A A A

Afrika ve Suriyeli çocuklar için kermes açıldı

Eklenme : 2017-05-16 21:52

ADIYAMAN - Afrika'daki yoksullara süt keçisi ve Suriyeli çocukların eğitimi için Adıyaman'da bir kermes açıldı.

Afrika ve Suriyeli çocuklar için kermes açıldı

Adıyaman İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  (İyilik Der) tarafından Suriyeli çocuklar ve Afrika'nın yoksul insanlarına yardım için kermes açıldı.

Kermeste yiyecek, içecek ve el emeği göz nuru işlemeler ve benzeri ürünler sergilendi.

İyilik Der adına açıklama yapan Mustafa Çirişçi, “Bu kermesten elde edilecek gelir Afrika'da açlık ve yoklukla mücadele eden kıtaya 'süt keçisi' ve Suriye'de eğitim-öğretimden mahrum kalmış çocuklar için  'iyilik okulları' projelerine aktarılacak. Bu kermesle insanlarımız hem yeme-içme ihtiyacını gideriyor hem de bu anlamlı ve iyilik dolu projelere destek veriyorlar." dedi.

Kermesin 3 gün süreceğini belirten Çirişçi, "Kermes 16-18 Mayıs Salı, Çarşamba, Perşembe günleri 09.00-21.00 saatleri arasında devam edecek. Herkesin bu kermesi ziyaret etmesini temenni ediyoruz. Herkesi ailecek misafir etmeyi istiyoruz. Adıyaman'dan dünyaya açılan bu iyilik faaliyetinde tüm halkımızın desteklerini bekliyoruz." şeklinde konuştu. (Ferit Gölgül-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Mardin'de yetim ailelere yardım

Mardin'de yetim ailelere yardım

2017-06-24 10:04:36

Mardin'in Midyat ilçesinde 30 yetim aileye Avrupa Yetim-Der tarafından nakit ve gıda yardımında bulunuldu.

Umut Kervanı Batman'da 600 aileye yardımda bulundu

Umut Kervanı Batman'da 600 aileye yardımda bulundu

2017-06-23 14:14:57

Umut Kervanı tarafından Batman'da ihtiyaç sahibi 600 aileye giyim ve gıda yardımında bulunuldu.

"Alın teriyle 6 çocuğumu okutmanın gururunu yaşıyorum"

2017-06-23 11:05:48

​Mardin’de 38 yıldır değirmen işleterek helal rızık ve alın teriyle 6 çocuğuna üniversite okuttuğunu söyleyen 63 yaşındaki Mehmet Tekin, bunun gururunu yaşadığını belirtti.

TÜM HABERLER

Umut Kervanı Vakfı Bursa'da ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürdü

Umut Kervanı Vakfı tarafından Bursa’da ihtiyaç sahibi ailelere 10 bin lira nakdi yardımda bulunulurken, 55 yetim de giydirildi.

Peygamber Sevdalıları bayramlaşma programı

​Peygamber Sevdalıları Platformunun, farklı illerde düzenleyeceği bazı bayramlaşma programlarının yer ve zamanı belirlendi.

Hizbullah Rehberi Gümüş’ten Ramazan Bayramı mesajı

​Hizbullah Cemaati Rehberi Edip Gümüş, Ramazan Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajda Müslümanlar arasında kardeşlik bağlarının güçlendirilmesine, ittihad ve vahdetin Müslümanlar için tek çare olduğuna vurgu yaptı.

Gaziantepli ihracatçılar rotayı Katar'a çevirdi

GAİB Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, bazı Arap ülkelerinin ticari ve diplomatik ilişkilerini sonlandırdığı Katar’a ihracatı artırmak için çalıştıklarını söyledi.

Umut Kervanı Vakfından muhtaçlara yardım

Umut Kervanı Vakfının Türkiye genelinde Ramazan'da muhtaçlara yardımları devam ediyor.
TÜM HABERLER