A A A

Yemen'de koleradan ölenlerin sayısı 180'e yükseldi

Eklenme : 2017-05-16 23:52

HABER MERKEZİ - Birleşmiş Milletler Yemen'de kolera salgınından hayatını kaybedenlerin sayısının 180'e yükseldiğini açıkladı.

Yemen'de koleradan ölenlerin sayısı 180'e yükseldi

Birleşmiş Milletler (BM) sözcüsü Stephane Dujarric, New York'ta yaptığı açıklamada, Yemen'de kolera salgınında hayatını kaybedenlerin 180'e ulaştığını söyledi.

Dujarric, Yemen'de hali hazırda 14 bin kişinin koleraya yakalandığının tahmin edildiğini de sözlerine ekledi.

Yemen Sağlık Bakanlığı pazartesi günü yaptığı açıklamada, kolera salgınından ölenlerin sayısını 125 olarak açıklamış, toplam 10 bin kişinin hastalığa yakalandığını aktarmıştı.

Salgın nedeniyle başkent Sana'da acil durum ilan edilirke, BM'nin verdiği bilgiye göre kolera vakalarının görüldüğü bölgelerde toplam 7 milyon 600 bin insan yaşıyor. Yemen'de temiz içme suyu sıkıntısı yüzünden geçen yıl kolera salgını baş göstermişti.

BM verilerine göre, 2015 yılından bu yana iç savaşın hüküm sürdüğü Yemen genelinde 14 milyon kişi yeteri kadar beslenemiyor ve yaklaşık 10 milyon kişi acil gıda yardıma muhtaç. Açıklanan sayıların ülke nüfusunun üçte ikisi olduğu belirtiliyor. (Mustafa Kaynak - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Telafer operasyonu başladı

Telafer operasyonu başladı

2017-08-20 10:24:56

Irak Başbakanı Haydar el İbadi, IŞİD’in kontrolünde bulunan Telafer’e operasyonun başladığını duyurdu. Operasyona Haşdi Şabi de katılıyor.

Venezuela'da hapishanede çatışma: 37 ölü

Venezuela'da hapishanede çatışma: 37 ölü

2017-08-17 07:41:11

​Venezuela'nın güneyindeki bir hapishanede silahlı tutuklularla güvenlik görevlileri arasında çıkan çatışmada 37 kişinin öldüğü bildirildi.

Yemen'de kolera vakası 500 bine ulaştı

Yemen'de kolera vakası 500 bine ulaştı

2017-08-15 12:34:09

Dünya Sağlık Örgütünün (WHO) raporuna göre, Yemen'de kolera vakalarının nisan ayında ortaya çıkmasından bu yana yarım milyona ulaştığı ve yaklaşık 2 bin kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

TÜM HABERLER

İçme suyu boru hattı patlayınca köyün yarısı boşaltıldı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde 'Beyaz Su'dan gelen içme suyu boru hattı Kızıltepe Ekinlik Mahallesi'nde patladı. Su altında kalan köylüler evlerini boşaltmak zorunda kaldı.

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.
TÜM HABERLER