A A A

TÜBİTAK için öğrencilerin hazırladığı projeler göz doldurdu

Eklenme : 2017-05-17 10:39

BİTLİS - Bitlis Hikmet Killer Fen Lisesi öğrencilerinin, TÜBİTAK için hazırladıkları projeler göz doldurdu.

TÜBİTAK için öğrencilerin hazırladığı projeler göz doldurdu

Bitlis'te Hikmet Killer Fen Lisesi öğrencileri tarafından, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) için hazırlanan projeler göz dolduruyor. Okul öğrencileri tarafından hazırlanan 80 projen için seçilen 28 proje, okulda sergilendi.

Okulda tanıtılmaya sergilenen projeleri inceleyerek öğrencilerden bilgi alan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, öğrencilerin geliştirdiği ve birbirinden farklı projelerin, ülkenin kalkınması ve geleceği için çok anlamlı ve önemli olduğunu belirterek, öğrenci ve öğretmenleri tebrik etti.

TÜBİTAK için hazırlanan projeler hakkında bilgi veren Hikmet Killer Fen Lisesi Müdürü Erol Birişik, "Bu yıl TÜBİTAK ve Hikmet Killer Fen Lisesi işbirliğiyle 9'uncusunü düzenlemiş olduğumuz 4 bin 6 bilim fuarına okulumuzda hazırlıklar yapıldı. öğrencilerimiz tarafından hazırlanan 80 projeden, öğretmenlerimiz tarafından seçilen ve sergilemeye layık görülen 28 projemiz okulumuzda sergilemiş bulunmaktayız." dedi.

"Toplumun refahını artıracak, bilime ve teknolojiye katkı sunabilecek mevcut projelerimiz var"

Birişik, projelerindeki gerçek amacın öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenci metotlarından biri olduğunu dile getirerek, şunları söyledi: "Bilim fuarları genç bireylerin, bilimin önemini kavrayıp birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişine fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler öğrencinin üretme gücünü geliştirir. özellikle öğrencilerimizin hayal gücüyle üreticiliğinin birleştirilmesi sonucu gerçekleşir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu üreticiliğin ortaya çıkmasına zemin hazırlamak olması gerekiyor. Bu amaç doğrultusunda okulumuzda, öğrenci ve öğretmenlerimizin özverisiyle hazırlanan projelerimizi sergilemiş bulunmaktayız."

öğrenciler tarafından hazırlanan mevcut projelerin içinde toplumun refahını artıracak, bilime ve teknolojiye katkı sunabilecek projelerin olduğunu vurgulayan Birişik, " Şu anda projeler içerisinde görevli 39 öğrenci ve 10 danışman öğretmenimiz bulunmaktadır. Projelerimiz genellikle fen ağırlıklı olup, projelerimizin birçoğu gelişme aşamasındadır. öğrencilerimizin bu yıl sonu ve gelecek yılda projelerimize yapacakları katkılarla bölgesel ve ülkede yapılacak TÜBİTAK yarışmalarına gönderilecek ve buralarda sergiye layık görüleceğine inanıyorum." diye konuştu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

DGS soru ve cevaplarının tamamı aday erişimine açıldı

DGS soru ve cevaplarının tamamı aday erişimine açıldı

2017-07-25 12:22:19

​2017 Dikey Geçiş Sınavı soru ve cevaplarının tamamı adayların erişimine açıldı.

Dikey Geçiş Sınavı sona erdi

Dikey Geçiş Sınavı sona erdi

2017-07-23 12:33:42

Meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programları mezunlarının lisans öğrenimine devam edebilmeleri için düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sona erdi.

DGS başladı

DGS başladı

2017-07-23 10:01:45

Lisans eğitimine geçiş için uygulanan DGS, saat 10.00 itibariyle başladı.

TÜM HABERLER

DGS soru ve cevaplarının tamamı aday erişimine açıldı

​2017 Dikey Geçiş Sınavı soru ve cevaplarının tamamı adayların erişimine açıldı.

"Uyuşturucu bağımlılığı tamamen bir halk sağlığı sorunudur"

Diyarbakır ÇEMATEM'de görev yapan uzmanlar, uyuşturucu bağımlılığının tamamen bir halk sağlığı sorunu olduğunu belirterek, ailelerin çocuklara öğüt vermekten ziyade onları dinlemeleri tavsiyesinde bulunuyor.

Şanlıurfa’da tarihi evler restore ediliyor

Dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden olan Şanlıurfa'da tarihi yapıların ortaya çıkması ve korunmasına yönelik çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 'Urfa Evleri’nin restorasyonunu sürdürüyor.

Adana'da "ByLock" operasyonu: 45 gözaltı

Adana'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'ByLock' kullandıkları iddia edilen 45 kişi gözaltına alındı.

Tarihi Akdamar Adası ziyaretçilerin ilgi odağı oldu

Van Gölü'ndeki en büyük ada olan Akdamar Adası, doğal güzelliği yanı sıra, tarihiyle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline geldi.
TÜM HABERLER