A A A

Batman'da KÜSİ toplantısı yapıldı

Eklenme : 2017-05-17 10:23

BATMAN - Batman Valisi Ahmet Deniz başkanlığında Kamu, Üniversite ve Sanayi İşbirliği Kurulu tarafından yılın ilk toplantısı yapıldı.

Batman'da KÜSİ toplantısı yapıldı

Kamu, Üniversite ve Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Planlama ve Geliştirme Kurulunun yıllık ilk toplantısı Batman Valisi Ahmet Deniz başkanlığında gerçekleştirildi.

Valiliğin toplantı salonunda yapılan toplantıya Vali Deniz'in yanı sıra Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, OSB Müdürü Zeynep Akbel, Batman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abbdulkadir Demir, esnaf oda başkanları, iş adamları derneklerinin ve ilgili kurumların temsilcileri ile sanayiciler katıldı.

Deniz'in açılış konuşmasıyla başlayan toplantı, KUSİ İl Temsilcisi Yrd. Doç. Dr. Hakan Karakaya'nın yürütülen çalışmalara ilişkin sunumuyla devam etti.

Üniversite bünyesinde kurulacak Teknopark'ın önemine değinen Deniz, bunun kurulmasının sanayi sektörünün gelişmesine önemli katkı sağlayacağını belirterek, "Teknoloji transferi sayesinde şirketlerimiz ve firmalarımız katma değeri yüksek ürün üretecek ve aynı zamanda ihracatımız da artacaktır. Sanayi sektörümüz ile üniversitemizin iş birliği içerisinde olması bizim için önemlidir." dedi.

Konuşmanın ardından kurul üyeleri kamu, üniversite ve sanayi iş birliğinin güçlendirilmesi için ilgili kurumların ve sanayicilerin birlikte yürütecekleri çalışmalar ele alındı. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Ramazan’da beslenme tavsiyeleri

Ramazan’da beslenme tavsiyeleri

2017-05-26 13:52:36

Batman Halk Sağlığı Müdürlüğü Ramazan’da sağlıklı ve yeterli beslenmenin önemine dikkat çekerek önemli tavsiyelerde bulundu.

Gaziantep’te firik sezonu başladı

Gaziantep’te firik sezonu başladı

2017-05-26 13:39:43

Gastronomi şehri Gaziantep’in geleneksel mutfak kültürünün vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan firikte yılın ilk üretimi gerçekleştirildi.

Silopi Halk Eğitim Merkezinin ürünleri sergilendi

Silopi Halk Eğitim Merkezinin ürünleri sergilendi

2017-05-26 13:38:21

Şırnak'ın Silopi ilçesinde Halk Eğitim Merkezinin yılsonu sergisi düzenlenen törenle açıldı.

TÜM HABERLER

Kuyumcu soygunu ile ilgili 8 kişi gözaltına alındı

Gaziantep’te eşi ile birlikte av tüfeğiyle bir kuyumcuyu soymaya çalışırken çıkan çatışmada yaralanan kadın soyguncu ile olaya karışmış olabilecekleri değerlendirilen 5’i yabancı uyruklu 8 kişi gözaltına alındı.

"Camilere çocuklarımızla birlikte teravih namazına gidelim"

On bir ayın sultanı Ramazan ayının bugün kılınacağı ilk teravih namazına ilişkin açıklamalarda bulunan Bitlis İl Müftüsü M. Faysal Geylani, camilere çocuklarla birlikte gidilmesi gerektiğini belirtti.

Diyarbakır'da maddi hasarlı trafik kazası

Diyarbakır'da hızını alamayan otomobilin başka bir otomobile çarpmasıyla meydana gelen kazada maddi hasar oluştu.

2017 yılı yaş çay fiyatları açıklandı

2017 yılı yaş çay fiyatı, destekleme bedeli ile beraber 2 lira 13 kuruş olarak belirlendi.

PKK operasyonunda yüklü miktarda uyuşturucu ele geçirildi

Mardin’de PKK’ye düzenlenen operasyon kapsamında 16 kilo 650 gram esrar ve 2 bin 591 kök Hint keneviri ele geçirildi.
TÜM HABERLER
Kod Center