A A A

TÜBİTAK için öğrencilerin hazırladığı projeler göz doldurdu

Eklenme : 2017-05-17 10:39

BİTLİS - Bitlis Hikmet Killer Fen Lisesi öğrencilerinin, TÜBİTAK için hazırladıkları projeler göz doldurdu.

TÜBİTAK için öğrencilerin hazırladığı projeler göz doldurdu

Bitlis'te Hikmet Killer Fen Lisesi öğrencileri tarafından, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) için hazırlanan projeler göz dolduruyor. Okul öğrencileri tarafından hazırlanan 80 projen için seçilen 28 proje, okulda sergilendi.

Okulda tanıtılmaya sergilenen projeleri inceleyerek öğrencilerden bilgi alan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, öğrencilerin geliştirdiği ve birbirinden farklı projelerin, ülkenin kalkınması ve geleceği için çok anlamlı ve önemli olduğunu belirterek, öğrenci ve öğretmenleri tebrik etti.

TÜBİTAK için hazırlanan projeler hakkında bilgi veren Hikmet Killer Fen Lisesi Müdürü Erol Birişik, "Bu yıl TÜBİTAK ve Hikmet Killer Fen Lisesi işbirliğiyle 9’uncusunü düzenlemiş olduğumuz 4 bin 6 bilim fuarına okulumuzda hazırlıklar yapıldı. Öğrencilerimiz tarafından hazırlanan 80 projeden, öğretmenlerimiz tarafından seçilen ve sergilemeye layık görülen 28 projemiz okulumuzda sergilemiş bulunmaktayız." dedi.

"Toplumun refahını artıracak, bilime ve teknolojiye katkı sunabilecek mevcut projelerimiz var"

Birişik, projelerindeki gerçek amacın öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenci metotlarından biri olduğunu dile getirerek, şunları söyledi: "Bilim fuarları genç bireylerin, bilimin önemini kavrayıp birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişine fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler öğrencinin üretme gücünü geliştirir.  Özellikle öğrencilerimizin hayal gücüyle üreticiliğinin birleştirilmesi sonucu gerçekleşir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu üreticiliğin ortaya çıkmasına zemin hazırlamak olması gerekiyor. Bu amaç doğrultusunda okulumuzda, öğrenci ve öğretmenlerimizin özverisiyle hazırlanan projelerimizi sergilemiş bulunmaktayız."

Öğrenciler tarafından hazırlanan mevcut projelerin içinde toplumun refahını artıracak, bilime ve teknolojiye katkı sunabilecek projelerin olduğunu vurgulayan Birişik, " Şu anda projeler içerisinde görevli 39 öğrenci ve 10 danışman öğretmenimiz bulunmaktadır. Projelerimiz genellikle fen ağırlıklı olup, projelerimizin birçoğu gelişme aşamasındadır. Öğrencilerimizin bu yıl sonu ve gelecek yılda projelerimize yapacakları katkılarla bölgesel ve ülkede yapılacak TÜBİTAK yarışmalarına gönderilecek ve buralarda sergiye layık görüleceğine inanıyorum." diye konuştu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Artuklu Üniversitesinde mezuniyet töreni

Artuklu Üniversitesinde mezuniyet töreni

2017-05-27 13:50:49

Mardin Artuklu Üniversitesinde yıl sonu mezuniyet töreni düzenlendi.

Okullarda

Okullarda "w-x-q" harfleri öğretilecek

2017-05-26 10:55:03

Türkçe dersi kapsamında 4'üncü sınıf öğrencilerine "w-x-q" harflerinin öğretileceği belirtildi.

"Kim Korkar Matematikten" olimpiyatı ödülleri verildi

2017-05-25 18:41:46

Batman Anadolu Lisesinin düzenlediği geleneksel, ‘Kim Korkar Matematikten’ olimpiyatında dereceye giren okullara düzenlenen törenle ödülleri verdi.

TÜM HABERLER

Diyanet'in belirlediği fitre miktarı asgari ücretin azlığını ortaya koyuyor

Diyanet İşleri Başkanlığının bu yılki fitre miktarını 16 TL olarak belirlemesi açlık sınırının altındaki asgari ücretin azlığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Kaçan araçta 96 kilo esrar ele geçirildi

Batman’da "dur" ihtarına uymayıp kaçan bir araç yakalanırken, araçta yapılan aramada 96 kilo 400 gram esrar ele geçirildi.

PKK'den yakalanan 8 şüpheli tutuklandı

Mardin'de düzenlenen PKK operasyonlarında gözaltına alınan 16 şüpheliden 8'i tutuklandı.

Bitlis'te bir PKK'li öldürüldü

Bitlis merkezindeki Ilıcak köyü sınırlarında gerçekleştirilen operasyonda bir PKK'li öldürüldü.

Ramazan'da dengeli beslenmeye dikkat

Ramazan ayının başlanmasıyla birlikte uyarı ve tavsiyelerde bulunan uzmanlar, Ramazan'da dengeli beslenmeye dikkat edilmesi gerektiğini belirttiler.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center