A A A

"Kendim için değil tek böbrekli çocuğum için iş istiyorum"

Eklenme : 2017-05-17 13:04

ŞANLIURFA - Şanlıurfa'da işsiz olan zor durumdaki adam, düzenli olarak tedavi edilmesi gereken ve tek böbreğiyle yaşayan 18 aylık çocuğu için kendisine yardım edilmesini istedi.

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine bağlı Fevzi Çakmak Mahallesi'nde ikamet eden Fevzettin Ay (28), yetkililerden yardım bekliyor. 3 yıldır iş bulma umuduyla başvurduğu bütün kapıların yüzüne kapandığını belirten Ay, biri tek böbrekli olan 2 çocuğunu abisinin yardımıyla geçindiriyor.

Ay, yıllardır işsiz olmasının verdiği sıkıntı bir yana tek böbreğiyle yaşayan 18 aylık oğlu Talha'nın durumunun sorunlarını daha da arttırdığını söyledi.

Oğlunun hastane giderleri her ne kadar SGK tarafından karşılansa da böbrek hastalığı için düzenli olarak Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine gitmek zorunda kalan Ay, çoğu zaman yol parası bulmakta bile zorlandığını ifade etti.

Çocuğunun durumu nedeniyle çalışmak için başka bir şehre gidemeyen Ay, gereken tedavinin yapılmaması halinde oğlunun diğer böbreğini de kaybedebileceğini sözlerine ekledi.

Ay, "İki çocuğum var. Çocuklarımdan biri 18 aylık ve tek böbrekle yaşıyor. Düzenli olarak doktor kontrolünde olması gerekir. Şuan kardeşimin evinde oturuyorum. Güvenlik sertifikası ve ehliyetim var. Başta İŞKUR olmak üzere birçok kuruma başvurdum ama kimse bana dönüş yapmadı. Akçakale'de benim gibi işsiz de çok iş bekleyen de. Bu genel bir durum, onu da biliyorum. İş için başka memlekete gidebilirim ancak küçük çocuğum rahatsız ve düzenli tedavi edilmesi lazım. Bu yüzden onu bırakıp gidemiyorum. Hanımım da Suriyeli olduğu için hastane işlerini beceremez." dedi.

Kendisine yardım etmeleri için yetkililere çağrıda bulunan Ay, "Çocuğumun hasta olduğuna dair doktor raporlarım var. Çocuğum tek böbrekli ve bu benim canımı yakıyor. Ben buradan büyüklerime, yetkililere sesleniyorum. Bana iş imkânı verin. Benim için değil, 18 aylık tek böbrekli çocuğu için iş istiyorum." şeklinde konuştu. (Osman Gülebak-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

2017-07-22 18:49:07

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Gaziantep’te, gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Almanlar hakkında sorulan soruyu cevaplayan Gül, “Bu konuda bizim açımızdan ilgili olan boyut yargılamanın adil, bağımsız bir şekilde yapılmasıdır” dedi.

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

2017-07-22 18:24:29

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde devam eden restorasyon çalışmalarıyla ilgili toplantı düzenlendi.

Van’da eroin ele geçildi

Van’da eroin ele geçildi

2017-07-22 18:15:45

Van’ın Tuşba ilçesinde park halinde bulunan bir araçta yapılan aramada yaklaşık 39 kilogram eroin ele geçildi.

TÜM HABERLER

"Siyonist’in emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terör yoktur"

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, Siyonistlerin, şeytani emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terörün olmadığına dikkat çekerek Müslümanların, ihtilafı bir kenara bırakıp Siyonizm'e karşı birleşmesi gerektiğini belirtti.

“Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulmalıdır”

Siyonist teröristlerin Mescid-i Aksa ve Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği zulme tepki gösteren Erbakan Vakfı Bitlis Şubesi, Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Mescid-i Aksa" çağrısı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olarak, uluslararası toplumu Harem-i Şerif'te ibadet özgürlüğünü kısıtlayan uygulamaların derhal kaldırılması için harekete geçmeye çağırıyorum." dedi.

Mardin STK’ları terör çetesini lanetledi

Siyonist terör şebekesinin Mescid-i Aksa’ya yönelik baskı ve saldırıları kınayan MÜSİAD Mardin Şubesi ve Mardin Berberler ve Kuaförler Odası, Siyonist işgalcilerin Müslümanları şehit etmesi ve ibadet yapılmasını engellemesine sert tepki gösterdi.

"Kitap okuyana çay ve kahve bedava"

​Van’da kafe işleten 2 edebiyat öğretmeni, bir araya gelerek oluşturdukları sosyal sorumluluk projesiyle kitap okuyan müşterilerine ücretsiz çay ve kahve ikramında bulunuyor.
TÜM HABERLER