A A A

Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısı yapıldı

Eklenme : 2017-05-16 19:03

BATMAN - Batman'ın Sason ilçesinde Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısı yapıldı.

Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısı yapıldı

Batman'ın Sason ilçesinde Yunus Emre İlk ve Ortaokulu konferans salonunda Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısı yapıldı. Düzenlenen toplantıda, 2016 yılı hesapları, yapılan harcamalar ve yürütülen çalışmalar, 2017 yılı içerisinde yapılması hedeflenen okul, yol, köprü, menfez ve benzeri hizmetler konuşuldu.

Toplantıda, 2017 yılı bütçesi hakkında katılımcılara bilgi verildi. Sason İlçe Kaymakamı ökkeş Beyaz, yaptığı konuşmada, hedeflerinin köylere en iyi hizmeti sunmak olduğunu söyledi.

Beyaz, "Yolu ve suyu olmayan hiçbir köyümüz bulunmamaktadır. Bundan sonraki hedefimiz, var olan yolları genişletmek ve mümkün olduğu kadar asfaltlamaktır. 2017 yılı içerisinde de yol yapımı hizmetlerimiz devam edecektir." dedi.

Toplantının sonunda İl Genel Meclis üyelerinden Yılmaz Çakar ve ömer Taş ile Yiğitler Muhtarı Murat Taşdemir ve Çayırlı Köyü Muhtarı Sait Rençber birlik üyeliğine seçildi.

Yapılan seçimin ardından kullanılan 40 oydan geçerli 38 oyu alarak tekrar seçilen İl Genel Meclis Üyesi Yılmaz Çakar konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "İlçemize tekrar hizmet sunabilmek için bir fırsat daha yakalamış olduğum için memnun oldum. Geçtiğimiz yıllarda köylerimize birçok yenilikler, yollar, su depoları, yeni okullar ve benzeri hizmetler kazandırdık. Ancak halkımız daha iyi hizmete layıktır. önümüzdeki bu yazı da daha verimli kılabilmek adına köylerimize hizmetlerimiz devam edecektir." diye konuştu.(İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Kudüs davası bütün Müslümanların davasıdır"

2017-07-20 23:39:32

​Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Gaziantep Şube Başkanı, Siyonist İsrail’in Mescidi Aksa’yı işgal denemelerini sert bir dille eleştirerek bütün Müslümanları yaşanılan olaylara karşı çıkmaya davet etti.

Dışişleri Bakanlığından Yunanistan'a

Dışişleri Bakanlığından Yunanistan'a "Kıbrıs Barış Harekatı" tepkisi

2017-07-20 22:50:05

​Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Hüseyin Müftüoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias'ın 20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekatı ile ilgili mesajında geçen ifadelerin kabul edilemez olduğunu söyledi.

TÜM HABERLER

Bursa'daki dolu yağışından bin 350 çiftçi zarar gördü

Bursa Valisi İzzettin Küçük, kentte etkili olan dolu nedeniyle bin 350 çiftçinin 95 bin dönüm arazisinin zarar gördüğünü açıkladı.

HDP Milletvekili Irgat gözaltına alındı

Hakkında yakalama kararı çıkarılan HDP Bitlis Milletvekili Mizgin Irgat, gözaltına alındı.

"İsrail işlediği cinayetlerle kendi sonunu hızlandırmaktadır"

Mescid-i Aksa'nın ibadete kapatılıp, Müslümanların İsrail tarafından katledilmesine tepki gösteren Malatya Ortak Değerler Platformu, terör rejiminin, işlediği cinayetlerle kendi sonunu hızlandırdığını belirtti.

Elazığ’da zincirleme trafik kazası

Elazığ’da 5 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında maddi hasar oluştu.

"Ümmetin Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma zamanı geldi ve geçiyor"

Siyonist terör rejiminin Mescid-i Aksa'da Müslümanları katledip Harem-i Şerif'i ibadete kapatmasını kınayan Mustazaflar Cemiyeti Gaziantep Şube Başkanı, Müslümanların Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma zamanının gelip geçtiğini söyledi.
TÜM HABERLER