıyla yapılan konferanslar, Seyitler, Abdulcelil Candan, Veysel Karani ve Mehmet Şimşek İmam Hatip ortaokullarında verildi.

Toplumun merkezinin bireylerden oluştuğunu belirten Arzu Demir, Müslümanlar olarak birbirimizden sorumlu olduğunu ve birbirlerine nasihat etmek zorunda olduklarını söyledi.

Kişinin ne kadar iyi olursa toplumda o kadar saygı ve değer göreceğini belirten Demir, "Bizi saygıya, değere götüren unsurlar, güzel ahlak, dürüstlük, doğruluk ve paylaşımcı olmaktır. İnsan, içindeki kabiliyetleri yeri ve zamanı gelince çıkarıp insanlarla paylaşması lazımdır. Allah-u Teâlâ bizlere para, makam, mevki ve yetenekler gibi bazı nimetler veriyor. Hepimizin yetenekleri farklı yöndedir. Bu yetenekleri topluma faydalı yararlı hale getirebilirsek o yetenekler şekillenir toplumda güzelliklere vesile olur." dedi.

Konuşmasının devamında Alak süresinin ilk ayetlerini hatırlatan Demir, "Allah-u Teâlâ bizleri sürekli Allah'ın adıyla okumaya teşvik ediyor. Allah'ın adıyla okuduğumuz zaman okuduğumuz ve öğrendiğimiz ilim faydalı olur. Eğer Allah'ın adıyla okumaya başlamazsak o ilmin bize zararı dokunur. Ama bizler Yaradan'ın adıyla okuduğumuz zaman inşallah hem dünya hem de ahiret saadeti bu ayetle bize gelecektir. Bir yerde bir kötülük varsa bize düşen o kötülüğü düzeltmektir. Bizler iyi olabiliriz ama etrafımızda kötülük olduğu müddetçe bizim de kötü olmamız için etkenler fazlalaşır. Bir bataklığa girmemek için bize düşen bataklığı kurutmaktır. Allah-u Teâlâ bize halifelik vazifesi vermiştir. İnsanlar Allah'ın yeryüzündeki halifeleridirler. Allah hayır yollarını bize açarak sevap kazanmamızı istiyor. Bir kötülük gördüğümüz zaman elimizle düzeltmeyi bizler iyi de olsak kötü olmasak da kötülüğe giden arkadaşlarımızın elinden tutup bataklıktan çıkarmamızı Allah-u Teâlâ bize emrediyor." şeklinde konuştu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Kudüs davası bütün Müslümanların davasıdır"

2017-07-20 23:39:32

​Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Gaziantep Şube Başkanı, Siyonist İsrail’in Mescidi Aksa’yı işgal denemelerini sert bir dille eleştirerek bütün Müslümanları yaşanılan olaylara karşı çıkmaya davet etti.

Dışişleri Bakanlığından Yunanistan'a

Dışişleri Bakanlığından Yunanistan'a "Kıbrıs Barış Harekatı" tepkisi

2017-07-20 22:50:05

​Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Hüseyin Müftüoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias'ın 20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekatı ile ilgili mesajında geçen ifadelerin kabul edilemez olduğunu söyledi.

TÜM HABERLER

Bursa'daki dolu yağışından bin 350 çiftçi zarar gördü

Bursa Valisi İzzettin Küçük, kentte etkili olan dolu nedeniyle bin 350 çiftçinin 95 bin dönüm arazisinin zarar gördüğünü açıkladı.

HDP Milletvekili Irgat gözaltına alındı

Hakkında yakalama kararı çıkarılan HDP Bitlis Milletvekili Mizgin Irgat, gözaltına alındı.

"İsrail işlediği cinayetlerle kendi sonunu hızlandırmaktadır"

Mescid-i Aksa'nın ibadete kapatılıp, Müslümanların İsrail tarafından katledilmesine tepki gösteren Malatya Ortak Değerler Platformu, terör rejiminin, işlediği cinayetlerle kendi sonunu hızlandırdığını belirtti.

Elazığ’da zincirleme trafik kazası

Elazığ’da 5 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında maddi hasar oluştu.

"Ümmetin Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma zamanı geldi ve geçiyor"

Siyonist terör rejiminin Mescid-i Aksa'da Müslümanları katledip Harem-i Şerif'i ibadete kapatmasını kınayan Mustazaflar Cemiyeti Gaziantep Şube Başkanı, Müslümanların Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma zamanının gelip geçtiğini söyledi.
TÜM HABERLER