A A A

"Kendim için değil tek böbrekli çocuğum için iş istiyorum"

Eklenme : 2017-05-17 13:04

ŞANLIURFA - Şanlıurfa'da işsiz olan zor durumdaki adam, düzenli olarak tedavi edilmesi gereken ve tek böbreğiyle yaşayan 18 aylık çocuğu için kendisine yardım edilmesini istedi.

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine bağlı Fevzi Çakmak Mahallesi'nde ikamet eden Fevzettin Ay (28), yetkililerden yardım bekliyor. 3 yıldır iş bulma umuduyla başvurduğu bütün kapıların yüzüne kapandığını belirten Ay, biri tek böbrekli olan 2 çocuğunu abisinin yardımıyla geçindiriyor.

Ay, yıllardır işsiz olmasının verdiği sıkıntı bir yana tek böbreğiyle yaşayan 18 aylık oğlu Talha'nın durumunun sorunlarını daha da arttırdığını söyledi.

Oğlunun hastane giderleri her ne kadar SGK tarafından karşılansa da böbrek hastalığı için düzenli olarak Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine gitmek zorunda kalan Ay, çoğu zaman yol parası bulmakta bile zorlandığını ifade etti.

Çocuğunun durumu nedeniyle çalışmak için başka bir şehre gidemeyen Ay, gereken tedavinin yapılmaması halinde oğlunun diğer böbreğini de kaybedebileceğini sözlerine ekledi.

Ay, "İki çocuğum var. Çocuklarımdan biri 18 aylık ve tek böbrekle yaşıyor. Düzenli olarak doktor kontrolünde olması gerekir. Şuan kardeşimin evinde oturuyorum. Güvenlik sertifikası ve ehliyetim var. Başta İŞKUR olmak üzere birçok kuruma başvurdum ama kimse bana dönüş yapmadı. Akçakale'de benim gibi işsiz de çok iş bekleyen de. Bu genel bir durum, onu da biliyorum. İş için başka memlekete gidebilirim ancak küçük çocuğum rahatsız ve düzenli tedavi edilmesi lazım. Bu yüzden onu bırakıp gidemiyorum. Hanımım da Suriyeli olduğu için hastane işlerini beceremez." dedi.

Kendisine yardım etmeleri için yetkililere çağrıda bulunan Ay, "Çocuğumun hasta olduğuna dair doktor raporlarım var. Çocuğum tek böbrekli ve bu benim canımı yakıyor. Ben buradan büyüklerime, yetkililere sesleniyorum. Bana iş imkânı verin. Benim için değil, 18 aylık tek böbrekli çocuğu için iş istiyorum." şeklinde konuştu. (Osman Gülebak-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler"

2017-05-30 01:08:11

Batman’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, ABD’nin silah satışlarıyla ilgili, "Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler" dedi.

Balkondan düşen çocuk hayatını kaybetti

Balkondan düşen çocuk hayatını kaybetti

2017-05-30 00:30:12

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde balkondan düşen bir yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Gaziantep'te 8 kişi FETÖ’den tutuklandı

Gaziantep'te 8 kişi FETÖ’den tutuklandı

2017-05-30 00:14:18

Gaziantep'te FETÖ’nün emniyet yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 8'i tutuklandı.

TÜM HABERLER

İlkokul öğrencilerinden "İstanbul’un Fethi 1453" tiyatro gösterisi

Elazığ İsmet Paşa İlkokulu öğrencileri İstanbul’un Fethi'ni konu alan bir tiyatro sergiledi.

Bingöl Üniversitesi yeni bölümlerine 510 öğrenci kontenjanı verildi

Bingöl Üniversitesinde açılan yeni bölümlerine, YÖK tarafından 510 öğrenci kontenjanı verildi.

Manisa'da zehirlenen askerlerden 11'i daha taburcu edildi

Manisa'da 1.Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında bir çeşit zehirlenme geçiren askerlerden 11'i daha taburcu edildi.

Van mevsim çiçekleriyle renklendi

Van Büyükşehir Belediyesi, yeşil bir kent için refüjlere ve park alanlarına mevsim çiçekleri ekti.

Van’da ASM’ye giren hırsızlar yakalandı

Van’ın İpekyolu ilçesinde bulunan 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezi'ne (ASM) hırsızlık amacı ile giren 3 kişi yakalandı.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center