A A A

Kursiyerlerin hüsn-i hatları sergilendi

Eklenme : 2017-05-16 19:47

BİTLİS - Bitlis'te Aile Destek Merkezi kursiyerlerinin yapmış olduğu hüsn-i hat ve el işleri sergilendi.

Kursiyerlerin hüsn-i hatları sergilendi

Bitlis'te Aile Destek Merkezi kursiyerleri tarafından yapılan hüsn-i hat ve el işleri düzenlenen sergiyle ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Bitlis Valiliği Sergi Salonu'nda açılan sergiye, Bitlis Vali Yardımcısı Kamil Güzel'in yanı sıra kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılan sergide el emeği göz nuruyla yapılan hüsn-i hat sanatı büyük ilgi gördü.

2012 yılından bu yana farklı sanat dallarında açtıkları kurslarla hizmet sunmaya çalıştıklarını belirten Aile Destek Merkezi Koordinatörü Songül Kinç, "Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının yürütmüş olduğu Aile Destek Merkezi bugün sergisini gerçekleştirmiş olduk. Merkezimizde hat, tekzip, iğne oyası, el nakışları ve ahşap boyama olmak üzere mevcut bulunan 11 kursta, 197 kursiyerimiz ile hizmet yapmaktayız." dedi.

Kinç, açtıkları serginin üç gün süreyle devam edeceğini belirterek şunları söyledi: "Sergimiz yılda bir defa gerçekleşmektedir. Bunun yanında yılda iki kez de kermes yapıyoruz. Sergide ve kermeslerde elde edilen gelirleriyle kursiyerlerimiz aile bütçelerine katkı sunuyorlar. Filografi hat olarak sergimizde şuan 53 parça sergileniyor. Diğer el sanatlarımız ile birlikte bu sayı yüzleri aşıyor. Tüm halkımızı sergimize davet ediyoruz." (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

78 metrelik künefe ilgi gördü

78 metrelik künefe ilgi gördü

2017-07-23 23:17:08

Hatay'da gerçekleştirilen kutlama etkinlikleri için hazırlanan 78 metre uzunluğundaki künefe ilgi gördü.

Mardin'de içme suyu şebekesi patladı

Mardin'de içme suyu şebekesi patladı

2017-07-23 22:45:46

Mardin'in Nusaybin ilçesinden merkez Artuklu ve Kızıltepe ilçelerine verilen içme suyu şebekesi patladı.

Akdeniz'de 3,9 büyüklüğünde deprem

Akdeniz'de 3,9 büyüklüğünde deprem

2017-07-23 22:27:37

Akdeniz'e bağlı Gökova Körfezi'nde 3,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

TÜM HABERLER

Silopi'de 4 PKK'li teslim oldu

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Silopi ilçesinde 4 PKK'linin teslim olduğunu bildirdi.

YÖK Başkanı Saraç'tan taziye mesajı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden ŞÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Nuri Nas için taziye mesajı yayımladı.

Siirt'te 320 FETÖ şüphelisi hâkim karşısına çıkacak

15 Temmuz'da Siirt Valiliğini abluka altına almaya çalışan 320 eski askerin yargılanacağı davanın ilk duruşması yarın yapılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suud Veliaht Prensi Muhammed'i kabul etti

Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar’ı kapsayan Körfez ziyaretinin ilk durağı olan Cidde’de temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suud Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı kabul etti.

İngiliz büyükelçi: Gülen darbenin arkasında ama terör örgütü değil

CNN Türk'ten Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan İngiltere'nin Türkiye Büyükelçisi Richard Moore, 15 Temmuz darbe girişimi ve FETÖ'ye ilişkin tutumları hakkında yeni açıklamalar yaptı.
TÜM HABERLER