A A A

Kursiyerlerin hüsn-i hatları sergilendi

Eklenme : 2017-05-16 19:47

BİTLİS - Bitlis'te Aile Destek Merkezi kursiyerlerinin yapmış olduğu hüsn-i hat ve el işleri sergilendi.

Kursiyerlerin hüsn-i hatları sergilendi

Bitlis'te Aile Destek Merkezi kursiyerleri tarafından yapılan hüsn-i hat ve el işleri düzenlenen sergiyle ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Bitlis Valiliği Sergi Salonu’nda açılan sergiye, Bitlis Vali Yardımcısı Kamil Güzel’in yanı sıra kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılan sergide el emeği göz nuruyla yapılan hüsn-i hat sanatı büyük ilgi gördü.

2012 yılından bu yana farklı sanat dallarında açtıkları kurslarla hizmet sunmaya çalıştıklarını belirten Aile Destek Merkezi Koordinatörü Songül Kinç, "Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının yürütmüş olduğu Aile Destek Merkezi bugün sergisini gerçekleştirmiş olduk. Merkezimizde hat, tekzip,  iğne oyası, el nakışları ve ahşap boyama olmak üzere mevcut bulunan 11 kursta, 197 kursiyerimiz ile hizmet yapmaktayız." dedi.

Kinç, açtıkları serginin üç gün süreyle devam edeceğini belirterek  şunları söyledi: “Sergimiz yılda bir defa gerçekleşmektedir. Bunun yanında yılda iki kez de kermes yapıyoruz. Sergide ve kermeslerde elde edilen gelirleriyle kursiyerlerimiz aile bütçelerine katkı sunuyorlar. Filografi hat olarak sergimizde şuan 53 parça sergileniyor. Diğer el sanatlarımız ile birlikte bu sayı yüzleri aşıyor. Tüm halkımızı sergimize davet ediyoruz." (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Yapıcıoğlu'ndan Ramazan mesajı

Yapıcıoğlu'ndan Ramazan mesajı

2017-05-26 15:59:13

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Ramazan ayının tüm İslam âlemi için vahdet ve kardeşliğe, insanlık için kurtuluşa vesile olması temennisinde bulundu.

Kur'an-ı Kerim öğrenen miniklere diploma verildi

Kur'an-ı Kerim öğrenen miniklere diploma verildi

2017-05-26 15:48:15

Mardin'de Kur'an kurslarında eğitim gören 4-6 yaş arasındaki çocuklara diploma verildi.

Batman'da 5 kişi PKK'den gözaltına alındı

Batman'da 5 kişi PKK'den gözaltına alındı

2017-05-26 15:41:13

Batman'da PKK adına çeşitli faaliyetlerde bulunan 5 kişinin yakalanarak gözaltına alındığı belirtildi.

TÜM HABERLER

Öğrenciler Ramazan'ın gelişini gül dağıtarak kutladı

Batman'da imam hatip öğrencileri Ramazan'ın gelişini vatandaşlara gül dağıtıp, gül suyu ikram ederek kutladılar.

Muş “Kardeşlik turnuvası” final maçı oynandı

HÜDA PAR Muş Gençlik Kolları tarafından gençler arasında düzenlenen “Kardeşlik turnuvası” sona erdi.

"Yapılmak istenen İslam ülkelerini birbiriyle savaştırmaktır"

ABD Başkanı Trump'ın Suudi Arabistan ziyaretini değerlendiren Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, ABD'nin 'Arap NATO'su oluşturmaya çalıştığı, bununla da İslam ülkelerinin birbirleriyle savaştırılmasının hedeflendiğini belirtti.

Mardin'de "Öğrenme Şenlikleri" başladı

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Öğrenme Şenlikleri" etkinliği düzenlenen açılışın ardından başladı.

Mardin’de "El Hijyeni" eğitimi verildi

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sağlık çalışanlarına "El Hijyeni" eğitimi verildi.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center