A A A

Batman'da KÜSİ toplantısı yapıldı

Eklenme : 2017-05-17 10:23

BATMAN - Batman Valisi Ahmet Deniz başkanlığında Kamu, Üniversite ve Sanayi İşbirliği Kurulu tarafından yılın ilk toplantısı yapıldı.

Batman'da KÜSİ toplantısı yapıldı

Kamu, Üniversite ve Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Planlama ve Geliştirme Kurulunun yıllık ilk toplantısı Batman Valisi Ahmet Deniz başkanlığında gerçekleştirildi.

Valiliğin toplantı salonunda yapılan toplantıya Vali Deniz'in yanı sıra Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, OSB Müdürü Zeynep Akbel, Batman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abbdulkadir Demir, esnaf oda başkanları, iş adamları derneklerinin ve ilgili kurumların temsilcileri ile sanayiciler katıldı.

Deniz'in açılış konuşmasıyla başlayan toplantı, KUSİ İl Temsilcisi Yrd. Doç. Dr. Hakan Karakaya'nın yürütülen çalışmalara ilişkin sunumuyla devam etti.

Üniversite bünyesinde kurulacak Teknopark'ın önemine değinen Deniz, bunun kurulmasının sanayi sektörünün gelişmesine önemli katkı sağlayacağını belirterek, "Teknoloji transferi sayesinde şirketlerimiz ve firmalarımız katma değeri yüksek ürün üretecek ve aynı zamanda ihracatımız da artacaktır. Sanayi sektörümüz ile üniversitemizin iş birliği içerisinde olması bizim için önemlidir." dedi.

Konuşmanın ardından kurul üyeleri kamu, üniversite ve sanayi iş birliğinin güçlendirilmesi için ilgili kurumların ve sanayicilerin birlikte yürütecekleri çalışmalar ele alındı. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Kudüs davası bütün Müslümanların davasıdır"

2017-07-20 23:39:32

​Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Gaziantep Şube Başkanı, Siyonist İsrail’in Mescidi Aksa’yı işgal denemelerini sert bir dille eleştirerek bütün Müslümanları yaşanılan olaylara karşı çıkmaya davet etti.

Dışişleri Bakanlığından Yunanistan'a

Dışişleri Bakanlığından Yunanistan'a "Kıbrıs Barış Harekatı" tepkisi

2017-07-20 22:50:05

​Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Hüseyin Müftüoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias'ın 20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekatı ile ilgili mesajında geçen ifadelerin kabul edilemez olduğunu söyledi.

TÜM HABERLER

Bursa'daki dolu yağışından bin 350 çiftçi zarar gördü

Bursa Valisi İzzettin Küçük, kentte etkili olan dolu nedeniyle bin 350 çiftçinin 95 bin dönüm arazisinin zarar gördüğünü açıkladı.

HDP Milletvekili Irgat gözaltına alındı

Hakkında yakalama kararı çıkarılan HDP Bitlis Milletvekili Mizgin Irgat, gözaltına alındı.

"İsrail işlediği cinayetlerle kendi sonunu hızlandırmaktadır"

Mescid-i Aksa'nın ibadete kapatılıp, Müslümanların İsrail tarafından katledilmesine tepki gösteren Malatya Ortak Değerler Platformu, terör rejiminin, işlediği cinayetlerle kendi sonunu hızlandırdığını belirtti.

Elazığ’da zincirleme trafik kazası

Elazığ’da 5 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında maddi hasar oluştu.

"Ümmetin Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma zamanı geldi ve geçiyor"

Siyonist terör rejiminin Mescid-i Aksa'da Müslümanları katledip Harem-i Şerif'i ibadete kapatmasını kınayan Mustazaflar Cemiyeti Gaziantep Şube Başkanı, Müslümanların Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma zamanının gelip geçtiğini söyledi.
TÜM HABERLER